Po bankrote

28. feb 2022

Môžem si po bankrote zobrať telefón na splátky ? Od bankrotu je pol roku .

liljana
28. feb 2022

To naozaj niekto krachne a hned po par mesiacoch si chce brat dalsie pozicky na nieco nepotrebne k zivotu ako mobil? Teraz je tolko starych mobilov vsade, lebo kazdy chce vzdy najnovsi model, ze ti hocikto z rodiny aj cudzi, daruje 2-3 rocny mobil a nemusis si nan poziciavat

loginexistuje
28. feb 2022

Nie neda sa kup si za dvacku pouzitu nokiu a pod

dadulamamula
28. feb 2022

Zarob si, nauč sa hospodáriť s financiami.

anjelicek26
28. feb 2022

5 rokov ziadne pozicky ani splatky nemozes brat...takze si proste nasetri.

pribinak
28. feb 2022

Pre tvoje vlastne dobro si všade na black liste cca 5 rokov. Myslím že posledné čo potrebuješ je zas si nabrat splátky.
Buď si našetri a kúp si mobil v hotovosti, alebo sa uskromi a kúp si niečo zo záložne

stanulienkat
28. feb 2022

Hlava mi neberie. To bol najväčší omyl takzvanej ľavicovej vlády, tieto rôzne osobné bankroty. Ludia si napožičiavajú bezhlavo na hlúposti, sú leniví ísť robiť, nesplácajú a druhým ľuďom zostanú len oči pre plač, lebo nedostanú späť svoje peniaze.

modraslamka
28. feb 2022

a co ti treba najnovsi iphone?

suzitok
28. feb 2022

Pokial viem, tak pri bankrote aj podpisujes prehlasenie, ze si nebudes naberat ziadne nove zavazky a vytvarat nove dlhy po dobu 6rokov, lebo sa to moze považovať za nepoctivy zamer a bankrot ti moze byt zruseny a budes dlzit znova všetko ako ored bankrotom..
Mozno sa mýlim, ak ano, opravte ma..

jani321
28. feb 2022

Áno. Poznám ľudí, ktorí majú na splátky veci a sú po bankrote. A nemuseli čakať 5 rokov ako píšu vyssie. Treba sa len informovať v predajni, či schvália telefón na splátky, nie tu na MK.

ivkazba
28. feb 2022

Treba podať žiadosť a uvidíš. Schvaľujú sa úvery aj skôr ako 5 rokov po OB, dokonca aj hypotéka sa dá vziať, vedia to banky schváliť. Ale z morálneho hľadiska... ozaj je potrebné kupovať si mobil, na aký nemám? Ponaučenie žiadne? Že ak už mám skúsenosť, že som dlhy nebola schopná splácať a dospelo to až do OB, tak ak sa už idem zadĺžiť, tak z nejakého zmysluplného dôvodu (napríklad bývanie)? No čo už, ako sa vraví, komu niet pomoci...

laska86
28. feb 2022

Po bankrote nedostanes nikde nic najblizsich 10rokov

ivkazba
28. feb 2022

@laska86 to nie je pravda, nepíš blbosti, ak sa v problematike vôbec nevyznáš.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
28. feb 2022

@zoro9836 nesúhlasím s tým, že je to pragmatizmus. Robím s financiami 2 desaťročia, videla som za ten čas X ľudí, ktorí sa dostali do problémov nielen pre nízku finančnú gramotnosť a obmedzené IQ, ale aj pre vychcanosť. A že ich je obrovské %. Takýto ľudia si nezaslúžia zbaviť sa dlhov takouto formou. Podstúpiť bankrot, zbaviť sa dlhov a nechať iné spoločnosti v mínuse a následne si chcieť zobrať mobil na splátky, to ozaj nie je v poriadku. To je čisté nepochopenie systému a vychcanosť.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
28. feb 2022

Na Slovensku je národný sport brat na pôžičku veci, na ktoré nemám , obviňovať zo všetkého štát, spoliehať sa naň , že mi všetko zabezpečí, to je pôžitok komunizmu, žiaľ v reálnom svete to ale už nefunguje.

stanulienkat
28. feb 2022

@zoro9836 a co branilo mlademu muzovi pracovat aj doteraz a poctivo platit dlhy? Mlady sa ide zenit a teraz sa zobudil? Veritelia k tomu pridu ako? Pre niekoho tupost pridu ini ludia o peniaze. A oni odrbali 2x. Prvy krat stat, ked robili nacierno, druhy krat odrbali veritela. Nic sa im nemalo odpustat, naucia sa na vlastnych chybach.

ivkazba
28. feb 2022

@zoro9836 čerpať úver nie z banky, ale z drahej nebankovky nie je problém systému, v prvom rade je to problém človeka. Áno, žiaľ, človek nemôže za obmedzené IQ a ani za to, že finančne negramotní ľudia vychovávajú ďalších finančne negramotných. Napriek tomu s tvojím názorom nesúhlasím. Ak by si vlastnil banku (nerieš že nereálna predstava), tiež by si mal rovnaký názor? Že by bolo podľa teba okej, že niekomu požičiaš peniaze, nevráti ti ich, podstúpi bankrot a už ani nemusí a ty ostaneš v mínuse. Treba sa na to pozrieť aj z tohto pohľadu. Drvivá väčšina ľudí, ktorí sú v sra**ách tam je preto, že financujú veci, na ktoré nemajú. Ako napríklad mobil na splátky.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
28. feb 2022

@zoro9836 to je chore zmyslanie. Preco by ho zamestnavatelia klamali?? Co takto slusne pracovat a platit si svoje dlhy? A pouzivat mozog.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
28. feb 2022

@zoro9836 🤦‍♀️

annadan
28. feb 2022

@zoro9836 nooo vidis to aj taky je svet

alickapusinka
12. feb 2024

@ivkazba áno je to tak teraz do 10 rokov nedostaneš nič.