Pomôžete mi s daňovým priznaním?

fatamorgana1
23. jan 2017

Potrebovala by som danove priznanie urobit.vie mi s tym niekto pomoct?dakujem

momoqui
23. jan 2017

@fatamorgana1 treba sa obratit na uctovnicku firmu tu je to skor o plienkach 🙂

sissy27
23. jan 2017

@fatamorgana1 zbehni na daňový úrad, tam by ti s tým mala nejaká daňováčka pomôcť, aspoň v BA to robia...

maminuska
23. jan 2017

pozri na týchto stránkach , máš ta zoznam daňových poradcov.

http://www.skdp.sk/

evittam
23. jan 2017

@fatamorgana1 Napis IP.
@momoqui Prepac,ale myslis,ze uctocnicky nemaju deti a nie su tiez na MD,RD?! 😁😉

evittam
23. jan 2017

@sissy27 😁😁😁 Danovy urad nie je poradca ani uctovnik,ktory ti je povinny pomoct-oni taketo info nepodavaju. Akoze niekto v BA pride na DU s fakturami,vydavkami a podobne a nejaka uradnicka mu ochotne a zadarmo poradi a spravi DP? No to chcem vidiet.

majusqa77
23. jan 2017

@evittam a su? uctovnicky robia aj pocas md a rd nemaju vobec :D :P

anka2015
23. jan 2017

@fatamorgana1 V NR ti tiež na DÚ poradia. Treba zobrať všetky papiere čo máš a oni ti už povedia čo a ako. Poprípade si to skús vopred na nečisto vyplniť podľa toho čo vieš, a oni ti už presne povedia... aspoň mne vždy skontrolovali a pomohli... určite to vyjde lacnejšie ako účtovnícka firma. Potom je ešte možnosť nájsť si na nete nejaký program na daňové priznania a stiahnuť si testovaciu verziu zadarmo a tam si to skúsiť urobiť...

fatamorgana1
autor
23. jan 2017

Ja som mala na mysli niekoho z mk.dakujem

anka2015
23. jan 2017

@evittam s faktúrami určite nie, ja som myslela, že sa bavíme o DP z príjmu fyzických osôb.... o DPH, či DP právnických osôb určite nie... aj keď nesúhlasím s tým, že na DÚ nie sú účtovníčky.... potom by tam fakt nemali byť 🙂

evittam
23. jan 2017

@majusqa77 Tak mas pravdu,ze aj popri...Ale ja som si ju teraz fakt uzila-mala som len fakt nejakych ludi a co som chcela😉.
Inak mna vzdy na DU odbili,ze nie su povinny mi poskytovat ziadne info a nie su poradenska kancelaria. Fakt by som rada vidiet tu ochotnu pracovnicku,ktorej donesiem vsetky doklady a ona mi spravi DP zadarmo.😁

majusqa77
23. jan 2017

@evittam vies co? ja som sa raz pytala na Du a povedala mi taku kravinu, ze som sa rovno otocila a isla som prec... ..muz ked bol raz zaniest danove, tak mu to kazala opravit - samozrejme na zle, tak som tam musela ist aj tak potom ja.. ..a potom mi raz teta povedala, ze ona len prebera danove, ona s tym nic nema 🙂 tolko moje 3 skusenosti 🙂))

maminuska
23. jan 2017

@anka2015 na daňovom úrade sú ženy( muži ) šikovné , menej šikovné a aj hlúpe. Garancia za " pomoc " nulová....svojpomocne na základe že niekto si stiahne demo verziu ešte horšie, ja niekedy len žasnem akí sú ľudia odvážni .

evittam
23. jan 2017

@anka2015 No ver tomu,ze su tam zeny,ktore tomu ledva rozumeju a je ich dost...bohuzial a cest vynimkam. Ja som sa uz velakrat stretla s tym,ze ak som dostala od nich nejake vyrozumenie o tom,ze mam niekde chybu a bola som sa spytat teda kde a co treba ( sme ludia,mozme sa pomylit) tak odpovef bola:....neviem,mne len svieti hviezdicka v PC....no skoro ma porazilo...Tak zodpovedny pracovnik ma vyzve na opravu a ani sam nevie coho......😀😫
Co sa tyka faktur tie nema len pravnicka osoba...😉

fefe123
23. jan 2017

na Daňovom vám neurobia účtovníctvo, dokonca ani len s tým vypísaním DP nepomôžu... niektoré ani nevedia a ani nemajú na to čas a kapacity.... to by im tam chodili všetci a z čoho by žili účtovníčky
napíšte konkrétne, čo chcete spraviť, či účtovníctvo za rok 2016, alebo len vypísať konečné daňové priznanie... potom sa vám určite niekto ozve a pomôže...

maminuska
23. jan 2017

🙂🙂 ...ano , mne to tam svieti ... poznám , poznám

quellin
23. jan 2017

A kolko mas toho? Bezne ti to nikto nespravi zadarmo nakolko treba tomu venovat dost casu.... pri mensej FO tak okolo 50 eur... ale ak toho nemas vela tak pomozem ...

momoqui
23. jan 2017

@evittam skor si myslim ze ludia tu hladaju pomoct za ktoru sa bezne nieco plati a tu ocakavaju vsetko gratis 🙂

evittam
23. jan 2017

@majusqa77 Tak ja mam viac zlych skusenosti-ako som uz napisala. A tiez ma vie dorazit ak ta ide poucat cca 20rocna "standa",ktora je tam len vdaka titulu Mgr.a niekoho konexiam a nevie o danovych a uctovnych zakonoch an holy prd....

evittam
23. jan 2017

@momoqui Tak ak mam poradit tak nie je problem,ale urcite nevypracujem DP zadarmo...😉

maminuska
23. jan 2017

@evittam inak vidím že si zo ZA, DÚ ZA to je môj favorit...

evittam
23. jan 2017

@maminuska Teraz to myslis asi ironicky,ci?😁

fatamorgana1
autor
23. jan 2017

@quellin mam dve potvrdenia o prijme za rok 2016. A potrebujem urobit dan priznanie kvoli vyrovnavke dani

evittam
23. jan 2017

@maminuska Aha,az teraz som citala tvoj predchadzajuci prispevok...
No, mi hovor- "fesanda" posle 3-stranove lajstro s okruhlou peciatkou a neviem akymi vystrahami s moznou pokutou a ked sa jej spytas kde je problem,tak nema ani sajnu....

sissy27
23. jan 2017

@evittam účtovníctvo samozrejme nerobia, ale s vyplnením daňového v pohode pomôžu, poradia... osobná skúsenosť 🙂 a nie len moja 🙂 nehovorím, že bachneš babe na stôl papiere a vypiješ si kávičku kým ti to ona vyplní, ale normálne poradia. Možno nie každá, ale tak asi som mala šťastie...

evittam
23. jan 2017

@sissy27 Tak to si mala stastie.....Mne v zivote ani len neporadili.....

anka2015
23. jan 2017

@evittam tak som mala asi šťastie... len sa divím, že tam skutočne zamestnávajú kde-koho, veď čo by sme za naše dane ešte chceli, aby nám nebodaj niekto poradil, či pomohol??? 🙂

quellin
23. jan 2017

@fatamorgana1 ak si zamestnaná tak ti to urobí terajší zamestnávateľ, ak si počas roka 2016 mala len príjmy zo závislej činnosti.. t.z. žiadne iné príjmy... Ak zamestnaná už nie si, tak potrebuješ vyplniť daňové priznanie typu A... to je to najjednoduchšie 🙂

fatamorgana1
autor
24. jan 2017

To je pre priatela.bol zamestnany a teraz uz nie je.a potrebujeme urobit danove.

majusqa77
24. jan 2017

@fatamorgana1 ak mas potvrdenia, otazka par minut roboty a investicia mozno 10 eur 🙂

fatamorgana1
autor
24. jan 2017

@majusqa77 okto by bolo super