Poistenie do hôr na deň pre deti

27. dec 2023

Ahojte, zajtra sa chystame do Tatier, len Hrebienok a Štrbské pleso. Chcela som deti poistiť na jeden deň, no na stranke generalli konkretne mi vypisuje ze deti sa nepoistuju, maju zachranu bezplatne. Ako to vlastne je? Ako vy zvyknete?

belllinka
27. dec 2023

To idete lyžovať? Poisťujem v Uniqe, ešte som nepočula, že deti to majú bezplatne

lujza123
27. dec 2023

Zo stránky HZS

Od 1. júla 2006 na území SR podľa platného ustanovenia Zákona o Horskej záchrannej službe, je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú. Uvedená povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté – deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony.

lujza123
27. dec 2023

Ale ja napríklad poistujem preistotu vzdy všetkých ked ideme do hôr. V tatrach sa s tebou nepapraju, hore sanitky neposielajú, lieta vrtuľník a aj blby vytknutý členok ta vide veľmi draho

belllinka
27. dec 2023

@lujza123 tak teda aj deti poisťuješ? Aj keď netreba?

lujza123
27. dec 2023

@belllinka my veľa cestujeme a hlavne sme každú voľnú chvilu v horach, Tatry sú môj druhý domov, takže nam sa oplatí uzatvárať cestovné poistenie celoročne všetkým

Samotné deti poistenie do hôr nepotrebujú, zásah HZS majú zdarma

jarka_black
27. dec 2023

Najlepšie je dať rodinný balík. Lebo to nie je iba o zachraňovacích nákladoch. Častejšie sa vyskytujú iné udalosti.

(Ja mám https://www.uniqa.sk/online/?obtainer=73160277 )

jarka_black
27. dec 2023

@lujza123 Na tej istej stránke HZS som nižšie našla aj zoznam, ako je možné poistenie https://hzs.sk/poistenie/
Vďaka!

zuzulka558
27. dec 2023

U nás to ma na starosti manžel, ale na to ze stále ako mame voľno niekde sme niečo máme, keby bol doma zistila by som od neho teraz

zuzulka558
27. dec 2023

@lujza123 správne 🙂 no nikdy neviem ci to budem potrebovať aj ja,,,, keď niekedy vidím obuv a hory ani by som ich nezachranovala, strata času a nezodpovednosť im a náhodou treba niekomu kto to naozaj potrebuje a do hôr sa zodpovedne obuje aj oblečie ( myslela som to v dobrom a mojimi očami, lebo na Štefanicku ísť v balerinach klobúk dole a opýta sa ma ci je,, asfaltka až" hore 🤣) my poistení pre istotu sme

autor
27. dec 2023

@belllinka nie len sankovacka, trosku prechadzky

jarka_black
27. dec 2023

Tak to bude stačiť úrazové v rámci životky (ak máte aj pre deti). Podľa mňa netreba duplicitne poisťovať. A samozrejme, ak ŽP nie je, tak cca 1 euro za "rizikovejší" deň je prijateľná suma, myslím.

lujza123
27. dec 2023

@zuzulka558 veru nad tou výbavou sa mi koľkokrát rozum zastavuje, v šľapkách aj na Kriváň 🤦‍♀️

Malo ludi vôbec tuší ze HZS zasahuje za hranicou horského pásma a to je napr. v Tatrach mimo obci takmer všade. Človek vôbec nemusí ist na žiadnu túru, stačí ze na parkovisku dostane infarkt alebo ho len poštípe osa do hrdla a privolaná pomoc už nieje obyčajná záchranka ale spoplatnená HZS.

zuzulka558
27. dec 2023

@lujza123 to viem, len narážala som na toto obuv atď ze vôbec si neuvedomujú veľa veci aj okolo HZS 😪 aj na nich vlastne doplácajú iný lebo si povedia sak zavoláme si HZS

renab
27. dec 2023

Pre dieta poistenie nepotrebujes. Zasah je bezplatny. Vratane vyhladavania, osetrenia aj odvozu.

katulienkax
27. dec 2023

@lujza123 vrtulnik sa neplati z poistky pre horsku sluzbu , to ide zo zdravotneho poistenia standardneho

lujza123
27. dec 2023

@katulienkax záchrana vrtuľníkom v horách sa platí zo štandardného zdravotného poistenia? Odkiaľ mas túto informáciu?

jarka_black
27. dec 2023