Poistenie náhodného poškodenia mobilu

kaja0007
17. aug 2020

Dobrý deň, aké máte prosím skúsenosti s poistením náhodného poškodenia mobilu?mobil bol kupovaný pred rokom v Datarte. Aký dôvod vám uznali respektíve neuznali pri dožadovaní sa opravy? Mne prasklo sklo a rada by som túto poistku využila, no nerada by som bola ”odbitá” ako to pri väčšine poistných udalostí býva. Ďakujem za každú radu

veronikaszabova
17. aug 2020

@kaja0007 poistene mame mobily vzate na pausal od t-mobile.
Riesili sme - 2x prasknuty display, 1x menili softver, 1x mikrofon.
Ziadne problemy. Vzali, opravili, zaplatila som len 10% spoluucast.

mogaa
17. aug 2020

@kaja0007 ono veľmi záleží od konkrétnej poistnej zmluvy, treba si pozrieť na čo presne sa vzťahuje.....ja som robila v orange, rozbitý display sa zamietal....

kaja0007
autor
17. aug 2020

Ďakujem, konkrétne sa jedná o poistenie Cardif

ljzozv
18. aug 2020

Poistenie mobilu v okay, preplatili mi nejakú čiastku, keď mi spadol mobil na zem a prasklo sklo. Riešila som to.uz s danou poisťovňou, záleží ako je postavená poistná zmluva.
V Nay poistenie sa riešilo, že mi zobrali mobil v podstate ako.reklamaciu a bude to dlhšie trvať ako klasická reklamácia

kaja0007
autor
19. aug 2020

@ljzozv ďakujem krásne, prosím aký dôvod ste uviedli do poistnej udalosti? Že spadol Vám? Váham, čo tam napísať, aby ma neodbili s tým, že to bola moja vina

ljzozv
19. aug 2020

@kaja0007 dietatu spadol mobil z vrecka, takze takto presne som to tam aj uviedla. Len si najprv precitaj svoju zmluvu