Osobný bankrot a úver po troch rokoch

evastefan1986
23. nov 2020

Dobrý deň prajem. Mám otázku môj partner je v osobnom bankrote ale už je tomu 3 roky počuli sme že vraj sa dá zobrať úver aj po 3 rokoch? Alebo ako to funguje? Alebo len po 5 rokov sa dá zobrať úver aj to len ze bude rizikový klient. Ďakujem za info

pribinak
23. nov 2020

Určite nie po 3 rokoch. To ste počuli zle.

evastefan1986
autor
23. nov 2020

@pribinak tak po koľkých rokoch sa dá zobrať alebo už nikdy?

nelca84
23. nov 2020

@evastefan1986 priatel sa asi nepoucil, ze?

evastefan1986
autor
23. nov 2020

@nelca84 len sa chce informovať

petamich
23. nov 2020

@evastefan1986 negativny zaznam je v uverovom registri 5 rokov, zaznam o osobnom bankrote tam zostane "navzdy", partnerovi teda pravdepodobne v ziadnej banke uver neschvalia ani teraz ani neskor

pribinak
23. nov 2020

@evastefan1986 minimálne 5 rokov. A každá banka ssi to sakra rozmysli či mu sa ešte nejaký úver

lubmar
23. nov 2020

Kolegyna toto iste riesila, v banke jej povedali, ze ak vyhlasi bankrot a zostanu nesplatene uvery, ze moze navzdy zabudnut na akukolvek pozicku z banky, jedine nebankovky by jej pozicali. Nakoniec teda bankrot nevyhlasila, nejako sa z toho snazi dostat, hoci skoro cela vyplata ide na splatenie pozicky, po vikendoch chodi upratovat, kade kade, aby si privyrobila😒

kitycat
23. nov 2020

Vrchol drzostije, ze clovek s osobnym bankrotom vobec uvazuje, ze by si zaziadal o dalsiu pozicku. Ty mysli na to, ze mas nebonitneho partnera a v uveroch budes na vsetko sama. Zloz ruzove okuliare a s takym clovekom nechod do financneho vztahu. Premyslaj hlavou a nie srdcom

evastefan1986
autor
23. nov 2020

@lubmar môj partner je zamestnaný má zmluvu na dobu neurčitú urobil si sobný bankrot teraz platí 14 eur mesačne nebanuje že si vybavil o.b. On už mal exekúciu ale už tomu je približne 3 roky ako si vybavil o.b. Len sa chcel informovať ci vôbec si môže ešte niekedy zobrať úver... Lebo mame známeho v banke a ten vravel ze po 5 rokoch sa už dá zobrať úver ale bude v registri celý život ale to neznamená ze si nemôže zobrať úver ale aj takú verziu sme už počuli že po 3 rokoch sa dá zobrať úver no neviem

petamich
23. nov 2020

@evastefan1986 ziadna banka mu uver neschvali, partner je rizikovy klient a osobny bankrot je vo vacsine bank KO kriterium, banka nepojde do rizika, ze to partner spravi opat ale skusit moze, vytvori si ale dalsi negativny zaznam v registri, zamietnuta ziadost

evastefan1986
autor
23. nov 2020

@kitycat ja som sa len chcela informovať nie o vzťahu diskutovať...

kitycat
23. nov 2020

@evastefan1986 ja diskutujem asi obsirnejsie ako si si zelala. Ano tvoj parrtner je borec. Nabral uver/y potom vyhlasol o. b. Splaca mizernych 14 eur ale to je zlomok odpustenej sumy. A teraz ked zacul ze by sa dalo tak by chcel zase? A potom zase vyhlasi bankrot? Hmmm ty ak budes v tom uvere s nim prevezmes ten dlh.

akinom0077
24. nov 2020

@evastefan1986 Uverovy register hovori 5 rokov

evastefan1986
autor
25. nov 2020

@kitycat to je naša vec asi nemyslíš si

paulafabryova
18. júl 2022

@evastefan1986 dostali ste ten úver?

evastefan1986
autor
30. dec 2022

@paulafabryova teraz pozerám správu nie nedostali

eva8940
11. jan 2023

Bože, šak sú ľudia nepoučitelný. Po vyhlásení OB by som sa hanbila ako pes ísť do banky žiadať o úver. Toto by som dala do zákona, po absolvovaní OB, ak by niekto čo len skúsil zažiadať o úver, či hypotéku, či len kontokorent, tak okamžite rušiť bankrot pre nepoctivý zámer bez súdneho pojednávania, lebo to je, a bol nepoctivý zámer, keď človek sa bankrotom zbavil dlhov preto, aby mohol žiadať o ďalší úver. Tak Ja ti požičiam, ty mi nevrátiš, a na drzovku prídeš si požičať znova. Rozum sa mi zastavuje, a je mi zle z toho keď to počujem.

mk1111111111
11. jan 2023

@eva8940 a ja by som bola zvedava, keby boli oni ti, ktorym dlzili, ci by sa k tomu tak stavali,. ze hanbit sa? Len znuchavaju ako zasa nabrat uvery. Ide ma porazit...

eva8940
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8940
11. jan 2023

@mk1111111111 Že raz za 10 rokov bankrot, ďalšia totálna bllbosť. Keď už taká šanca oddĺženia je, tak raz za život.a hotovo . Dali sme ti šancu na nový začiatok, a urobíš to isté znova, tak nezájem, môžeš bývať aj pod mostom. A ešľte k tomu ti zruším aj ten prvý bankrot. Takto by som išla na nich.