Poistenie vozidla

bobo777
26. mar 2024

Ahojte...ma tu niekto dobrý tip na poisťovňu alebo na porovnávač poistení na PZP a havarijné poistenie? Nahnevala má moja súčasná poisťovňa tak uvažujem o zmene. Dakujem

jana3121966
26. mar 2024

@bobo777 vsetky poistovne si zvysili ceny mne prisla poistka o 17 eur drahsia synovi o 21 eur prestupenim do inej poistovne vela neziskas iba zopar eur k dobru

bobo777
autor
26. mar 2024

@maranco ktorý z nich je najlepší?

bobo777
autor
26. mar 2024

@jana3121966 ...mne prišla niekoľkonásobne vyššia ako sumy ktoré uvádzaš...daleko nad mieru inflacie.....a bez relevantneho dovodu....doteraz mnoho rokov bez nehody.
.

valer88
26. mar 2024

@bobo777 my mame vlastny porovnávač, kde zadávame detailne informácie ako v týchto online porovnávačoch a tým vieme zabezpečiť ešte lepšiu cenu a nájsť tu ideálnu poisťovňu vo veľkej konkurencii.

jarka_black
26. mar 2024

Bezškodový klient má nárok na tzv. retenciu - požiadať o zníženie novovyrúbeného poistného. Alebo prejsť inam.
Kalkulačky na webe: dobrá pomôcka, ale človek nedostane prideleného poradcu, čo môže byť niekedy na škodu. Konkrétne v otázke tých retencií - vie ich totiž dať len agent / poradca vlastnému klientovi.
Osobne som za porovnanie na webových kalkulačkách aj priamo v poisťovni. Moja skúsenosť je v tomto roku nasledovná: niekedy ja ako agent viem s cenou podliezť kalkulačku, inokedy to vyjde rovnako a niekedy dá kalkulačka na webe nižšiu cenu (v tej istej poisťovni). Netuším, prečo je to tak. Skrátka treba skúsiť viac možností.

Nenápadne sem podstrčím kalkulačku (aj) na auto. https://www.uniqa.sk/online/?obtainer=73160277 Treba nechať proces prebehnúť celý (to platí pre všetky kalkulačky online), aby ste dostali definitívny výsledok. Neplatiť - počkať, kým sa ozve niekto z callcentra alebo agent, a ešte žiadať o nejakú zľavu. A ak nezaplatíte, zmluva nevznikne.