Poistenie vo VŠZP

26. okt 2023

ma skusenosti niekto? rozmyšlala som ze si spravim zivotne poistenie alebo nejake špecialne urazove a podobne, ale pocula som ze vela ludi oklamali alebo sa s nimi mesiace natahovali v poistovni. Jedna znama mala nehodu a čakala pol roka na vyplatenie a vyplatili jej v podstate smiešnu sumu penazi. Vraj sa snazia vzdy z toho nejak dostat aby vam neplatili. Oplati sa to zivotne alebo urazove a podobne?

lizatko1009
26. okt 2023

Nemám VšZP ale dôveru, ale jedno napisem s určitosťou. Nikdy by som si nedala životné a úrazové v zdravotnej poisťovni a druha vec, ty nemáš teraz žiadne?

autor
26. okt 2023

@lizatko1009 nemam žiadne poistenie, iba obyčajne zdravotne ako každy. Kde by som si mohla dat taketo životne, urazove atď?

autor
26. okt 2023

hlavne sa chcem spytat ake poistenie by bolo vhodne pre mna, pracujem v sede, športujem obcasne ale nie adrenalinove sporty, urazov som vela doteraz nemala.

jarka_black
26. okt 2023

K zákonnému zdravotnému poisteniu len na úrazy, ich následky a kritické choroby. Smrť len ak je od Vás niekto finančne závislý a nedá sa to vykryť inak. Je to všetko v rámci životného poistenia. Úrazové sa dá aj zvlášť. Celkovo úrazy sú veľmi lacné, lebo sa stávajú málo. Kritické choroby sú drahšie, keďže riziko je veľké a vekom sa zvyšuje.

Včera som robila návrh poistenia pre rodinu a vôbec im nebolo treba poisťovať PNku - stabilne si držia fin. rezervu, ktorá by stačila na pokrytie nákladov na 16 mesiacov, aj keby boli obaja manželia PN. Keby som im navrhovala vykrytie príjmu, tak by PN bolo treba - ale načo. PNka patrí tiež k drahým pripoisteniam a pokiaľ sa dá, nedávam ju.

sweet20
26. okt 2023

najdi si financnika a on ti vsetko vysvetli, vyberies si co ti bude vyhovovat.. moji klienti to tak robi a vyhovuje im to.. mam klientov aj zo zapadu, kedze svoju pobocku mam na vychode, komunikujeme aj online. V tomto digitalnom svete je to fajn

janka_23
26. okt 2023

Vszp žiadne životné poistenie určite neponúka,

sweet20
26. okt 2023

@janka_23 to je zase druha vec.. ja som myslela, ze pani sa pomylila

autor
26. okt 2023

@janka_23 ale urazove ano ,či?

sweet20
26. okt 2023

ziadne

sweet20
26. okt 2023

to o com ty hovoris su komercne zivtone poistenia

sweet20
26. okt 2023

a je to len o nastaveni.. ak mas dobreho financnika, tak nikdy neprides o peniaze.. nemas preco

lizatko1009
26. okt 2023

Nájsť si dobrého financaka, jasne, ze na tebe zarobí, ale to nerieš, je to jeho job ale ty neprídeš o peniaze ale získaš, uz si dávno také mala mat. Ja som dala synovi hneď keď mal 2 mesiace

autor
26. okt 2023

@lizatko1009 ja som nejake poistenie mala niesom si ista ake ci zivotne urazove alebo ake ale mne to zrusili potom… Preto ked som uz dospela zaujimam sa o to ze by som si poistenia spravila len neviem kde to bude najlepsie a ake poistenia by som si mala spravit

sweet20
26. okt 2023

tak mozes odomna dostat nazor, mozes si vypocut aj inych.. viem ti spravit do vsetkych poistovni nezavaznu ponuku a uvidis co bude lepsie.. 🙂

janka_23
26. okt 2023

Vszp je normálne zakonne zdravotné poistenie. Životné, úrazové atď ponúkajú súkromné poisťovne typu kooperativa, Generali, allianz atd

autor
26. okt 2023

@sweet20 rada by som pocula nazory , a hlavne fakty teda ako vravite ze kazdu poistovnu pozriet

autor
26. okt 2023

@janka_23 ano pardon tak som sa pomylila, otazka sem mala byt teda ze ci ma niekto skusenosti s tymito sukromnikmi, ze vlastne ci nerobia podvody nenatahujuna podobne - stane sa uraz a pol roka cakam na peniaze a bud pride malo alebo nic, ak teda sa rozumieme. Ci nemate niekto zle skusenosti s tymto

melanta
26. okt 2023

Mám životné poistenie. Ochorela som na onkologické ochorenie, platila mi poisťovňa denné odškodné za každý deň v nemocnici, za každý deň PN a po ukončení liečby som dostala vyplatené vysoké jednorázové poistenie. Ak je poistenie dobre nastavené, nič o svojom zdravotnom stave nezamlčíš, tak nie je dôvod, aby poisťovňa neplnila. samozrejme, ak by si si urobila úraz následkom toho, že si opitá napríklad, tak by nevyplatili nič určite.

sweet20
26. okt 2023

v poriadku, tak mi napiste a vam odpoviem

queen_mary
26. okt 2023

poistit sa v roky brutalne stratovej poistovni? To je super napad 😀

autor
26. okt 2023

@queen_mary prave to nechcem :D

janika91
12. jún 2024

Ahojte mám takú otázku že náhodou niekto neviem mi povedať keď som minuli mesiac bol som na PN KU cca kedy mam dostat peniaze??