Osobný bankrot - Konkurz 2018

liliar
21. aug 2018

Ahojte, je tu niekto, kto v tomto roku riešil osobný bankrot - konkurz? Jedná sa o rodičov. Nemajú majetok, preto by chceli skúsiť konkurz. Problém je v tom, že exekúcie vedia, kde a koľko majú, ale ako sa dopátrať k vymáhačským spoločnostiam? Alebo súd si vie všetko nájsť sám?

cialota
21. aug 2018

neboj sa ty nic sud si vie najst vsetko co potrebuje a myslis si, ze sosobny bankrot bude to najlepsie riesenie? ja sa v tom vlastne ani moc nevyznam, preco sa vlastne o to snazite? co ten bankrot prinesie

hellwant
21. aug 2018

Pises ze nic nemaju preto ho chcu vyhlasit a potom ze exekutori vedia co kde maju...tak maju ci nemaju protirecis si, nie je to tak ze pri osobnom bankrote nemozes mat ziadnu nehnutelnost? neviem ako to je s autom, ci kolko mozes mat na ucte.

pribinak
21. aug 2018

bolo by velmi fajn, keby sli na konzultaciu do Centra pravnej pomoci, tam im urobia zdarma prednasku ako cely formular vyplnit, co tam vsetko dat. Sumy presne vediet nemusia. Tam ide o to ake su ich aktiva a pasiva.

liliar
autor
21. aug 2018

@cialota Je to pre nich najlepšie riešenie, lebo majú tak vysoké dlhy, ktoré z dvoch výplat jednoducho nedokážu utiahnuť a kedže nemajú žiaden majetok, tak konkurz je pre nich najlepšia voľba. Nebudú mať žiadne splátky, zrážky, nič. Budú čistý a konečne si budú môcť žiť kľudný život a odkladať peniaze z výplaty. 6 rokov nebudú môcť nič nadobudnúť, ale to nevadí. Ak by nebol konkurz, tak ich dlhy ešte ja budem splácať, ako ich dcéra.

liliar
autor
21. aug 2018

@hellwant Nepochopil si ma. Vedia o exekúciach. Vedia koľko a a ké exekúcie majú, ale nevedia o všetkých dlhoch, ktoré majú ešte len vo vymáhačských spoločnostiach. Čiže to bolo myslené iba na dlhy.
Majetok žiaden nemajú.

liliar
autor
21. aug 2018

@pribinak Tak pokiaľ sumy nemusia vedieť, tak je to super. My pôjdeme budúci týždeň na konzultáciu, len som sa chcela informovať predčasne 🙂

arasidka123
21. aug 2018

@liliar ja viem že známy cez jedného finančného poradcu posielali papiere niekde do Blavy odkiaľ im potom poslali peknú kôpku s info kde presne všade a koľko dlhujú..

hellwant
21. aug 2018

@liliar Aha uz chapem

pribinak
21. aug 2018

@liliar nemusis splacat, ak sa vzdas dedicstva, teda ak su pasiva vacsie ako aktiva

liliar
autor
21. aug 2018

@pribinak To viem. Ale aj tak si osobne myslím, že pre nich je to najlepšia voľba. Slobodne dýchať a mať pokoj.

nikoletah
21. aug 2018

@liliar mozem sa opytat rodicia ako do takych dlhov sa dostali? ako opisujes su dvaja pracujuci ludia...

banana10
21. aug 2018

tiez by ma zaujimalo, ako sa dostali do takychto dlhov

liliar
autor
21. aug 2018

@nikoletah
@banana10
Prepáčte, ale myslím si, že toto nie je vec, ktorú by ste mali vedieť. V dnešnej dobe nie je ťažké sa dostať do dlhov.

pribinak
21. aug 2018

@liliar iste, len som ta chcela informovat, ze nemusis sa bat, ze este aj tvoje vnucata budu splacat ich dlhy

liliar
autor
21. aug 2018

@pribinak Ďakujem 🙂

miku1
21. aug 2018

@liliar Tak ako ti píše @pribinak obráť sa na Centrum právnej pomoci. Tam Vám všetko vysvetlia. Dajú formuláre a potrebné inštrukcie čo a ako bude prebiehať.

vivi78
21. aug 2018

Ahojte...ja by som sa chcela opytat,ako sa dostanem k vypisom o exekuciach. Vcera som bola na sude,ale neni su tam vsetky exekucie a ani sumy. Dakujem

liliar
autor
21. aug 2018

@vivi78 https://cresk.sk/ je to síce s poplatkom, ale pomôže to, aby si videla, kde a aké sumy máš.

namornicka
21. aug 2018

A čo s domom alebo bytom kde byvaju? To je tiež majetok.

cialota
27. aug 2018

@liliar aha, dakujem za vysvetlenie. keby si ale napriklad po bankrote chcu zobrat uver? nemozu najblizsich 6 rokov?

liliar
autor
27. aug 2018

@cialota áno, šesť rokov po bankrote je človek ešte evidovaný v zozname neplatičov a nesmie mať na seba nič napísané, ani auto, ani nehnuteľnosť, ani nesmie niečo zdediť, proste 6 rokov byť čistý a až po tých 6tich rokoch sa smie.

laska201
27. aug 2018

Baby rozmyslam kde sa stala chyba.citajte.mama zdedila cast domu roky sa to tiahlo kopu exekutorov aj jej cast na dome bola bloknuta.po x rokoch sa teda dohodli dostala vyplatene sekom peniaze.nikoho nikde nevyplacala vsetky hodila do automatov.a teraz si poziadala o bankrot tam mala teda tu spravkynu.medzi vybavovanim sa zistilo ze este v tom dome su pozemky.takze mama sa dohodla uz s novym majitelom ten za nou prisiel odkupit ten pozemok cize asi sa aj dedicke zastavilo.a teraz mame bankrot odsuhlasili no pani co to vybavovala jej povedala ze spachala podvod.ten pan bol aj s realitakom asi a ten si zas pyta peniaze spet ze zmluva je neplatna.no zaujimave ze iba polku na splatky a mama opet vsetky peniaze hodila do bedne no zavislak co by ani svojpravnost nemal mat.tak sme jej poradili aby zasla za pravnikom aby sa poradila co v tejto situacii ma robit.co by ste poradili.mne nejde do hlavy ako je toto mozne tolko pravnych ludi a aj tak to takto dopadlo.

draik
27. aug 2018

@liliar
Váš príspevok zo 16:39 je chybný. Samozrejme, žte majetok vlastniť možno a takisto možno dediť.

liliar
autor
27. aug 2018

@draik túto informáciu mám správnu a je priamo z CPP, ale platí to len pri konkurznom bankrote, kedže téma môjho príspevku je iba konkurzný bankrot a nie bankrot formou splátok pre zachovanie majetku.

liliar
autor
27. aug 2018

@laska201 Kedže pri podávaní papierov na bankrot mala vo svojom vlastníctve aj časť pozemku, o ktorom nevedela, tak pred súdom sa naozaj javí, ako človek, ktorý to zamlčal, aby jej to nevzali, takže reálne áno, spáchala podvod. Určite ísť do CPP sa poradiť, ako postupovať dalej.

laska201
27. aug 2018

@liliar a nema to mat na starosti nahodou ta spravkyna co ju mala na starosti si to vsetko overit preverit ci este nieco nahodou nevlastni a tak pod.

liliar
autor
27. aug 2018

@laska201 V prvom rade ona jej to mala oznámiť a mama mala mať predsa zmluvu, čo jej patrí alebo si to pozrieť na katastri.

beba89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laska201
27. aug 2018

@liliar no to sa dozvedela az neskor.ona si myslela ze tym ze dostala peniaze tym to skoncilo.este druha strana kvoli tomu zmenila pravnika lebo ani on na to neprisiel a potom pokracovalo dalej dedicke ohladne pozemku.a tu z nicoho nic prisiel ten pan tak mama suhlasila a podpisala.