Platby za elektriku

31. aug 2024

Čaute,

koľko platíte za elektriku? My sme sa prestahovali do 2 izb.bytu, máme indukcny sporak/ruru, bojler na elektrinu, a potom bežne spotrebice ako chladnicka, pracka, 2x televizor, friteza, gril, zehlicka, ventilator, hriankovač, toastovač a pod…. A v domácnosti sme traja.. neviem vôbec odhadnúť akú platbu (výšku) na elektrinu nastavit.. preto ma zaujima aspon orientacna cena… predtym sme mali plyn na varenie aj na ohrev vody

doriiis
31. aug 2024

Platíme podľa spotreby.V lete 6o-70 mesačne,v zime viac,kedze v jednej izbe kurime elektrinou.Myslim,že vám bude stačiť menej € mesacne

luliu
31. aug 2024

Sme styria, doteraz sme platili 48€ mesačne (cca 4 roky), teraz nám to zdvihli na 54€

nenne27
31. aug 2024

Sme styria, byvame vo vacsom dome, okrem normalnych spotrebicov mame klimu a susicku, co dost podla mna zeru.
Varime a kurime plynom, obcas prikurujeme klimou.
Platili sme 59, ale doplacali sme 40e pri vyctovani, zvysili nam na 65

lakebabe
31. aug 2024

Veľký dom a 60 dvaja , na byte 2 izb mám nájomníkov 2 kusy platia 25 eur a ešte tam bývajú preplatky, moja mama sama 1izb novostavba 20 a je to akurát. Tak na tvojom mieste by som skúsila 35 - 40 mesačne a uvidíš.

jarka_black
31. aug 2024

Ročnú spotrebu plynu v kWh z minulého bývania si vynasobte cenou za 1 kWh elektrickú. Čiže cena nebude 0,06 €/kWh ale cca 0,16 €/kWh. Všetku ostatnú spotrebu elektriny k tomu prirátajte, predpokladám, že ostáva podobná.
Potom deleno 11 a zaokrúhliť nahor.

lady511
31. aug 2024

My platíme presne 205e ale my máme všetko na elektrinu kúrenie vi všetkých izbách bojler čiže tepla voda sporák atd a uvidíme september či bude preplatok,,minuli rok še mali preplatok 150e