Podpora v nezamenanosti

kio21
7. sep 2023

Čaute od 1.8 som evidovaný od 18. 8prišlo sociálnej poisťovne od úradu prace potrebné doklady a žiadosť a mame už september a rozhodnutie nikde... Co ja viem kým není rozhodnutie nebudú peniaze takže nemám očakávať teraz 15. 9ale až o mesiac 15.10a vyplatia spätná za 2 mesiace? Ako ste to vy mali stým rozhodnutie? Sociálna poisťovňa mi odpísala ze majú ma systéme ze mam čakať ze na to majú 2 mesiace.... Dakujem

melanta
7. sep 2023

Peniaze môžu prísť aj skôr ako rozhodnutie. V každom prípade, na rozhodnutie majú 60 dní od termínu dodania podkladov. Takže sú v lehote. Môžu prísť tento mesiac, ale aj budúci. Niekto má peniaze vyplatené do mesiaca, u niekoho to trvá tie 2 mesiace. Takže neostáva nič iné len čakať, bez ohľadu na to, ako to mali iní.

kio21
autor
7. sep 2023

@melanta ďakujem pekne dúfam ze prídu čím skôr

liaka
7. sep 2023

@kio21 presne môj prípad. Rozhodnutie nikde a ani netuším, či už sociálna poisťovňa má moje papiere.

kio21
autor
7. sep 2023

@liaka no mne odpísali ze im prišlo od úradu prace 18.8 papiere ze oni na to majú lehotu... A rozhodnutie nikde stále čakám tak aj peniaze ktoré mi patria.... Takže sam neviem na com som

hankab
7. sep 2023

@kio21 ja som evidovana od 17.7. a rozhodnutie stale nikde, aj ked som splnila vsetky podmienky na prispevok 🤷🏻‍♀️ tiez cakam, no este 10 dni su v lehote..

kio21
autor
8. sep 2023

Dajte vedieť potom kedy vám prišlo rozhodnutie z SP a peniažky ci vám prišli diky

petra192777
19. sep 2023

@kio21 dobrý deň tiež čakám...od 1.8 som registrovaná a zatiaľ nemám ani papier o výške denného vymeriavacieho základu....dajte vedieť kedy vám prišli