Platia regulované ceny energií aj pre alternatívnych dodávateľov?

saxana000
1. dec 2022

Dobry den viete mi niekto poradit ohladom dnesnych vyhlaseni ci budu regulovene ceny pre vsetkych dodavatelov?my sme v energie 2 ktori vraj uz pol roka dozadu posielali svojich odberatelov k SPP ak nechcu platit o 100% viac na energiach.Nam vsak takyto list dodnes neprisiel so spolocnostou sme spokojni za.7 rokov ziadny problem.vswrky trvale prikazy su nastavene a uprimne sa mi moc do tej zmeny ani nechce.Pokial som teda spravne pochopila zastropovali sa ceny energii pre vsetkych dodavtelov...?
Alebo to naozaj moze byt tak ze u nich sa bude platit viac?mame teda utiect z energie2 do SPP a ZSE alebo este pockat kym vyhodia platny cennik pre rok 2023?

viestta
1. dec 2022

Regulované ceny platia pre regulovaných odberateľov. Regulačný úrad schvaľuje ceny pre regulovaných odberateľov pre každého dodávateľa, aj pre tých alternativnych

saxana000
autor
1. dec 2022

@viestta aha tak odberatelov nie dodavatelov...

saxana000
autor
1. dec 2022

@viestta potom ale absolutne nechapem tie vyjadrenia na ich strankach

viestta
1. dec 2022

@saxana000 toto už je neviem. Zrejme sa ich netýka niečo čo sa týka SPP a majú iné nákupné ceny, teda koncová cena na schválenie regulačný uradom bola vyššia. Ale pekne, že včas upozornili.

saxana000
autor
1. dec 2022

@viestta mna skor napada ze su to este vyjadrenia z.jula/augusta kedy vlada avizovala lepsie ceny pri prechode do SPP a zazmluvneni sa na minimalne 4 roky.. ved ked raz regulacny urad zastropuje cenu tak hadam pre vsetkych dodavatelov narovnako.jedine ze by sa tymto konkretnym velmi predrazili naklady spojene s distribuciou ale to predsa nemoze byt narast o 100%
Ale mozno sa mylim a len ja si to jednoducho predstavujem.

viestta
1. dec 2022

@saxana000 v každom prípade pri zmene ceny máš nárok vypovedať zmluvu aj keď máš viazanosť. Už by mali byť zverejňované cenníky na rok 2023, treba si to odsledovat.
V každom prípade, už aj ja som z tých všetkých vyjadrení magor a len čakám ako to dopadne.

saxana000
autor
1. dec 2022

@viestta ano ved to ze kazdy tyzden sa to meni..pockame este na cenniky a uvidime

tarra6
1. dec 2022

@saxana000 URSO stanoví maximálnu cenu pre regulovaných a žiadny dodávateľ nemôže dať vyšiu cenu. Energie2 sa potrebuje zbaviť domácností, lebo na regulovanej cene nezarobí. Preto to ich vyjadrenie.

saxana000
autor
1. dec 2022

@tarra6 dakujem za nazor..

rebellefleur
2. dec 2022

@tarra6 pozor, nezarobia ani na firmach. Viac alternativnych dodavatelov bude mat po novon roku zrejme problem..