Platenie - muž/žena

3. feb 2022

Dobrý deň. S “priteľom” (nie je ešte môj priateľ, vyzerá to tak, že bude z toho vzťah, no zatiaľ len randíme) sme sa rozohdli ísť cez víkend na wellness, prehliadka mestom a podobne. Pre mňa sú peniaze/platenie dosť citlivé témy preto mám trocha obavy.
Síce sme sa dohodli, že ja zaplatím ubytovanie a on všetko ostatné (reštaurácie, rôzne aktivity atď) i tak mi príde blbé len tak sedieť v reštike a čakať nech zaplatí. Mám podľa vás i napriek dohode navrchnúť , že zaplatím? Som si istá, že by odmietol no zo slušnosti sa aspoň ponuknúť alebo jednoducho to nechať tak, ja ubytko a ostatné je na ňom.

nikpa
3. feb 2022

Podľa mňa je to fér dohoda. A keď súhlasil tak buď v pohode.

veronikaszabova
3. feb 2022

Ak ste sa uz raz dohodli, naco riesis?
Blbe by bolo, keby on platil vsetko

liljana
3. feb 2022

Zaplat tretinu vydavkov, on ako muz dve. To je akurat a ferove. Ak ubytko je tretina vydavkov, tak pohoda.

7lenka11
3. feb 2022

podľa mňa je dobre, že si zaplatila aspoň ubytko a dávaš mu najavo, že nepotrebuješ, aby ti robil sponzora.. keď sa budeš cítiť blbo, ponúkni sa, že zaplatíš aspoň kávu v kaviarni, to je minimálny výdavok.. ja som išla vždy s každým mužom vo výdavkoch 50:50, mne sa tiež nepáči, keď muž všetko platí...

h2
3. feb 2022

Veď už ste sa dohodli, Ty mu predsa platíš ubytko. Keď to nie je blbé jemu, Tebe nech nie je blbé, že on platí to ostatné. Možno ste sa mali dohodnúť, že každý si bude všetko platiť sám za seba. Určite sa mu už teraz neponúkaj s platením.

hapkova
3. feb 2022

Trapne ti to nema byt preco, dohodli ste sa a bodka 🙂

ckocka
3. feb 2022

Predpokladám že ubytovanie je dostatočne vysoká položka, trápne by bolo čakať že poplatí všetko.

belllinka
3. feb 2022

@liljana čo je férové na tom, že jeden zaplatí 1/3 a druhý 2/3 ??
autorka: nevieš koľko budete platiť za tie "iné aktivity". Nech si každý zaplatí ubytko sám za seba a aktivity po tom na striedačku jeden a druhý, približne rovnako, ak máš teda blný pocit z toho.

autor
3. feb 2022

No my sme sa dohodli spôsobom, že ja som rezervovala ubytovanie a žiadali platnu vopred. Bolo mi blbé napísať mu, že tu je moje číslo účtu pošli peniaze, tak som mu poslala potvrdenie o rezervácií , že teda už to mám. Na potvrdení samozrejme boli i údaje o zaplatení a tak on mi na to napísal, že tak on platí reštaurácie, výlety a ostatné veci, ktoré budeme chcieť🙂

lindous
3. feb 2022

My sme to mali takto na prvom výlete, keď sme tiež ešte randili len naopak, on platil ubytko, ja v meste jedlo a drinky a bolo to v pohode, bola som rada, lebo mi to po zlej skúsenosti s ex v tejto oblasti ukázalo, že sa nemusí riešiť každé euro... keď už ste sa dohodli, tak by som nevymýšľala, iba ak sa ti bude zdať, že už platí omnoho viac ako to vyšlo teba, tak by som sa ponúkla, že za seba zaplatím 🙂

liljana
3. feb 2022

@belllinka Stale lepsie, ako ked pride nejaka madam a caka vsetko gratis.

mamina0078
3. feb 2022

Pokiaľ nie je ešte priateľ s úbytkom by som išla na 1/2 a rovnako v reštike, wellness atď by som za seba platila. Bolo by mi blbé nechať jeho platiť.

martina1201
3. feb 2022

Ahoj teba ubytovanie asi nevyšlo 50€ tak reštaurácie a atrakcie nerieš kým nevidíš koľko jeho vyjdu. A ak už to bude viac než si zaplatila ty navrhni mu že túto atrakciu zaplatíš ty a uvidíš aká bude reakcia.
Nemá zmysel sa za takéto veci naťahovať na začiatku randenia.....ale zase tiež nemá zmysel nechať všetko len na jedného partnera....

bilancia
3. feb 2022

ked tak navrhni nieco na vyse 🙂 nejaku návstevu galerie ,alebo sadnut si na zakusok na kavu a to zatiahni ty a tak 🙂 alebo proste nabuduce zas ty nieco vymyslis, nejaku aktivitu a zaplatis ty

sissy27
3. feb 2022

hm, tak ja som asi divná, ale ja by som aspoň na začiatku od muža čakala, že pozýva a platí on. Všetko. Ak si mám wellness platiť sama, tak idem bez neho 😀
Zas s tou emancipáciou odtiaľ-potiaľ, dámy 😀 nechajte chlapa loviť, snažiť sa... v dlhodobom vzťahu je to pre mňa osobne iné, nemám problém zaplatiť na striedačku alebo si zaplatiť polovicu drahšej dovolenky atď. Ale na začiatku chcem vidieť snahu zo strany muža. Potom tu mnohé plačete, že z rodičáku platíte všetky náklady na domácnosť a muž vám nedáva dosť peňazí a podobné príbehy sa tu opakujú denne - prečo asi? Lebo ženy si ich naučili, že peňaženku zbytočne vyťahovať netreba.

zmrzlinka2021
3. feb 2022

Ak ja ako zena by som mala navrhnut chlapovi, ktory si ma ziskat moje srdce, ze ja idem platit, tak no way.
On je ten, ktory ta ma dobijat, snazit sa, byt lovec a hlavn nelutovat ziadne euro pre teba.

Ja ked som chodila s mojim terajsim muzom, nedovolil mi nic platit - vraj az ked budem mat aspon taky prijem ako on, a aj to vynimocne. Dnes ja zarabam viacej a prirodzene viacej platim.
Ale aby v case spoznavania, chodenia som ja chlapovi platila - taku nehrali 😉

Bud zena, tajomna, nezna, dobijana...

belllinka
3. feb 2022

@sissy27 a potom sa zas množia príbehy, keď si muž myslí, že keď platí všetko, tak žena má doma robiť slúžku a on ani prstom nepohne.

littlefiona
3. feb 2022

@zmrzlinka2021 super, aj tu sa zhodneme, a to som si až neskôr uvedomila, že si tá istá užívateľka s ktorou súhlasím aj v príspevku nižšie. Palec hore👍 mala som to podobne, keď ma partner balil a dobíjal, nikdy by mi nedovolil zaplatiť ani len kávu, pretože je hrdý muž, ktorý sa vie o ženu a rodinu postarať.

vero96
3. feb 2022

😀 vraj chlap má dobíjať. Mne by to bolo trápne, nechať sa vydržiavať... lebo je to pre mňa vydržiavanie, tak ako sa viem o seba postarať bez neho tak aj sním. Je predsa úplne štandardné, že žena si na seba dokáže zarobiť rovnako.. nie sme v stredoveku, že sedím doma pri peci a čakám kto príde...

zmrzlinka2021
3. feb 2022

@vero96
Ale to je v poriadku, ze pre teba je to vydrziavanie.
Pre mna nie. Pre mna muz ma byt muzom a ja by som ani nemala zaujem o muza, co si nechava platit od zeny, ktoru bali.
Dnes zarabam viacej ja, manzel mi je uzasnou zivotnou oporou, a proste mame prachy spolocne, len na dvoch uctoch.
Moje heslo: Ak chce zena princa, musi byt princeznou, z ktorej princ spravi kralovnu.

autor
3. feb 2022

Ďakujem za názory, tak teda uvidím a tam sa to už ukáže🙂 Tu nejde o to, že by on nechcel zaplatiť. JA nechcem aby on platil všetko. Toto nie je naše prvé rande a z druhej strany, nie len on si chce získať mňa ale aj opačne🙂 Preto si myslím, že to má byť vzájomné/férové 🙂

ckocka
3. feb 2022

Máte to podelené, správne ste sa dopredu dohovorili - nekaz si zbytočne zážitok starosťou či si máš alebo nemáš zaplatiť večeru.

hopsadobrandejsa
3. feb 2022

Nevidim velmi dovod. Akoze mozes ak chces, ale vy ste sa vopred dohodli a on suhlasil takze ja to vidim uplne v norme.

Ak ideme do kina a dohodneme sa, ze ja platim listky a ona popcorn tak nie je dovod citit sa zle pretoze obe strany suhlasili s dohodnutymi podmienkami.

Nekomplikuj si to zbytocne a uzi si spolocny pobyt.

lindous
3. feb 2022

@belllinka presne toto napadlo aj mne po prečítaní toho názoru 😊 ... Že ja zas nechcem, aby si muž myslel, že stačí keď za mňa zaplatí a bude ma mať omotanú okolo prsta, zaplatiť za seba viem všetko aj sama, od partnera čakám iné kvality...

tabakmirka
3. feb 2022

To sa dohodnete postupne, podľa mňa to potom vycítiš, že kedy čo a jak, toho sa neboj ;)

sissy27
3. feb 2022

@lindous niekto to vidí ako vydržiavanie, niekto ako prejav galantnosti 😉 Ja sa chcem pri mužovi cítiť ako žena, nie ako platený servis. Našťastie stále sú aj takí, ktorí nemajú problém pozvať, zaplatiť a kľudne aj doma povysávať alebo uvariť bez blbých rečí. Ja viem úplne v pohode žiť bez chlapa, viem si zaplatiť, kúpiť, postarať sa o všetko a on - on je rovnako schopný ako ja. Aj zarobí, aj doma porobí... asi preto sa ja nemusím cítiť ako vydržiavaná pipka a on ako chodiaci bankomat, lebo tieto záležitosti nás spolu nedržia. Ale keby mu strčím pod nos zaplatenú hotel na wellness, tak sa ma spýta s kým tam idem, lebo on by si to proste ako gentleman zaplatiť odomňa nenechal.

autor
3. feb 2022

@sissy27 Ale zas no😅 Strčím pod nos zaplatenú hotel na wellness? Dohodli sme sa , že hotel rezervujem ja a vyžadovali platbu vopred. Preboha snáď mu nenapíšem , že tu je číslo účtu pošli peniaze🤦🏻‍♀️

lindous
3. feb 2022

@sissy27 Ja rozumiem, tvoj názor je úplne v poriadku, neberiem to ako vydržiavanie alebo že by si sa nechala vydržiavať, to vôbec ... len proste mne sa nespája gentlemanstvo a galantnosť s platením ... možno je to tým, že aj s priateľom ešte študujeme, takže takéto veci by asi ani jeden neutiahol úplne sám a príde mi úplne prirodzené a v pohode na to prispieť 🙂 a som rada, že jeho ego to zvláda 😂

sense
3. feb 2022

Ak ste sa dohodli tak je to ôk, nech platí zvyšok... Ja by som to nechala tak..

ummimaryam
3. feb 2022

Moja, zarabas si na katastrofu. Ked chces v buducnosti makat v praci, upratovat a varit, starat sa o drti, zatial co on ti bude prispievat omrvinky a sediet na gauci, Tak pokracuje v takomto svetonazore. Zaplatila si ubytovanie, tym to hasne. Teraz ON bude platit vsetky ostatne vydavky a ty sa prosim ta Ani neuskromnuj, nechaj ho byt CHLAPOM a prosim ta hlavne sa nrponukaj ze budes platit.