Platba kartou

krasolienka1
Včera o 16:21

Dobrý deň bola som dnes v pepcu pri klasickej pokladni a teraz som si všimla že namiesto 3€ som zaplatila 4
🙄aj pri platení povedala predavačka 3€
Keď som platila bezkontaktne nevšimla som si to

luliu
Včera o 16:30

@krasolienka1 a? Predtým ako prilozis kartu si máš skontroloval terminál, to je základ platenia kartou. Mas blok?

tundra
Včera o 16:30

@krasolienka1 mame sa ti poskladat na to 1€🤔

11brano11
Včera o 16:31

To by som len tak nenechal. Hneď to treba riešiť. Najlepšie s vedúcou predajne

krasolienka1
autor
Včera o 16:35

@krasolienka1 tak syn sa ma niečo pýtal tak som si to nevšimla ani ma to nezapadalo žeby tam natukala viac
Rozmýšľala som že pojdem na samoobslužnú ale tie moc nemusím tak preto som išla ku klasickej
Už si budem dávať sakra pozor

maranco
Včera o 16:40

@krasolienka1 máš bloček z kasy a je tam naozaj 3€?
lebo v lepších obchodoch sumu predavačka nedáva ručne na termináli kde by sa pomýlila ale ide rovno z kasy
alebo máš na bločku naúčtované niečo čo si nekupovala?

danyelia
Včera o 16:46

Tak nabudúce si dávaj pozor, mohla sa pomýliť predavačka či nastať iný omyl, prípadne bola zle označená cenovka či kód...ale zas kvôli 1 € by som to určite neriešila a nechala tak

krasolienka1
autor
Včera o 16:50

Jasne Nie je to veľa
Ale štve ma to že som si nedala pozor
Možno aj ostatný si budú dávať viac pozor pri platení 😊

11brano11
Včera o 16:53

Nie je to spôsobené tou daňou kartových transakcií co včera schválili v parlamente?

krasolienka1
autor
Včera o 16:57

@11brano11 už je to schválené ja to moc nesledujem
Tak potom keď budem platit kes tak zaplatím 3?

luliu
Včera o 17:14

@11brano11 prosím ťa nepíš sprostosti, áno včera schválili a dnes už platí dane. To fakt?

niekto2hy
Včera o 17:16

@krasolienka1 Kde maju samoobsluzne pokladne v Pepcu?

janai1
Včera o 17:17

@11brano11 nemôžeš myslieť vážne čo si napísal

janai1
Včera o 17:18

@niekto2hy v BA napr. v Galérii Petržalka

maranco
Včera o 17:18

@krasolienka1 pridaj tu foto toho bločku, stále nie je jasné koľko bolo naúčtované v kase

janai1
Včera o 17:20

@krasolienka1 a ako si to vlastne platila? Lebo v pepcu netukaju predavačky sumu do terminálu. Takže musíš mať aj na bloku 4€ ak si zaplatila 4€.

Nepozeráš tak náhodou na tovare cenu v inej krajine?

petamich
Včera o 17:23

@11brano11 prosim ta v prvom rade to nie je ucinne a plati to od aprila 2025 a v druhom rade dan zo zrealizovanej transakcie platia PO a nie FO (klient/zakazanik), to ze sa tie dane niekame premietnu to je nam jasne ale urcite nie tak, ze tovar bude stat 3€ a ty rovno zaplatis 4€ 😵‍💫

gab1sol
Včera o 17:25

@krasolienka1 koľko stal reálne ten tovar a koľko si mala zaúčtované na bločku?

gab1sol
Včera o 17:26

@11brano11 prepáč, ale aj si sa zamyslel nad tým, či je to reálne, aby to už fungovalo?

11brano11
Včera o 17:28

@gab1sol neviem, iba som včera v rádiu počul, že to už schvalili

rozculena
Včera o 17:37

@11brano11 netrep somariny:To nebudú platiť obyčajní ľudia,ale firmy,sročky,podnikatelia.
Keď sa niečo schváli,tak to neplatí od druhého dňa.

rozculena
Včera o 17:38

@niekto2hy aj u nás sú samošky už dosť dlho

11brano11
Včera o 17:40

@rozculena aj tak koniec koncov vždy všetko nakoniec zaplatia obyčajní ľudia

gab1sol
Včera o 17:42

@11brano11 áno, včera schválili, ale je to aj o procese. Kto bude tú daň vyberať? Banky, ktoré to potom presunú na daňový úrad, alebo firmy vykážu platby a z toho zaplatia daň? Určite to bude vyžadovať aj nejaký IT systém. Predpokladám, že budú aj výnimky, ktoré budú oslobodené od dane. A to sú len procesné veci… To by tak rýchlo nestihli. 😉

merlinja
Včera o 17:46

kvôli euru zakladať diskusiu...

maranco
Včera o 17:47

@gab1sol daň budú vyberať banky a posielať štátu, živnostníci si musia povinne zriadiť podnikateľské účty, oslobodené od dane bude len zdravotné a sociálne odvody a dane a poplatky štátu
https://zive.aktuality.sk/clanok/CGhLtNq/poslan...

gab1sol
Včera o 17:53

@maranco zatiaľ, z praxe vieme, že sa to môže ešte zmeniť. 😉

niekto2hy
Včera o 18:39

@rozculena Lidl,Kaufland,Tesco som vedel.O Pepcu som netusil...

simca06022011
Včera o 18:44

treba si pozriet blok a doklad z terminalu.. ak je rozdiel, tak si to vyreklamujes lahko. Aj tak im nebude sediet terminal pri uzavierke, ak tam bude viac ako v pokladni

rozculena
Včera o 18:59

@niekto2hy nechodím tam často,tak 2x do roka,tiež ma to prekvapilo

ekira1
Včera o 19:44

@krasolienka1 pozrela si ten blok? Je tam isto 3€?