Peňaženka zdravia VŠZP

miska2509
4. okt 2023

Ahojte je tu niekto kto cakal na preplatenie zubov od schvalebia v penazenke zdravia aj viac ako mesiac??

alenamihal
4. okt 2023

Ja som podala ziadost 4.8. a este stale bola preplatena..zevraj budu tento mesiac budu posielat eur

miska2509
autor
4. okt 2023

@alenamihal ja som podala ziadosti v juni schvalene ich mam od septembra a peniaze este nedosli

salamistka
4. okt 2023

To máte ešte dobré, ja mám všetky preventívky a poisťovňa mi odmieta preplatiť peniaze za lieky na predpis, lebo údajne môj gynekológ nevykazuje prev. prehliadky do poisťovne a pritom v aplikácii je jasne uvedené, že som u neho bola na skreeningu.

anastazia93
4. okt 2023

@miska2509 viac ako mesiac áno ale nie 3 mesiace.

veronika1754
4. okt 2023

@miska2509 ja dávam často preplácať zuby, okuliare, niekedy schvália do týždňa, niekedy aj viac ako mesiac. Tiež po schválení peniaze rôzne prídu niekedy o pár dní, niekedy aj mesiac. No vždy prišli a zatiaľ vždy všetko nám schválili.

miska2509
autor
4. okt 2023

ja v podstate cakam od juna, v juni som podala prvu ziadost schvalili mi ju az po 3 mesiacoch co som musela volat do poistovne aby sa na to pozreli
a uz mam schválených 120 eur a peniaze nikde 😀 pisala som mail a odpisali mi ze maju cas do aprila 2024 tak preto ma zaujima ze ci mam sancu dostat tie peniaze aj skor

mane01
4. okt 2023

@miska2509 ja by som chcela vediet, ci je tu niekto, kto cakal na preplatenie cohokolvek menej ako mesiac… ono im to tam chvilku trva, no… 🤷🏼‍♀️

mane01
4. okt 2023

@salamistka toto som uz tiez riesila… da sa to poriesit potvrdenim od toho lekara, on vykazuje tie prehliadky asi pod inym kodom a potom to tam nemaju…

miska2509
autor
4. okt 2023

@mane01 ale ja uz cakam od juna :D to je takmer 5 mesiacov

vulka
4. okt 2023

@mane01 Ono im to trvá aj preto, lebo lekár má určitý čas kým nahodí svoj výkon.

miska2509
autor
4. okt 2023

@vulka abo im to trva kym lekar vykaze vykon, ale ked je vsetko poschvalovane tak preco sa tak dlho caka na uhradu napr 3 mesiace cakam na schvalenie aj ked mam preventivky aj vykazane vykony, po 3 mesiacoch pride schvalenie a dalsie 2 mesiace sa caka na uhradu 🙈

alenamihal
4. okt 2023

Ja som do teraz nikdy necakala tak dlho...vzdy do mesiaca bolo vsetko vybavene a taz neviem,co sa deje...schvalene je to ,ked sa pozriem do appky...

vanilkovazmrzka
4. okt 2023

Ano, trva to dlho. Min rok tusim aj 2-3 mesiace

mane01
4. okt 2023

@miska2509 to je uz vazna dlho, ja cakam vacsinou 2-3 mesiace… nikdy nie menej ako mesiac… a od schvalenia k vyplate tiez kludne mesiac…

vulka
4. okt 2023

@miska2509 No to už neviem. Sme v SR.

smoukinka
23. nov 2023

Mne to tiez takto viazne mam v peňaženke este kreditu dost a zrejme mi prepadne takýmto tempom a ak mi to preplatia tak mi to stiahnu z noveho po novom roku 😭