Podáva sa daňové priznanie raz ročne?

24. okt 2023

danove priznanie sa podava raz za rok vsakze? A vyplna sa vsade kde sme robili a kolko sme zarobili? este som danove priznanie nerobila a chcem vediet ako to funguje vlastne
pracovala som 3 tyzdne na tpp este v july, potom som mesiac nepracovala, potom som robila brigadne a teraz som na tpp

janai1
24. okt 2023

Prosím ťa nezakladaj kvôli jednej otázke furt nové témy, ale opýtaj sa to v tých čo si už založila

aiana24
24. okt 2023

Ano. Ano.

babydesire
24. okt 2023

Ano,po novom roku to zacne...

jarka_black
24. okt 2023

Treba si odkladať všetky zmluvy, dohody, výplatné pásky / pdf, Potvrdenia o zaplatení preddavkov by mali poslať v januári. A všetkých zamestnávateľov si overte v osobnom účte v Soc. poisťovni, či odvadzali co treba. Lebo ani do 2.piliera potom nepôjde nič.

melanta
25. okt 2023

Ak si teraz zamestnaná a budeš aj po novom roku, tak zamestnávateľa požiadaš o vykonanie DP. Urobí to zadarmo za teba. Samozrejme, budeš musieť doložiť podklady od ostatných zamestnávateľov z tohto roku. Ale každý ti určite dal potvrdenie na daňové účely.

simca06022011
25. okt 2023

Co najskôr v januári ( mozes aj skor) požiadaj o vystavenie Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2023 od bývalých zamestnávateľov. Možno ich už sj máš, ale teda z mojej skúsenosti nedáva ich každý hneď. Aktuálneho zamestnávateľa požiadas o vykonanie ročného zúčtovania dane. Dodas tie potvrdenia a urobí ti to.

autor
25. okt 2023

@simca06022011
@melanta
@jarka_black
som absolventka 2023, robim tu len mesiac zatial, aj tak musim podavat danove? alebo teda musi ho podat moj zamestnavatel?

autor
25. okt 2023

@melanta musim dolozit aj brigady a podobne?

autor
25. okt 2023

ako studentka som mala 1 brigadu, potom som mala pracu na tpp, skoncila som,a potom som mala dohodu a nasledne mi dali tpp(ten isty zamestnavatel)

melanta
25. okt 2023

Aj ako absolventka aj ako študentka ak máš TPP a dohodu, tak daňové priznanie raz za rok podať musíš. Takže platí to, čo som písala. Daňové priznanie za rok 2023 sa podáva v roku 2024 do konca marca. Zamestnávateľa, u ktorého budeš pracovať na začiatku roku 2024 požiadaš o vykonanie DP. Urobí to zadarmo za teba a urobí priznanie za všetkých zamestnávateľov, ktorých si mala v roku 2023. Len mu samozrejme doložíš podklady od ostatných zamestnávateľov.

autor
25. okt 2023

@melanta robia to automaticky zamestnavatelia alebo sa musim opytat? A su povinny to danove spravit alebo mozu odmietnut

melanta
25. okt 2023

Je povinný zamestnávateľ to urobiť, musíš ho požiadať do 15.2. Zamestnávateľ ti v januári dá na to tlačivo.