Poistenie auta

stazi28
10. júl 2024

Mám 20 rok a teraz som si kúpila auto.A trebalo by na to poistenie kďe sa dá najvýchodnejšej poistiť vozidlo?Lebo akože do soboty mám natom poistenie ale vychádza ma my to ročne 230,40€.Vy ste akej poisťovni ?Za odpoveďe vopred ďakujem.

janai1
10. júl 2024

@stazi28 porovnaj si napríklad na netfinancie.sk

lakebabe
10. júl 2024

@stazi28 koopertiva obidve auta, aj firemné a pomer cena výkon bola u nich najlepšia, kedysi len Allianz , ale išli strašne s cenami hore.
Ale daj si to nacenit určite všade

patka06
10. júl 2024

Odporúčam Allianz, aj keď sú možno drahší, ale nerobia problémy pri plnení

luliu
10. júl 2024

Kooperativa najhoršia poisťovňa, odporúčam Allianz, Generalli

macilaci
10. júl 2024

@stazi28 všade budeš mať drahé. Tvoj vek😉

lakebabe
10. júl 2024

@luliu ja som mala s kooperativou velmi dobre skúsenosti keď do mňa nabúral pan, čo ju mal a plnili mi poistné. Preto sme tam išli.
V Allianz som mala byt poistený roky a katastrofa , keď ma vytopil sused s plnením. Odišla som ztade

luliu
10. júl 2024

@lakebabe to si mala šťastie. Kooperativa ma to najhoršie plnenie..... Nie len moja skúsenosť, skúste si prečítať nejaké recenzie na nete

lakebabe
10. júl 2024

@luliu tak my sme mali chvalabohu všetko super aj dosť rýchlo co som bola prekvapená aj suma slušná.

madeincssr
10. júl 2024

@stazi28 to hovorime o havarijnom poisteni? Alebo o povinnom zmluvnom poisteni PZP? Lebo 230€/rok za HP nie je vela (nevieme o ake auto ide, znacka, typ, cena). Aku tam mas spoluucast?

cacorka2704
10. júl 2024

Ja odporucam urcite allianz

stazi28
autor
10. júl 2024

@madeincssr povinné

stankadu
10. júl 2024

ani nevrav, dcere sme chceli prepísať také staré auto, reku nech je to na jej mene a išla si robiť poistku a má platiť PZP o 70€ viac ako je teraz, lebo má 21r. 🙄

madeincssr
10. júl 2024

@stazi28 skus, ci nenajdes lacnejsie PZP cez porovnavacie portaly ako superpoistenie atd. Tam ti po nahodeni mnozstva udajov (o aute aj vlastnikovi) vypise "vsetky" PZP poistovne a vyberies si (aj) podla ceny. Vybrate poistenie sa tam priamo da uzatvorit (a zaplatit kartou). Kopu dokladov ti hned pride na email (aj docasna zelena=biela karta) a po zaplateni a cca tyzdni ti pride original "Poistka" a zelena=biela karticka. Ale ano, poistenia isli vyrazne nahor (PZP aj HP), tak ako, bohuzial, vsetko.

vevebono
10. júl 2024

Za mňa kooperativa hrôza. 17 rokov som tam mala všetky autá, a teraz v apríli som šuchla nové auto na parkovisku a musela som ísť ja ako skodca na 2 obhliadky a vyplatenie poškodeného trvalo 3 mesiace. Hneď som všetko porušila, a postupne ku koncu obdobia prechádzam do generali .
Takisto zlý systém vyplácania po nehode ma aj komunálna a wustenrot.