PN - vrátenie daní

nika11103
9. mar 2023

Baby ahojte , viete mi niekto prosím po lopate ako úplnému laikovi vysvetlit , kedy sa “vracajú dane za pn”? Ak je vôbec take niečo možné ? A nie niesom vyciciavac štátu naozaj 🤣 na pn som bola za 20 rokov čo pracujem úplne prvýkrát ale rovno takmer 5 mesiacov , dlhodobej . A mama mi tvrdí že mi majú niečo vrátiť . Aj to mi hovorí že teraz to malo prísť vo výplate , ale mne sa zdá že ak sa niečo vracia tak až neskôr? A je vôbec na niečo take nárok ? Zamestnaná som v aktuálnej práci od roku 2019 . Bez jedinej pn cely život , pre to o tom nemám žiadne tušenie . Ďakujem moc a pekný vecer ešte

abby11
9. mar 2023

@nika11103 V mesiacoch kedy si bola na PN si si nemala ako uplatniť zo mzdy nezdaniteľnú časť, tak vznikne preplatok. Ak robil ročne zúčtovanie dane zamestnávateľ, preplatok budeš mať vyplatený v mzde

branislavfulla
22. aug 2024

Zdravím vás. Chcem sa opýtať. Som zamestnaný v KIA motors 14 rokov. Na začiatku júla som utrpel vážny uraz krčnej chrbtice. Moja pn bude dlhá minimálne tak rok budem na Pn. Ako to bude pri vrátení dane v mojom prípade ? Do ročného zúčtovania dane to vychádza na 9 mesiacov. Ďakujem za odpoved. Lebo ja sa do týchto veci ozaj nevyznám. Pýtam sa len či mi niečo vrátia alebo nie.