Podá mi daňové priznanie zamestnávateľ?

14. nov 2023

Pracovala som prvy krat pred 4mesiacmi, mesiac len
teraz 2. praca som tu uz 3.mesiac
Danove buduci rok mi poda zamestnavatel? Musim mu dat z minuleho zamestnania nieco?

rachel36a
14. nov 2023

Ked v praci v januari poziadas o vykonanie rocneho zuctovania tak ti ho urobia....musíš doniest potvrdenie o zdanitelnych prijmoch od vsetkych zamestnavatelov v danom roku

autor
14. nov 2023

@rachel36a potvrdenie? a Aky to je papier? Dostala som to od byvaleho zamestnavatela ? Mam len vyplatnu pasku

rachel36a
14. nov 2023

Mal by ti ho poslat byvaly zamestnavatel v januari. Niektory to davaju hned po skonceni PP. Ty musis vediet ci ti ho dali hned alebo nie. Ak nie tak zavolaj byvalemu zamestnavatelovi a opytaj sa kedy ti ho pošlú. Jje to potvrdenie o zdanitelnych prijmoch.

simca06022011
14. nov 2023

Poziadaj byvaleho zamestnavatela nech ti to potvrdenie posle, nemusis cakat do januara.
A potom v januari si das ziadost o vykonanie rocneho zuctovania, tam prilozis to potvrdenie o zdanitelnych prijmoch a to je vsetko.

matullienka
14. nov 2023

@simca06022011 je zbytočné ho posielať teraz keď budú nové tlačivá a potvrdenie by jej museli poslať znova.
Ja zamestnancom, ktorým v priebehu roka skončil pracovný pomer keď sú nové tlačivá volám či chcú potvrdenie alebo budem robiť ročné zúčtovanie. Až potom následne pošlem. Ak je väčší pohyb zamestnancov a chodili by takto pýtať tak v januári mzdárka bude mať akurát guláš komu dala a komu nie

mirka8105
18. nov 2023

@matullienka môžem sa opýtať syn mal tento rok 3 brigády 2 už ukončil v jednej ešte má zmluvu.
Firma je povinna poslať potvrdenie o príjme ale treba požiadať?
Neviem síce či mu vznikne povinnosť podať daňové ale radšej aby to mal všetko.

matullienka
18. nov 2023

@mirka8105 áno je povinná poslať, ak vie, že nebude u nich žiadať o ročné zúčtovanie preddavkov na daň, môže začiatkom roka poslať mail aby mu poslali potvrdenie, zvyčajne sa posiela koncom januára keď sú už nové tlačivá

mirka8105
18. nov 2023

@matullienka ďakujem pekne za odpoveď 😉 pripomeniem mu to v januári aby zaslal email na tie firmy snáď mu tie potvrdenia pošlú .
Ak už nebude v ani jednej firme pracovať začiatkom januára tak už si musí podať sám daňové, už mu asi firma neurobí ročne zuctovanie ak tam už nepracuje nie?

matullienka
18. nov 2023

@mirka8105 nie nemusí robiť, môže, ktorúkoľvek z nich požiadať o vykonanie ročného zúčtovania

mirka8105
18. nov 2023

@matullienka super ďakujem 😉