Poistenie do zahraničia

alca89
6. júl 2016

Ahojte,

s priateľom ideme na letnú dovolenku a samozrejme pre istotu sa chceme dať poistiť.
Keďže teraz je toho už strašne veľa a človek si nevie poriadne vybrať chcem sa informovať na jednotlivé poistenie, ktoré ste mali vy. Aké máte skúsenosti, ceny, pokrytie poistenia proste všetko .

Ďakujem

abbey1
6. júl 2016

@alca89 Skúste skočiť do Vúb banky. Ponúkajú Generali poistenie a majú ho lacnejšie ako priamo v poisťovni. Ja som teraz dala 17,07 za celoročné poistenie ochorenie, úraz, batožina, právna pomoc,...

sissy27
6. júl 2016

@alca89 ja využívam cestovné poistenie od union - keďže je to aj moja zdravotná poisťovňa, tak mám 50% zľavu z cestovného, najlacnejšia varianta... dávam si poistiť Poistenie liečebných nákladov bez limitu
Asistenčné služby bez limitu
Úrazové poistenie
Poistenie zodpovednosti za škodu
Poistenie batožiny
nedávam si Technická pomoc v horách v zahraničí - keďže nechodíme do hôr
plus podľa potreby aj storno letenky
ceny závisia od lokality a dĺžky pobytu

alca89
autor
6. júl 2016

@sissy27 bez urazky ale ja osobne mam velmi zle skusenosti s UNION takze ani pocut 🙂

sissy27
6. júl 2016

@alca89 pýtala si sa na naše skúsenosti, tak som si dovolila reagovať, to je všetko...

alca89
autor
6. júl 2016

@sissy27 to je v poriadku ako aj to, ze ja som vyjadrila svoj nazor 🙂

limoncino
6. júl 2016

@alca89 tak si mala napísať, okrem UNionu a @sissy27 by si nedovolila Ti Union odporúčať
a k téme, ja si dávam poistenie v KOOperatíve

alca89
autor
6. júl 2016

@limoncino tak sa ospravedlnujme ze mi nenapadlo vylucit UNION 🙂 baby nechytajte ma za slovicka 🙂

sissy27
6. júl 2016

@alca89 každopádne všetky poisťovne ponúkajú viac menej rovnaké služby a ceny v každej poisťovni závisia od lokality a dĺžky poistného obdobia...
http://www.superpoistenie.sk/ tu si môžeš porovnať ceny v jednotlivých poisťovniach za tebou vybrané služby... ako bude doriešená prípadná poistná udalosť ti tiež nikto dopredu nepovie, keďže nevieme podmienky, za akých k nej dôjde... to, že sa ľudia sťažujú, že tá ktorá poisťovňa nevyplatila škodu, býva väčšinou kvôli tomu, že si neprečítali poriadne poistné podmienky alebo práve tú škodu pokrytú nemali...

alca89
autor
6. júl 2016

@sissy27 dakujem 🙂 to mi je jasne ze poistovna sa v pripade preplacania bude somnou dotahovat aj o derave centy 🙂 mne ide havne o ten pocit "istoty" , ze aspon sme poisteni 🙂

janjochmann
6. júl 2016

@alca89 Ahoj, porovnanie cestovného poistenia od viacerých poisťovní nájdeš aj na www.preveruj.sk. Dôležité je rozhodnúť sa ktoré pripoistenia sú pre vás potrebné. Okrem poistenia liečebných nákladov určite zvážte aj pripoistenie zodpovednosti za škodu, úrazové pripoistenie (ak ich už nemáte v rámci iného poistenia), pripadne poistenie batožiny. Nezaškodí oboznámiť sa s výlukami plnenia, aby ste neboli prekvapení v prípade problémov. ☺