Osobný bankrot a svadba

monika101146560
19. mar 2024

Ahojte, potrebujem radu najlešie z osobnej skúsenosti.
O 3 týždne máme svadbu, partner je 5 rokov po vyhlásení osobného bankrotu. Spoločnosť Pohotovosť ho stále kontaktuje a vymáha si od neho pohľadávky, napriek tomu, že oni samy nám povedali, aby sme im doručili súdne rozhodnutie o oddlžení. Doručili sme im to. A teraz nastáva otázka: môžu mne po uzavretí manželstva siahnuť na plat? On je na dohodu, ja mám TPP. Riešila som toto s notárkou, vraj sa to nedá riešiť cez zúženie BSM.
Ďakujem 🙂
(A prosím, nepíšte mi, že sa nemáme brať. 😀 brať sa chceme aj kvôli deťom, nechcem všade dokazovať že som ich mama! :D)

andreakotesova
19. mar 2024

Chyba bola, že si deťom dala priezvisko po ich otcovi. Ešte máš možnosť, že si zmeníš priezvisko po ňom.

vyrovnanaosoba
19. mar 2024

@monika101146560 ta posledná poznámka je trápna výhovorka. Ja som bola 3 roky s partnerom s ktorým som mala deti a nikto odo mňa nechcel dôkaz, že deti sú moje, či jeho. Či naše.
A na tie ďalšie ti možno odpovie @draik

minenkak
19. mar 2024

@monika101146560 ako budeš dokazovať a prečo,že si ich mama.Vsak prídem,ja Som Božka Suchá,toto je môj syn Karolko Suchý

januska12323
19. mar 2024

@minenkak oni majú zrejme priezvisko po otcovi a matka iné

melanta
19. mar 2024

Oslovte advokáta, nech im pošle list, že nakoľko dlh v prospech ich spoločností bol oddlžený, majú prestať s atakovaním.

melanta
19. mar 2024

@minenkak lebo patrí asi medzi matky, ktoré nepochopiteľne dajú deťom nie svoje meno.

januska12323
19. mar 2024

Tak ako @andreakotesova radšej by som zmenila meno bez svadby ako riskovať jeho dlhy.

minenkak
19. mar 2024

A áno, nebrať sa kým to nebude vyriešené,ak si tehotná,priezvisko je aj tak automaticky po matke a ak dieťa už je na svete a má meno po otcovi (čo nechápem)zmeň si priezvisko ty

h2
19. mar 2024

Nemám rovnaké priezvisko, ako môj syn a za 12 a pol roka jeho života som nikdy a nikde nebola v situácii, že by som potrebovala dokazovať, že on je môj syn a ja jeho matka.

draik
19. mar 2024

@monika101146560
Nič Vám nehrozí. Nič by Vám nehrozilo v tejto veci ani v prípade, že by neprešiel oddlžením.

jumama
19. mar 2024

Ja by som s takym clovekom neriskovala. Ano druha sanca je, ze ste spolu, ze ho lubis, ze mate spolu deti, ale velmi by som sa bala, ze znova narobi dlhy pocas manzelstva. Minulost je jedna vec a buducnost je druha vec. Poradit neviem, len snad ze popri tom, ako riesite minulost, prosim osetrite si pravne aj buducnost.

mtjanka
19. mar 2024

žienky ved čítajte s porozumením, ona len chcela vedieť ci jej môžu siahnuť na financie po uzavretí manželstva, zatiaľ ste jej ani jedna nedala na to odpoveď 🤷‍♀️ vyslovene nechcela rady ohľadom toho ako jej vyhovoriť sobáš

belllinka
19. mar 2024

@monika101146560 to je aká blbosť tá posledná veta? 😂 Mňa by zaujímalo kde všade to stále dokazuješ a ako 😀

monika101146560
autor
19. mar 2024

@vyrovnanaosoba to nie je vyhovorka, je to tak, pre rodny list sme sa museli vracat ked sme šli do Chorvátska, naštastie sme boli ešte na SK ale to je jedno to je naša vec proste sa chceme zobrať a hotovo :D ja sa nepytam na nazor ci sa mozme alebo nie. My sme spolu 7 rokov a chceme sa vziať

monika101146560
autor
19. mar 2024

@mtjanka ďakujem 😀 😉

domkakvet
19. mar 2024

@monika101146560 najskor nech si da do kopy svoje dlhy az potom nech sa zeni, ako chce mat rodinu, ked sam seba nevie zaobstarat.

nelka93
19. mar 2024

A aké má dlhy ak prešiel osobným bankrotom? Ma vedenú exekúciu? Pohotovosť to skúša, lebo stratili nejaké licencie, tak chcú ešte vydrankat peniaze. Pošlite ich do riti, ak ste si istí, že ich dlh bol zahrnutý do bankrotu. Ak budú otravovať, skúsila by som im pohrozil trestným oznámením.

princezna_bosorka
19. mar 2024

@monika101146560 a taketo dobre rady dostanes, ked sa pytas pravne veci nepravnika 🙈🤪.

Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

Pohladavka jedneho z manzelov, ktora vznikla pred uzavretim manzelstva, nemoze byt za ziadnych okolnosti uspokojena z majetku druheho manzela a ani z BSM.

Fakt je, ze notarka toto mala vediet a upozornit ta na to. Pohotovost robi evidentne rada a casto taketo natlakove akcie (obcas sa niekto vzda a zaplati).

Zelam veselu svadbu a stastne manzelstvo.

monika101146560
autor
20. mar 2024

@princezna_bosorka ďakujem je tam napísané všetko čo som potrebovala vedieť 🙂

vyrovnanaosoba
20. mar 2024

@monika101146560 my sme tiež boli v Bulharsku a nikto nič neoveroval. Ani sme nemali žiaden doklad okrem op s fotkou. Tiež sme sa v pohode ubytovali aj kúpili dovolenku. Ani u lekárov, ani v škôlke, nikde nepotrebovali žiaden dôkaz. Ale ok.
Draik ti odpovedal.

andula1961
29. jún 2024

@draik to mate pravdu nemozu nic vymahat od druheho partnera pripadne manzela,manzelky ale som pocula ze ten dlh mozu zobrat po smrti dlznika tu dlzobu
musi niekto raz vratit aj ked mal bankrot

andula1961
29. jún 2024

@monika101146560 stretla som sa s takou situaciou znameho odlzili mal bankrot
ozenil sa a nevymahaju dlzobu od nich lenze som pocula ze ked dlznik zomrie
a manzelka bude po nom dedit napriklad z druheho piliera alebo mal dlznik poistku
vtedy siahnu a zoberu peniaze vsetkomsa musi vratit co clovek dlzi otazka je ze kedy