Poisťovne nebudú preplácať úkony

23. apr 2024

poculi ste nieco o tom ze poistovne casom nebudu preplacat ukony?
znama take pocula u svojho zubara.
zle pocula ci realita?

katkaseiner
23. apr 2024

kazda druha tema je tu o tom... ano, zubne benefity su stopnute od 1. maja

autor
23. apr 2024

@katkaseiner ok. skor ide o to zevraj nebudu casom preplacat nic,. v tom zmysle ze tam nebude ziadna uhrada od poistovne, VERIM ZE TO len zle pocula.
lebo o tom ze postupne aj USG prsnikov si budeme hradit ci mamo az od 45 bude hradene..tak ja sa uz naozaj bojim co nas caka.

viestta
23. apr 2024

Moznosti je viac, menej sa bude v zdravotnicstve kradnut (pri tejto vlade nepredstavitelne), zvysia sa odvody za zdravotne poistenie (celkom mozne), zavedie sa komercne zdravotne pripoistenie (celkom bezna prax vo vacsine sveta) alebo sa prestanu niektore ukony preplacat, aj to je bezna prax v mnohych krajinach.

martinkatinka
23. apr 2024

Znama je z ministetstva, z vlady, ci odkual? Kde to pocula?

autor
23. apr 2024

@viestta :/ hej len potom nech tomu prispôsobujú aj platy ...desim sa toho co nas caka.

autor
23. apr 2024

@martinkatinka u svojho zubara na poliklinike ako sa medzi sebou zubari bavili. 😕

martinkatinka
23. apr 2024

To je take jedna baba povedala... Pocula neuplny rozhovor, v ktorom ani nebola priamou ucastnickou a dalej to roznasa po "znamych" ....

autor
23. apr 2024

@martinkatinka chcela som pocut nazor inych, ci nahodou ...nevedia.

viestta
23. apr 2024

Kto ma prisposobit platy? Vlada? Ani ta najsamlepsia vlada nema dosah na platy okrem statnych zamestnancov, zamestnancov platenych z verejnych penazi (tabulkove platy skolstvo, samosprava, statne nemocnice...) a minimalnej mzdy. Platy su zalezitost zamestnancov a zamestnavatelov, do ktorych vlada nema ako vstupit. Treba zit v realite.

katkaseiner
23. apr 2024

predpokladam ze od poistovne si uz dostala email - ja som od VsZP dostala info do aplikacie...

chodec15
23. apr 2024

Co si ludia zvolili to maju. Ficova vlada tento rok hospodari s deficit 6,9 miliardy eur a pluje na eu a tvari sa, ze porusovanie zakonov je jej prednejsie ako eurofondy. To znamena, ze s takym deficitom a bez penaziz eu si ficoovecky budu platit coraz viac a viac. Ale to zvladnu s radostnym usmevom, ze je Pele a Simkovicova na cele. Ved to postupne uz nabieha. Zvysenie poplatkov na statnych uradoch o 100% je dalsi ficov prispevok k boji proti inflacii. Zatial sa Ficovi dari presviedcat svojich volicov, ze ak je nieco drahe a treba doplacat, moze za to Soros (ktory ma 99 rokov a je vdacny za kazdy dalsi dozity den) a nie on.

chodec15
23. apr 2024

Oprava. George Soros ma "iba" 93 rokov, ale nahana strach polke strednej, vychodnej a juznej Europy. 🙂Je ako Chuck Norris v orbanovskej propagande. Viktor, Robo, zase sme nieco posrali? Hodme to na Sorosa ... Nasi volici to zozeru, su blbi ako traky na patovi a matovi.

sante81
23. apr 2024

@chodec15 keď Matovič ťahal z prázdnej žumpy, rozumej nie prázdnej špajzy, vtedy plytvanie nevadilo?

zmrzlinka2021
23. apr 2024

Autorka, taká bola voľba ľudu, treba to rešpektovať a šetriť si

chodec15
23. apr 2024

@sante81 matovic bol pri vlade 2,5 roka, fico 14 rokov. Matovic mal na starosti covid a preplacala to eu. Ficovu korupciu eu preplacat nebude.
Fascinuje ma ta odvaha a jednoduchost, ked niekto chce porovnavat 14 rocne rozhadzovanie (Fico), ked nebola ziadna pandemia a rozhadzovanie za 2,5 roka, ked bola pandemia.
Ale ako sa hovori, ekonomia sa odrbat populistickymi recami neda. Aj ficovi volici na to pridu ...

chodec15
23. apr 2024

@sante81 keby Matovic nedal pandemicke ocr, podporu firmam, restauraciam,... vsetky by ho tu zozrali, ze vlada nerobi nic pre ludi pocas covidu. A ked dal pandemicke, tak sa mu dnes bude vykrikovat, ze rozhadzoval. 😝Kto chce psa bit, palicu si najde.

autor
23. apr 2024

@chodec15 a tie nekonecne pandemicke rodicaky a ocerky ....kolke to zneuzili, kolke este potom brali podpory !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! robil sa vobec daky audit toho, kolke tento systen zmeuzili?

saxana000
23. apr 2024

A mozno by sa konecne prestal zneuzivat system a polovicka hypochondrov pochopi ze vysedavat sa da aj inde ako na poliklinike..kto potrebuje vysetrenie tak si ho uz teraz zaplati radsej sukromne ako na neho tristvrte roka cakat.a s detmi duplom ak nejdes cez sukromnika tak sa priprav na katastrofalny pristup pripadne uplne odmietnutie vysetrenia lebo oni deti proste nerobia.

viky173
23. apr 2024

@chodec15 cize podla Teba bolo OK, ze pomaly kazda druha vyciciavala stat na "pandemickej OCR"? ved to bolo cele chore... a nie nevolila som Fica, ale tamto bolo dobre psycho, ale co cakat od psychopata

79viktoria79
23. apr 2024

@sante81 ten mamograf zrusil Matovic,ale niekyore tu spali,vtedy nevadilo nic,a teraz budu vsetko hadzat na Fica 😃

andreakotesova
23. apr 2024
mk1111111111
23. apr 2024

Mamo bolo hradene vzdy, az od nejakeho veku, ci nie? Len v pripade nalezu u mladsej zeny, sa islo na mamo mimo toho. Ci sa mylim?

79viktoria79
23. apr 2024

@andreakotesova jaj on tam nebol ...😅

79viktoria79
23. apr 2024

@mk1111111111 od 40 bolo hradené

andreakotesova
23. apr 2024

@79viktoria79 v tu dobu, v podstate, ani nie.

saxana000
23. apr 2024

A co som mala.podla teba spravit ked mi o pol 10 vecer napisala skolka ze ide od zajtra trieda do karanteny?nechat 3 a pol rocnu dceru samu doma?preslo 8 dni deti boli v skolke ledva dva dni a bum dalsia karantena.. a potom pre zmenu skolku zatvorili pre lockdown na 4 mesiace mali sme sediet s detmi doma bez.koruny travu zrat a zo vzduchu zit? Tolko k tym pandemickym ocr.. a.dostal ju len ten co pracoval ako aj klasicku ocr a PN a matersku.o tych pandemickych rodicakoch co umelo ponatahovali by sa uz dalo povedat ze to bola vtakovina...

mk1111111111
23. apr 2024

@79viktoria79 vdaka za info. A teraz?

viestta
23. apr 2024

@viky173 nikto netvrdi, ze bolo OK ked vsetky cerpali nekonecne pandemicke davky. Len je podivuhodne, ze prave tie co na tom zaryzovali, teraz nadavaju na to ako "bola vytahana prazdne zumpa". Poznem spekulantku, ktora miesto toho aby nastupila do prace, ktoru mala a aj v skolke bolo vybevene miesto pre jej dieta, lebo bola z tych "strategickych zamestnancov", radsej dala vypoved a doma si sunecky valala na pandemickej OCR a este isla trieskat riaditelke skolky po stole, ked jej to dieta do skolky nevzala a vzala dieta matky, ktora nastupila na jej miesto.
Bola by som zvedava ako by poskakovali tie, co system zneuzili a teraz by od nich chcel niekto aby prachy vratili do statnej kasy. To by bolo celonarodne vareskove povstanie, to som si ista, ze by isli trieskat varechami na plot Uradu vlady. Vsak stacilo sledovat ako poskakovali od jedu, ked sa zrusili pandemicke rodicaky a OCR.

nivea777
23. apr 2024

@viestta ako myslíš, ze by fungovalo komerčné ZP? Neviem si to predstaviť nejak 🤔 tak pre predstavu

viestta
23. apr 2024

@nivea777 tak ako napriklad v Nemcku, Francuzsku, Britanii, USA a kdekade inde. Platis si poistne a podla toho kolko doplacas mas aj hradenu starostlivost. Poistka ako kazda ina, vyrataju sa rizika, z toho sa vyrata poistna suma.
Z verejneho zdravotnicstva mas tiez uhradzane niektore zalezitosti, ale napriklad v Britanii mas aj zdravotnicstvo zadarmo, len cakas kym na teba dojde rad a niektore veci sa nehradia vobec. Okrem toho len zivot ohrozujuce stavy su hradene z verejneho zdravotnicstva a velmi limitovany zoznam osetreni a diagnoz.

nivea777
23. apr 2024

@viestta čiže také niečo ako je životná poistka (úraz,ČNL, PN) len iné úkony. Úplne si to neviem predstaviť v praxi. Napríklad išla som na kolonoskopiu do štátneho zariadenia, prípravky som si platila sama a len za to,že ma vôbec vyšetria som platila 32€, nerátam ešte injekciu - dobrovoľná, odbery atď.. no sme na 80€ a to som tam ísť musela lebo som tam bola na gastro a oni sami ma poslali na kolono. Mo bude to zaujímavé. Ešte sa dostaneme do štádia,že človek ked bude potrebovať onkologa tak vlastne ho nechajú zomrieť