Peňaženka zdravia - okuliare

23. okt 2023

Ahojte, za aký čas vám preplatili v peňaženke zdravia VšZP okuliare pre dieťa, resp.aj rám pre vás? Ďakujem

mandzula
23. okt 2023

Cca do 2 tyzdnov.

autor
23. okt 2023

@mandzula ďakujem💗

mandzula
23. okt 2023

@autor podotykam vsak, ze som mala splnene vsetky podmienky, necakalo sa na zaevidovanie preventivok.🙂

autor
23. okt 2023

@mandzula áno, to mám aj ja, akurát pozerám, že v appke ešte nemám zaevidované vyšetrenie u očného. Nevieš či to vadí?

mandzula
23. okt 2023

@autor zrejme na to budu cakat, vykazy sa posielaju na konci mesiaca.

autor
23. okt 2023

@mandzula ďakujem ti, tak uvidím, za chvíľu je koniec mesiaca. Ty si si dala preplatiť sebe,či dieťaťu?

mandzula
23. okt 2023

@autor pre seba aj pre dceru ram, zaroven zubnu hygienu pre obe a vybavene to bolo bleskovo.🙂

autor
23. okt 2023

@mandzula a tebe ten rám preplatili do 100€ a dcére tiež do 100€ ale vrátane dioptrií?

mandzula
23. okt 2023

Moj ram bolo okolo 65, dcerin okolo 85, sosovky v tom asi neboli, lebo je to tusim podmienene dioptriami, ale nie som si ista.

mandzula
23. okt 2023

@autor pozeram, ze v podmienkach je, ze zavisi od dioptrii, takze my sme si davali preplatit len ramy

autor
23. okt 2023

@mandzula no ja som niekde čítala že deťom preplatia už aj dioptrie bez obmedzení a viem že tu na MK písali ženy že detom preplatili. Tak som zvedava...

mandzula
23. okt 2023

@autor taketo maju podmienky.

autor
23. okt 2023

@mandzula ja som našla toto. Deti asi bez obmedzenia dioptrií... A dospelý žeby fakt len pri nejakej výške dioptrií?

autor
23. okt 2023

@mandzula bože neviem čítať🤦🙈dospelý rám pri +-1, takže keď to spĺňam, mali by mi preplatiť rám.

mandzula
23. okt 2023

@autor deti ram bez ohladu na dioptrie, no sosovky len pri +4/-4, tak tomu rozumiem ja - ze ram nie je viazany na vysku dioptrii v nom.

autor
23. okt 2023

@mandzula a dospelý rám do stovky však?

mandzula
23. okt 2023

@autor áno. Vychádzam však z toho, čo platilo v máji, keď som to riešila ja.

autor
23. okt 2023

@mandzula no vieš čo,mne minulé očná vravela,keď dcére bolo treba väčšie dioptrie,že nech si dáme rovno rám,že preplatia stovku, že prišla nová vláda,ktovie či to nezrušia. Tak dcére som dala, rozmýšľam,že dam aj sebe, tieto čo nosím teraz nám tak 4-5 rokov, tsk preto rozmýšľam,že môžem ich vymeniť keď časť preplatia.

mandzula
23. okt 2023

Ja som presne takto isto rozmyslala, jedno oko sa mi zhorsilo o 0,5 dioptrie, pocitovo by som zvladla aj stare brile, no ocna mi odporucila dat si spravit druhe do rezervy s tym, ze mam vyuzit prispevok, kym je.

autor
23. okt 2023

@mandzula jasné, tiež si hovorím,že aspoň raz môžem niečo aj ja využiť. A aj tak sa mi zíde návšteva očného, nejako ma rezu oči,akoby som mala piesok v nich.