Podanie daňového priznania

momotek
16. feb 2024

Zdravím nepodal som u zamestnávateľa danove priznanie pretože momentálne nepracujem čiže je 16.2.2024 mam otázku viem si danove podať inde a vrátia mi peniaze aj keď som ho podal po 15.2??? Ďakujem

petronelag
16. feb 2024

Daňové priznanie za rok 2023 treba podať do 31.3.2024.

renka30
16. feb 2024

Pokial viem u zamestnavatela podavas ziadost o rocne zuctovanie do 15.2. Ak si nepodal, zamestnavatel ti neurobi RZD a musis podat DP do konca marca.

momotek
autor
16. feb 2024

@petronelag čiže mi vrátia peniaze mam dane len jak obyčajný človek žiadne szco podnikanie atak normálne som robil na tpp

bublinka1426
16. feb 2024

@petronelag aj zivnostnici ze?

katarinaba
16. feb 2024

@momotek ci ti vratia peniaze ti bez konkretnych cisiel nikto nepovie. Ked si vypracujes danove priznanie, budes vediet vysledok - ak vznikne preplatok, tak ti vratia. Ak nie, tak nevratia.
Teoreticky mozes este skusit zavolat byvalemu zamtelovi, ak bude ochotna uctovnicka, moze prijat tvoju ziadost o RZD aj po 15-tom. Ten termin je kedy musi, po termine nemusi ale moze. Ak odmietne, odporucam sa obratit na niektoho, kto ti s tym pomoze. Pripadne skus sam na stranke financnasprava.sk

katarinaba
16. feb 2024

@bublinka1426 kazdy obcan - sukromna osoba alebo podnikatel, aj obchodne spolocnoti maju termin na riadna DP do 31.3.2024, resp. 2.4.2024, kdeze dva dni pripadaju na volne dni.
A rovnako kazdy si moze podat odklad danoveho priznania do 30.6.2024, resp. do 30.9.2024 ak maju prijmy zo zahranicia.

bublinka1426
16. feb 2024

@katarinaba a ked by som odklad treba ako ziadat dakujem

chrobacik41
16. feb 2024

@petronelag do 2.4 lebo 31.3 je veľkonočná nedela 1.4 veľkonočný pondelok

vyrovnanaosoba
16. feb 2024

@momotek zavolaj poslednému zamestnávateľovi nech ti pošle ročné zúčtovanie daní, a na stránke finacnasprava si nahoď do formulára všetko, čo od teba bude pýtať, vyjde ti "výsledok". Alebo ak sa do toho nerozumieš, čo zrejme ani nevieš čo ti k tomu treba, tak poziadaj niekoho nech ti daňové priznanie vypracuje, ale za poplatok.

mirkam3
16. feb 2024

@momotek tak to, či budeš mat niečo vratene, záleží napr od toho, či máš “v zálohe” nejaké nezdaniteľné položky, ktoré by si si v DP ešte dodatočne uplatnil, aby ti vznikol preplatok… každopádne, ako ti tu poradili, kontaktuj ešte ex zamestnávateľa, možno bude ochotný urobiť RZD, ináč si to DP budeš musieť urobiť sám (v takom prípade odporucam obrátiť sa na niekoho kto sa tomu trochu viac rozumie, podľa toho ako formulujes otazky, to bude pre teba užitočné - nemyslím to v zlom..)

katarinaba
16. feb 2024

@bublinka1426 existuje na to tlacivo - Oznamenie danovnika o predlzeni lehoty na podanie danoveho priznania
https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/eF...

katarinaba
16. feb 2024

@vyrovnanaosoba opravim ta - nech posle potvrdenie o zdanitelnom prijeme, nie RZD.

bublinka1426
16. feb 2024

@katarinaba dakujem

vyrovnanaosoba
16. feb 2024

@katarinaba myslím jedno, píšem druhé.

momotek
autor
16. feb 2024

Ako si to viem spraviť sám??? Kde

momotek
autor
16. feb 2024

Ďakujem vám veľmi pekne za rady ste zlaté/zlatý

rachel36a
16. feb 2024

@momotek kedze si si nepoziadal u zamestnávateľa o rocne zuctovanie, tak si povinny podat danove priznanie...bud si ho das urobit niekomu kto to robi, alebo si ho urobis sam....velmi jednoducho...na stranke financnej spravy,, vyplnis udaje z potvrdenia o zdanitelnych prijmoch za rok 2023 , vytlacis a zanesies na DÚ

dana467
17. feb 2024

@momotek alebo mozem urobit ja

nivea777
17. feb 2024

@momotek jasne,že to zvládneš aj sam. To tlačivo na FS je prehľadne, ak tam bude chyba tak ťa to upozorni. Prinajhoršom si to daj niekomu spraviť, ceny za daňové A nie sú vôbec vysoké, u nás to stojí 15€.

momotek
autor
18. feb 2024

Aha bol som na takej stránke a podla veci som zistil ze mam preplatok no dúfam že to není fake viem si to nejak vypočítať či