Polovičný úväzok a pôžička

lisacka1
11. júl 2024

Ahojte zamestnala som sa popri rodičovskom keďže nárok na materskú nemám a príjem mam 697 v hrubom robím na polovičný úväzok.. Myslíte že mi banka schváli pôžičku okolo 10-15 tisíc?

berenika39
11. júl 2024

Treba sa opýtať v banke....

beasy
12. júl 2024

@lisacka1 fuha no to si nie som ista, pri takom plate a ked si na polovičný, väčinou je zaklad pre uver TPP, a navyse v sume 10-15 tisic kolko by si si s takym prijom predstavovala splátku? Neviem ci by ta nevyhodnotil scoring system ako rizikoveho žiadateľa, každopadne idealne je ak zavoláš do danej banky, alebo v jej aplikacii vyplniš žiadosť o spotrebný úver a počkáš na vyhodnotenie, budti pride email alebo ti zavolaju, a ak zamietnu mas narok zavolat alebo ist na pobocku a informovat sa co presne branilo v poskytnuti, pripadne ci dane prekazky vies odstranit a zažiadať znova

alickapusinka
12. júl 2024

Musí byť pre banku TPP.

ekira1
12. júl 2024

Polovičný úväzok nie je problém, tiež ho mám. Ale 10-15 000 je dosť na tak malý plat, pochybujem, že ti to vyjde bez spolu dlžníka. Rodičovský je dávka, nie plat. Ten ti asi nezoberú do úvahy, ale záleží od banky. Z platu si odpočítaj životné minimum na seba a dieťa, všetko čo platíš, z výsledku 60% to máš max splátku. A ešte musíš prejsť stress testom, či máš rezervu splácať úver I keď sa zvýši úrok. Jasné, že ísť sa spýtať do banky je najlepšie riešenie. Tam ti presne vypočítajú aká výška úveru by ti vyšla.

jaroe
12. júl 2024

@alickapusinka a polovicny úväzok nie je tpp?

ekira1
12. júl 2024

@jaroe je 🫢

beasy
13. júl 2024

@jaroe nie nie je, tpp je trvaly pracovny pomer cize uväzok napriklad 37-40h tyzdenne, polovičny alebo skrateny uväzok je napr 20-30h tyzdenne, brigada je tak isto napr na 20h tyzdenne, ale nie je to to iste lisi sa to uvedenim na zmluve aj počtom hodin
@ekira1 ako mozes napisat ze je ked su to absolutne dve rozdielne veci, ak by to boli rovnake načo by sa potom robili zvlast znluvy pre TPPčkarov a zvlast pre čiastočný/polovičný a skratený uväzok, zvlast pre brigadu/ dohodu o vykonani prace. Na každe je zvlašť mierka odpracovanych hodin.

lucmirka124
13. júl 2024

Ja som si chcela na ciastocny uvazok+ invalidny dochodok, vysplacat v marci chladnicku za 400€,,, moj mesacny prijem cca 700€, mam jednu dceru, som vydata,,, nehrozilo aby mi to vyslo,,, hoc tam nad tym 2 zamestnanci sedeli ako to vymyslet kedze som potrebovala radsej na splatky. 10-15 tis v banke,, nemyslim

ekira1
13. júl 2024

@beasy ja mam skrátený úväzok, mám zmluvu na plný úväzok a k tomu dodatok, že môj týždeň hodinový fond je 30 hodín. A skrátený úväzok je trvalý pracovný pomer. Máme v práci rôzne úväzky od 4 hodinový po 8 hodinové a všetci sú na trvalý pracovný pomer. Brigáda a dohodari je iné, skrátené a plné uväzky sú TPP. A keď budem chcieť, môžem si ho po dohode s nadriadeným zvýšiť, alebo znížiť. Zmluva mi ostáva rovnaká, len dostanem dodatok koľko h/týždeň mám fond, taktiež percentá, vzhľadom k plnému úväzku, sú odmeny. Na plný sú 100%, na polovičný 50% atď.

beasy
13. júl 2024

@ekira1 a poskytli by vam uver s tym ze mate sice TPP ale mate skrateny uvazok a tym padom aj mensiu mzdu? Len sa pytam lebo som sa s takouto variantou este nestretla.

ekira1
13. júl 2024

@beasy máme hypo, manžel je spolužiadateľ. Ak by som brala menší uver, určite. Pokiaľ mám na to príjem, prečo by nemali. Vyššie som písala podmienky, ak ich splním, nie he dôvod mi ho nedať.

ekira1
13. júl 2024

@beasy a pred deťmi som robila na plný úväzok, po materskej som si ho nechala skrátiť, až deti porastú, opäť si ho nechám zvýšiť.

beasy
14. júl 2024

@ekira1 vporiadku, ale je pritomny spoludlžník, nemate uver sama, cize mam pocit ze ked autorka pise ze by chcela potrebovala by na mensiu sumu asi klasicky tpp s normalnepu nie skratenym pracovnym fondom, ale ak by chcela sama na skrateny ziadat o 10-15 tisic tak to nie je realne, prave z dovodu skrateneho uväzku a aj preto lebo by žiadala sama bez spoludlžníka, teda logicky mi to tak vychadza ze vam tu hypo pri skratenom toleruju len preto ze manzel ma zrejme klasicky trvaly pracovny pomer a vy mate len momentalne skrateny upravou hodin z nejakych osobnych dôvodou alebo kvoli deťom

ekira1
14. júl 2024

@beasy iste, hypo je na inú sumu, brali sme ho spolu. Písala som jej podmienky, podľa ktorých schvaľujú, bajočkom mi vyšlo, že by mohla dostať uver 6000€, ale neviem jej pevné platby, či má nejaké splátky, to dosť uberie na sume. 15 000€ je dosť nereálne, možno ak by jej uznali k príjmu I rodičovský, sle to všetko vie jej banka, my môžeme len hádať..

beasy
14. júl 2024

@ekira1 jasné no kazdopadne aj 6000€ je za mna v takomto pripade celkom dost velka suma a urcite bypomohla 🙂 to by som napriklad nepovedala, samozrejme zavisi to od aj vydavkov

maximiliana
14. júl 2024

@beasy zjavne v tom mas trochu chaos...praca na skrateny uvazok je rovnako TPP, akurat s mensim poctom hodin... brigada/dohoda je uplne ina forma pracovneho pomeru...

beasy
14. júl 2024

@maximiliana nemam vtom chaos ale zrejme to ma kazdy zamestnavatel inak lebo aktualne vyssie som sa dozvedela ze pani ma tpp ale skratene hodiny, ja ked som sa na tuto vec pytala v case ked som bola vedena na UP tak mi bolo oznamene ze skrateny a brigada su len na urcity pocet hodiny a nedaju sa brat ako TPP ze preto maju iny druh zmluvy, tak som sa riadila tym ako som bola poučena zamestnankyňou z uradu.

maximiliana
14. júl 2024

@beasy a to, ci by poskytli uver a v akej vyske zavisi jedine od vysky prijmu a nie od toho, aky uvazok mas v zmluve...ak budes mat zivotne stastie a najdes uvazok na 20 hodin tyzdenne s platom 2500e v hrubom, tak kludne uver dostanes... a rovnako ho dostat nemusis ani ked mas uvazok na 40 hodin za minimalku...