Peňaženka zdravia Maxi

7. mar 2024

Dobrý deň, potrebujem niekoľko informácií ohľadom peňaženky zdravia.

Ak pridám do nej členov musia mať aplikáciu VšZP?
Aké preventívne prehliadky a vyšetrenia sú potrebné u muža a ženy?
Musia mať preventívne prehliadky a vyšetrenia v skupine všetci hotové aby poisťovňa poslala €?

Ako to funguje prosím a ako dlho trvá kým dostanem nejaké euro od poisťovne.

baryana
7. mar 2024

Ahoj deti nemusia mat aplikaciu,dospeli ano,musia ti ziadost v aplikacii schvalit. Preventivky musite mat pravidelne absolvovane. To je jedna z podmienok pri ziadosti o prispevok. Kazdy,na koho ziadas prispevok ich musi mat.

katica06
7. mar 2024

Ešte dodám že deti musia mať preventívku u zubára a pediatra, ženy u zubára, obvodného a gyndu, muži zubára, obvodného a v staršom veku aj urológii. Ostatní členovia nutne nemusia mať preventívku ale potom si nemôžu uplatňovať nič

ibrunova
7. mar 2024

Deti si vieš pridať pod seba do svojej aplikácie, ak majú do 18 rokov. Moji rodičia aplikáciu nemajú, zriadila som im prístup cez www stránku.
S tými preventívkami je to také kadejaké, ale nie je to tak, že ak ty chceš niečo, tak tvoj oco musí mať prehliadku u urológa. Ja som si teraz žiadala preplatiť zubára, preventívku u všeobecného som mala naposledy v 2020 a schválili mi.

veklipo
7. mar 2024

Odporúčam využiť čo najskôr. Ministerstvo zdravotníctva ide zrušiť poisťovniam možnosť poskytovať pacientom benefity.
Ďakujeme voličom Smeru, Hlasu, SNS. Máme silný sociálny štát.