Podnájom

1mimka18
17. okt 2022

Baby potrebujem poradit najomkyna ma uz zmiatla ze sama neviem jak to je.
Najom jej konci u mňa az na konci roka pre zlu financnu situaciu ma ziada o ukoncenie zmluvy dohodou ze sa do konca mesiaca odstahuje a chce ze si mam stiahnut zato z depozitu a zbytok jej vratit.
Otazka znie... ak sa nastahovala 1.marca a prve najomne za marec platila 15.marca cize ak tomu dobre chapem najomne sa plati za mesiac ktory bezi teda od 1. do 30 vsak? Lebo teraz mam dilemu, teraz v oktobri mi nezaplatila mam jej odratat cely oktober alebo sa to berie od 15. Do 30 ako tvrdi ona tym padom pol mesiaca? Uz si fakt nesom istá mam doma male babo nemam cas sa dotahovat byt ajtak idem predat len ma zaujima kolko vlastne jej mam stiahnut pol mesiaca ci jeden cely? Lebo vsak v marci tiez 15. Dni tam bola kym zaplatila

melanta
17. okt 2022

1.3. sa nasťahovala a 31.10. odíde. Čiže mala by si mať na účte 8 plných platieb nájomného. Ak je nájom+energie 500 eur, berme ako príklad, máš mať od nej 3000 eur. A je jedno, ktorý deň v mesiaci platí. Jednoduchá matematika podľa mňa.

patka06
17. okt 2022

Nájomné sa zvyčajne platí vopred, ale ok, ak ste sa dohodli inak.
Bývala 8 celých mesiacov? tzn. 8x mala zaplatiť.
Nič by som zatiaľ nevrátila, ale počkala na vyúčtovanie.

katkaseiner
17. okt 2022

To, kedy sa plati najomne by si mala vediet... nechas niekoho byvat takmer pol mesiaca zadarmo a potom zaplati? Predpokladam ze plati popredu a teda za 8 mesiacov by si mala mat 8 x najomne... ak ma u teba nejaky depozit, tak by som poziadala pockat do vyuctovania...

kiki234
17. okt 2022

Ja si davam platit najomne dopredu. Teda v marci zaplati za april a podobne, koli takymto veciam.

1mimka18
autor
17. okt 2022

@patka06 myslis nedoplatky a pod?

1mimka18
autor
17. okt 2022

@patka06 ano celych od 1.3 do 31.10

struhanka
17. okt 2022

@1mimka18 Ako tu píšu ženy už vyššie. Na účte máte mať od nájomníčky 8 platieb za nájomné - marec - október, keďže tam býva od 1. marca do 31. októbra.

petamich
17. okt 2022

ano presne tak, jej logikou by vlastne byvala prve dva tyzdne zadarmo ak chce platit 1/2 do oktobra, no ale nie nebyvala, byvala plnych 8 mesiacov = 8 plnych najmov mas mat

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mimka18
autor
17. okt 2022

@petamich dakujem

ukulela
17. okt 2022

@1mimka18 urob jej vypis - najomne za merec - zaplatene 15.3. najomneza april - zaplatene ......
najomne za september - zaplatene .. uza oktober nezaplatene -
depozit tolko, odratavam najomne za oktober - vraciam tolko ...

patka06
17. okt 2022

Áno, myslela som vyúčtovanie elektrina, plyn, kúrenie, teplá a studená voda - ak jej teraz vrátiš depozit, bude problém pri nedoplatkoch - k svojim peniazom sa nedostaneš
Samozrejme za predpokladu, že máte riadnu nájomnú zmluvu a môžeš nedoplatky žiadať.