Peňaženka zdravia MAXI - VŠZP

5. sep 2024

Ahojte prosim ako funguje ta peňaženka zdravia maxi? Idem to využiť prvýkrát a moja mama už dôchodkyňa si teraz brala nové okuliare a neviem môže jej to preplatiť poisťovna tých 100 eur? Mama tu aplikáciu nemá ani nebude mať môže získať príspevok aj keď nemá aplikáciu?

katariiinkaa
5. sep 2024

Ano, stačí že ju pridáš ty do vašej "skupiny" v appke. Tam uvidíš všetkych členov, vieš za nich aj podávať všetko na preplatenie.

andrea_82
5. sep 2024

Podla mojich info musi mat apku, ty jej posles pozvanku a tak ju pridas do skupiny. A okuliare si musi dat spravit v zmluvnej optike.

katariiinkaa
5. sep 2024

@andrea_82 Mali sme v skupine babku ešte minulý rok, tá ma tlačitkovy telefon čiže appku nemala určite a vedeli sme ju tam aj tak normálne pridať podľa údajov. Jedine že by niečo zmenili 🙂

ibrunova
5. sep 2024

@katariiinkaa ja som rodičom aktivovala e-pobočku cez net a tak som ich pridala do peňaženky maxi.

danieli
5. sep 2024

Maju fajn infolinku ak by ti nieco neslo, pekne vysvetlia, ponaviguju, synovi minuly rok preplacali, ale bol to skor zazrak, prisne podmienky a tak si radsej prezisti co vyzaduju, ci sa do toho pustite

candii
5. sep 2024

No pozri si ale podmienky. Ja som tiež teraz riešila okuliare .. potrebuje predpis od lekára samozrejme, okuliare si musí vybrať len v zmluvnej optike, na rám prispeje okolo 40€ a na okuliarove šošovky sa mi zdá že az od -4 /+4 dioptrií ..

andrea_82
5. sep 2024

@candii pre dospelych je prispevok uz od 1 dioptrie.

candii
5. sep 2024

@andrea_82 na okuliarovy rám ..nie na okuliarove šošovky .. treba lepšie prestudovat podmienky. Počkaj nájdem ti

andrea_82
5. sep 2024

@candii pri detoch su tie dioptrie vacsie. Mne hladat nemusis, my sme uz 2x uplatnovali.

candii
5. sep 2024

@andrea_82 ale bavíme sa o dospelom poistencovi. Áno, tam som sa pomylila nie 40€ za rámik ale 100€ len ja som mala za 40€ to má pomýlilo, že kvôli 40€ nebudem pol roka čakať na termín u očného. A čo sa týka okuliarovych šošoviek je to pre dospelého až +6/-8 ..

andrea_82
5. sep 2024

@candii viac ako 100€ ti aj tak nedaju, ani dospelemu ani dietatu.

candii
5. sep 2024

@andrea_82 to samozrejme .. ale trebárs si to môžeš rozdeliť. Napríklad ja som mala rámik za 40€ a zvyšok som mohla použiť na šošovky 🤷🏼‍♀️ale keďže nemám -8 tak by mi to neprešlo

mane01
5. sep 2024

Najskor si over, ci ma optika zmluvu s poistovnou. Mne takto odmietli preplatit okuliare, lebo ze s tou optikou nema poistovna zmluvu 🤷🏼‍♀️🤦🏼😡

ekira1
6. sep 2024

Na pridanie stačí tuším mail, kde potvrdí, že súhlasí s pridaním do skupiny. Okuliare musí byť zmluvný očný a optika musí byť v zozname v aplikácii.