Podpora v nezamestnanosti po materskej

22. jan 2023

Ahojte, ak mám nárok na podporu , môžem si ju uplatniť po skončení rodičovskej dovolenky? Treba sa normálne registrovať na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti? Alebo aký je postup. Momentálne mi končí zatiaľ len materská a idem na rodičak, no zaujíma ma to. Ďakujem.

lenuska9999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jan 2023

@lenuska9999 pokiaľ som celý čas robila, až do nástupu na Md (niekoľko rokov), tak nárok by som po rodičaku mala mať,nie? Muža nemám, čiže táto možnosť nepripadá do úvahy. A je lepšie ukončiť pracovný pomer až keď ukončím RD alebo môžem už teraz ?

luliu
22. jan 2023

Teraz nie, ukončí pomer až potom. Nevieš čo všetko sa môže stať ..... Je to pre teba výhodnejšie byť zamestnana

jana005
22. jan 2023

@lenuska9999 píšeš blbosti.
Neraď, ak nevieš, alebo keď tak, tak napíš, že si to myslíš a neprezentuj to ako stopercentnú pravdu.
Autorka, určite neukončuj pracovný pomer.
Počas rodičaku sa ti všetko ráta, nárok na podporu budeš mať. A ak sa nezmení dovtedy zákon, tak ak ti bude trvať naďalej pracovný pomer, nebudeš mať žiadnu dohodu, tak si po skončení rodičaku vyčerpeš jeden, dva dni dovolenky, zbytok nech ti preplatia a výjde ti maximálna materská.
To platí teraz, o rok, dva nemusí

autor
22. jan 2023

@luliu oki tak počkám., Pomer ukončím keď mi skončí rodičak.

autor
22. jan 2023

@jana005 no dohodu mám ,len tá sa asi neráta ,lebo je vyplácaná raz ročne ( domovnicka v bloku) . Materskú mám teraz najvyššiu aká je, tak dúfam že mi budú aj podporu počítať takto , nevieš mi povedať? Takže najlepšie s ukončením PP počkať kým skončí rodičak a potom ísť na úrad práce a požiadať o podporu, dobre tomu rozumiem?

jana005
22. jan 2023

Určite pracovný pomer neukončuj teraz.
Máš len samé výhody ak ti trvá aj počas rodičovskej dovolenky, rátajú sa ti roky na dôchodok.
@zalka ti určite poradí ako to je s tou dohodou, viem, že keď sa odvádzajú odvody, tak je problém.
Myslím, že dohoda s nepravidelným príjmom nevadí. To ti určite povie zalka ako to má byť.
Malý bude mať napríklad tri roky 5.4., tak na 6.4-8.4. si zoberieš dovolenku, zbytok ti preplatia a máš maximálnu podporu.

levandul_ka
22. jan 2023

@jana005 do dochodku sa rata aj ked je na MD / RD do 3 rokov dietata

zalka
23. jan 2023

Autorka máš nejakú výplatnú pásku z dohody? Ak hej tak zakri osobné údaje a ukáž ju tu

autor
23. jan 2023

@zalka nemám ešte. Tu dohodu budem mať až teraz od marca.

zalka
23. jan 2023

A vzor nemáš