Osobný bankrot. Čo bude ďalej?

brmbalka77
31. jan 2021

Dobrý večer chcem sa len informovať ohľadom osobneho bankrotu.Mamina ma uz 3 roky osobný bankrot a spláca 500e po 14e mesačne uz jej ta lehota na splácanie v máji končí a moja otázka znie : čo bude po tých 5rokoch?vrátia sa jej všetky dlhy naspäť alebo uz po tých 5r bude uplne cista?ďakujem vopred za každú odpoved

pribinak
31. jan 2021

@brmbalka77 aký zmysel by mal bankrot ak by jej všetko dlhy vrátili spat? Veď to postrada logiku
Bude “čistá”

kittykat22
31. jan 2021

@brmbalka77 po splateni ciastky ktora jej bola urcena, jej zvysok dlhu bude odpusteny. Takze moze zit novy pekny zivot 🙃

jana_vaj
31. jan 2021

Baby sorry pridám sa, ale trošku s inou otázkou, keď je niekto v bankrote a niečo zdedí, tak je možné, že mu na to siahnu?

kompi111
31. jan 2021

@jana_vaj do 6 rokov je osoba po bankrote povinna ak nieco zdedi odovzdat aspon polovicu deditstva. nech to konzultuje zo spravcom ktoreho ma....

jana_vaj
31. jan 2021

@kompi111 Jasné rozumiem, takže lepšie bude aby nič nezdedil 🙂

pribinak
31. jan 2021

@jana_vaj
@jana_vaj Tak toto je veľmi diskutabilné

jana_vaj
31. jan 2021

@pribinak Neviem ja sa pýtam, lebo nemám páru o týchto veciach ako to je. Reku možno sa tu nájdeš niekto kto vie, kto má prípadne skúsenosť 🙂

pribinak
31. jan 2021

@jana_vaj ak by osoba v tejto 6rocnej lehote niečo zdedila, tak by som jej odporučila poradiť sa s právnikom predtým ako sa rozhodne dedičstvo odmietnuť

jana_vaj
31. jan 2021

@pribinak Teraz akurát lustrujem po nete a tu píšu napríklad, že dedičstvo nesmie odmietnuť. https://www.centrumpravnejpomoci.sk/casto-klade...

pribinak
31. jan 2021

@jana_vaj asi preto, lebo časťou dedičstva dokážeš vyplatiť časť dlhov

brmbalka77
autor
1. feb 2021

@brmbalka77 Dobrý deň ďakujem za odpoveď ano ved to presne som povedala mamine ze keď bankrot ma splaca 3r tých 500e tak proste bude čistá, len vsade každý rozprava inak tak sa zľakla.

filiada1
16. máj 2021

Dobrý deň, máte niekto skúsenosť s OB ale na splátky?
Viem len toľko že sa CPP platí 700e a súd potom určí koľko sa bude mesačne splácať a ako dlho.