Poistenie, keď žijem v zahraničí

miapa17
10. mar 2023

Ahojte,
idem sa stahovat do zahranicia, ma niekto skusenost ako to funguje s poistovnou (som poistenec VZP) ci sa treba odhlasit a ci treba dolozit aj nejake doklady?
Alebo ci niekto su aj popritom ako zije v zahranici plati poistenie na Slovensku?

bessie12
10. mar 2023

@miapa17 zijem v zahraničí a platím si poistenie tam, kde žijem. Žiadne slovenské poistenie nemám.

gertrudka222
10. mar 2023

Kedze sa stahujete do zahranicia, predpokladam, ze vsetko si budete platit tam, takze nasa vseobecna ti je tak povediac na nic. Sestra , ta sa prestahovala len do cieh a vsetko vratane poistenia, ma proste tam

komplikovana
10. mar 2023

Zalezi ci v tom zahranici uz mas aj pracu, vtedy je potrebne sa odhlasit z svk poistovne a dolozit potvrdenie o tom, ze platis poistenie v zahranici. Ak nemas pracu, mozes ostat poistena na svk ako samoplatca. Naklepsie bude ak zavolas alebo napises do poistovne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miapa17
autor
10. mar 2023

@jj298 @komplikovana budem aj pracovat🙂
Staci ked pridem do poistovne a odhlasim sa z poistovne?

bessie12
10. mar 2023

@miapa17 ano, staci, ked tam pojdes a oznamis, ze sa stahujes do zahranicia a oni ta odhlasia.

komplikovana
10. mar 2023

@miapa17 myslim si, ze budu chciet potvrdenie o poisteni v zahranici, na zaklade ktoreho ta potom odhlasia. Aspon ja som to tak v dovere mala.

bessie12
10. mar 2023

@komplikovana odo mna nic nepytali, teda aspon co si pamatam.

miapa17
autor
10. mar 2023

@bessie12 super, dakujem za odpoved.

@komplikovana ja sa planujem aj vratit naspat, tiez bude treba potom dokladovat zmluvy atd? Preveruju to?

bessie12
10. mar 2023

@miapa17 ale vezmi si pre istotu nejaku tu zmluvu, keby nahodou. Ja som sa odhlasovala pred viac ako 6 rokmi.

miapa17
autor
10. mar 2023

@bessie12 dobre dakujem za rady, dufam, ze natrafim na prijemne zamestnankyne ktore budu napomocne🙂)

bessie12
10. mar 2023

@miapa17 drzim palce a vela stastia v zahranici 🙂