Poistenie náhodného rozbitia Generali - iPhone 15 plus

laurikasarinkaq
24. jún 2024

Ahojte pred cca 7 mesiacmi som si kúpila iPhone 15 plus ku ktorému som doplatila 300€ (poistenie náhodného poškodenia)
Dnes ráno sa mi podarilo rozbiť display a chcem sa opýtať či mal niekto toto iste poistenie ako ste postupovali ? Bez problému vám vymenili Display alebo nejako špekulovali že buď neuznali poškodenie alebo ste museli doplácať ? Pocula som že to neni také jednoduché s tým poistením a opravou preto ma to zaujima ..
Snáď som neplatila 300€ navyše (silou mocou ma v nayku presviedčali že mám si dať mobil poistiť a po hodine som sa dala prehovoriť) ale teraz som počúvala od známej že to je skôr taký ťahač peňazí toto poistenie

lisymbia
24. jún 2024

Ja som si raz dala pripoistiť rozbitie ale u operátora, aj sa mi podarilo rozbiť naraz displej aj zadné sklo, pán čo to so mnou spisoval mi poradil že mám uviesť že to nebolo vlastnou vinou, tak si dobre pozri podmienky uvedené v zmluve na čo sa poistenie vzťahuje a na čo nie 😊

barus26
24. jún 2024

@laurikasarinkaq ja som mala takto poistené apple watch a rozbila som ich, vrátili mi peniaze ale nepamätám si už koľko presne. Len viem že som si doplatila a kúpila si potom už novšie. No pri telefóne je ľahšie vymeniť displej. A v dnešnej dobe nemáš ochrane sklo a kryt na mobile? či nepomohlo ani to?

butterflyeffect
24. jún 2024

Presne ako pise @lisymbia treba pozriet zmluvne podmienky lebo vacsinou ak ide o zavinennie vlastnou vinou tak sa nevztahuje (neviem presne ako je to v generali) uplne jednoducho ak budes riesit poistnu udalost je tam ze ako sa to stalo tak nemozes uviest ze mobil mi vypadol z ruky a displej sa rozbil. Ale napriklad telefonovala som na ulici a okoluiduci do mna vrazil-mobil mi vypadol a rozbil sa… je tó slovickarenie ale ked som robila u mob. operatora tak presne podla toho bud uznali alebo neuznali

dominikamacakova
24. jún 2024

To sa ti oplatilo zaplatiť poistku 300€ aby ti opravili sklo?

lisymbia
24. jún 2024

@dominikamacakova vzhľadom nato že oprava stojí od 400€ vyššie sa to oplatí, navyše sa mohla poškodiť aj iná časť

dominikamacakova
24. jún 2024

@lisymbia 400€ za opravu skla na mobil? Vau 😅

lisymbia
24. jún 2024

@dominikamacakova bohužiaľ je to moc ale je to štandard, najmä ak ide o Apple a originálny diel 😊

dominikamacakova
24. jún 2024

@lisymbia pre boha.... A ľudia zomierajú od hladu