Poistenie v Generali

mirinecka
9. máj 2014

Ahoj, máte nejaké skúsenosť s poistením Generali, dostali sme ponuku sa poistiť celá rodina v Generali bez sporenia, nakoľko sporenie nechcem. Boli by sme poistený rodičia len na smrť, úraz a choroby a deti všetko. Poistka je postavená celkom fajn ale aj tak sa neviem rozhodnúť či ju podpísať alebo nie. Je to 40Eur mesačne dokopy. Manžel má poistenie v AXE aj so synom. Ale to by sme zrušili a nechali im tam len sporenie aby sme neprišli o peniaze čo tam máme. A teraz neviem rozhodnúť. Mesačne to neni moc ale keď si zrátam že je to 480 Eur ročne, tak za tie peniaze si viem aj iné predstaviť . ☹

rastikovaadka
9. máj 2014

Ahoj, ja pracujem tiez v poistovni, treba sa rozmysliet, ci naozaj vyhodis peniaze za krytie, nepises co vsetko maju mat poistene deti, nepises ake sumy su na krytie vasej smrti a vasich urazov, a kde mate trvale nasledky sa pytam, ked sa nieco stane???

mirinecka
autor
9. máj 2014

@rastikovaadka V Axe majú trvalé následky z úrazu, úraz, smrť. V generali by sme mali smrť, trvalé následky z úrazu a kritické choroby. A deti by mali úraz, trvalé následky z úrazu, kritické choroby, nemocnica z úrazu aj choroby

rastikovaadka
9. máj 2014

Okey len ked si pisala, ze v axe by ste si nechali len setrenie, preto sa pytam, co a na ake sumy by ste mali to urazove poistenie od generali

rastikovaadka
9. máj 2014

@mirinecka a ide este aj o to, ci vsetko to, co mate navrhnute v poistkach vyuzijes, stara sa vam niekto o tie stare zmluvy?

mirinecka
autor
9. máj 2014

@rastikovaadka smrť by sme mali na 20alebo25tisíc už neviem presne a kritické choroby tuším 7.000,- mužské choroby 10.000,- a tak isto aj ja. A deti nejak podobne okrem smrti, tú som nechcela ale sa mi zdá že tam dali minimum 1.000,- Eur. Ale to mi je jedno lebo deti na smrť poistiť nepotrebujem. A nemocnicu tam majú 8,- Eur denne

mirinecka
autor
9. máj 2014

@rastikovaadka o zmluvy sa nám stará kamarát len tam nie sú choroby čo mi vadí

rastikovaadka
9. máj 2014

musis si sama rozmysliet ci to co mas v axe odpoistis alebo si das aj to od generali

barunka
9. máj 2014

najprv si pozisťuj v axe, aké by boli dôsledky toho že by si zrušila pripoistenia... či sa ti to vôbec oplatí riešiť. Aby si nakoniec nezistila, že tým, že si tam ponecháš šetrenie zbytočne prerobíš. Neuzatváraj ďalšie poistky bez toho, že by si to nemala kompletne poprezisťované. Ja som síce momentálne na MD ale pracujem v Generali. Hlavne si dobre prečítaj poistné podmienky, aké choroby a podobne tam máte zahrnuté, aby potom neskôr, keď budete poistku potrebovať využiť ste nezistili, že vám je vlastne zbytočná 😀
Poistenie je dlhodobá záležitosť, preto je dobré si zvážiť, či je to ozaj poistka vhodná pre vás z dlhodobého hľadiska

snivajodvaznejsie
10. máj 2014

Určite si daj spraviť viacero ponúk. Čo sa týka 40 eur /mesačne celá rodina zdá sa mi to zbytočne veľa.
Veľmi zaleží aj od Vášho veku, aj od veku detí aj od zdravotného stavu aj od toho či máte alebo nemáte úver.
Ak by ste chceli poradiť v klude sa pýtajte tu alebo v IP. Pekný deň prajem.

stefanuzak
1. apr 2019

Bol som poistený v generáli viac ako 15rokov a po zrušení som mal dostať 4 000 euro ale ked som bol na pobočke len čo som spomenul že končím lebo potrebujem eura na kupu auta komunikácia arogantna až nepríjemná. Ubehol už druhý mesiac a nedostal som nič len sa na pobočke vyhovárala že to kolegyňa zle zadala a ked som písal na centrum nikto neodpovedal. Takže čo som si nešetril generáli odmieta vyplatiť ignoruje poštu messenger, telefón a aj na pobočke tiež vraj je to môj problém a uz nie som klient . Takto fungujú v generáli.

bety2222
10. mar 2023

@mirinecka úmrtie treba aspon na 10000 euro, hospitalizáciu na 10 euro, invaliditu od 41% - 70%, kritiky min.na 10000, trvalé následky tiž na vyššiu sumu a dobu liečenia úrazutiež aspon na 10 eur.

bety2222
10. mar 2023

Staršie žživotné poistenie navrhujem aktualizovať na nové poistné podmienky, nakoľko to už nemusí vyhovovať dnešným potrebám klienta.