Podpora v nezamestnanosti

14. máj 2024

Ahojte, po mnohých odpracovaných rokoch som bola na úrade práce. Od 2.4. som si našla novú prácu. Mám potvrdenie z úradu práce, že som bola evidovaná do 1.4. vrátane. Mala by som tento mesiac dostať podporu za ten jeden deň, teda za 1.4. ? Či tým, že to bol sviatok tak nie ? Ďakujem

opica_skorica
14. máj 2024

Kedy ti skoncil predosly pracovný pomer? Od kedy do kedy si bola evidovaná na ÚP?

autor
14. máj 2024

@opica_skorica od 1.11 do 1.4. som bola evidovaná na úrade práce a pomer skončil k 31.10. Pracovná zmluva od 2.4.

opica_skorica
14. máj 2024

Myslim si, ze ano. Nezalezi na tom, ci bol alebo nebol ten jeden den sviatkom.

Dokonca si, ak sa ti bude v novej praci pozdavat, tak si kludne (ale urobila by som to osobne az po skusobnej dobe) poziadaj o 50 percent zvysku podpory:
https://www.socpoist.sk/api/idsp/download/276b6...

autor
14. máj 2024

@opica_skorica ďakujem ti, aj ja som očakávala, že mi ešte príde alikvotna časť za ten jeden deň, ale neprišlo. Áno o tom preplateni viem, len mám zatiaľ na dobu určitú tak uvidím .

opica_skorica
14. máj 2024

Ved este je len 14.máj, to ti doteraz chodila vzdy zaciatkom mesiaca?

autor
14. máj 2024

@opica_skorica áno vždy najneskôr 14 teho, ale veď ešte počkám, len som chcela vedieť či správne chápem, že za ten jeden deň mám nárok

opica_skorica
14. máj 2024

Myslim, ze ano, pretoze uz som aj o takom pripade citala, ze chlap zostal bez prace, isiel na ÚP sa zaevidovat. Bol tam tyzden, ked si nasiel pracu a predsa mu za ten tyzden poslali vyplatenu alikvotnu cast podpory.

sianna
14. máj 2024

Ak ste podporu nečerpala celých 6 mesiacov, tak vám na žiadosť vyplatia polovicu zvyšného nároku.