Osobný bankrot 2018 a exekútor

mackar3p
14. dec 2018

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať ak sa nachádzam v konkurze môžu mi exekútori strhávať zo mzdy?

jani321
14. dec 2018

@mackar3p nemôžu strhávať ( ale záleží aj na uctarke, ak náhodou strhne, potom to musia vrátiť). Priateľovi tiež nestrhali pokiaľ bol v konkurze. Jeho správca volal do uctarne, aby nič nezrazali zo mzdy, lebo je v konkurze. A keď konkurz skončil, tak už zbankrotoval.

mackar3p
autor
14. dec 2018

@jani321 dakujem

evalin88
14. dec 2018

Myslim ze dlh na vyzivnom na dieta do toho bankrotu nespada. Ostatne budu zastavene

jani321
15. dec 2018

Áno dlh na výživnom a exekúcie z trestných činov budú pokracovat,ale až po skončení konkurzu.

mn8
3. jan 2019

Môžem vedieť postup ako ste to vybavoval ten osobný bankrot ci cez niekoho ďakujem

jani321
3. jan 2019

@mn8 cez centrum právnej pomoci. Keď tu (Pb) mali konzultačny deň, tak som si u nich vzala žiadosť, poradili mi ako žiadosť vypísať. Potom som im ju vypísanu zaniesla a čakala som. Žiadosť sme podávali 9 novembra a 15. Januára nám volali z centrum právnej pomoci, že priateľ je odllzeny. Pozri kedy budú mať konzultačné dní v tvojom meste a choď tam. Všetko ti tam pekne vysvetlia. 😊

mn8
3. jan 2019

@jani321 diky zistim si to

mn8
3. jan 2019

@jani321 prosím ta a ešte jedna otázka tie papierovácký sú na dlho

mackar3p
autor
3. jan 2019

@jani321 Tak to ste mali veľmi rýchlo.Ja som dostala info v novembri začiatkom,že má budú zastupovať a ešte neviem nič,či sa to niekam pohlo😔.Hľadala som i OV a RU a nič.

jani321
3. jan 2019

No 9. 11. 2017 sme podali ziadost, 15.1.2018 volal pán z centra PP, že sme odllzeny a je vyhlásený konkurz, následne sa nám ozval správca, asi o mesiac prišiel rozsudok zo súdu a v apríli konkurz skončil, keďže nebol žiadny majetok. A potom začali chodiť viaceré uznesenia zo súdu o skončení exekúcie.

mackar3p
autor
10. jan 2019

@jani321 Teraz bolo v telke,že bankrot môcť nepomôže,keď nezaplatíte aspoň dačo veriteľom.Tak ako načo je to teda všetko?

jani321
10. jan 2019

@mackar3p myslím, že tam hovorili o exekučnej amnestii, nie o bankrote. Treba si dohodnúť stretnutie v centrum právnej pomoci, všetko pekne vysvetlia. My máme už rok bankrot, všetky exekúcie zastavené. Nikto nič nestrha, iba centrumu PP splacame 500€, v mesačných splátkach 14€. Nám sa to určite oplatilo, lebo priateľovi nechávali z výplaty len životné minimum,t.j.190€, teraz má výplatu celú a má pokoj. Dokonca aj na splátky si môže zobrať napr. nábytok, čo predtým by mu nedali.

mackar3p
autor
10. jan 2019

@jani321 teraz som trocha začala pochybovať či som správne urobila,že som si to začala riešiť cez cpp.Volala som nakoniec asi predvčerom do cpp celkom milá pani mi to dvihla,mi oznámila,že odkedy je podaná ziadost.tak si mám prirátať ešte 5mesiacov,však to je pomaly pol roka a čo keď mi to náhodou neprejde????neviem sama.je hrozne to čakanie.

jani321
10. jan 2019

@mackar3p Určite to prejde. Z môjho okolia dávalo viacero ľudí bankrot, a všetkým schválili. No musíš čakať, záleží kedy to prejde súdom. Myslím, že mi sme mali šťastie, že to išlo tak rýchlo.

jani321
10. jan 2019

@mackar3p Keď sme podávali žiadosť, nám pán z CPP vravel, že oni skúmajú žiadosť približne mesiac, či sú údaje správne a až potom ju dávajú na súd, a približne do mesiaca ako je žiadosť na súde, by mal súd rozhodnúť. A že keď rozhodne, tak nám zavolaju z CPP, že sme vedeni vo vestníku, že je vyhlásený konkurz.Aj tak bolo. Potom sme komunikovali už len so správcom, ktorého určil sud.

mackar3p
autor
11. jan 2019

@jani321 ďakujem😘

lienkalululucka
15. jan 2019

@jani321 ahoj 😊 aky poplatok si platila?

jani321
16. jan 2019

@lienkalululucka ahoj 😃 neviem aký poplatok myslíš. Len CPP splacame 500€ v mesačných splátkach 14€. Žiadne iné poplatky sme nemali.

lienkalululucka
16. jan 2019

@jani321 ďakujem 🙂

lusi6537
23. jan 2019

Chcem sa opitat kto ma s tým skúsenosť priateľ si vyhlásiť osobný bankrot a vlastný auto, a ma aj nasetrene peniaze zoberú mu to alebo nie 🙂 ci niečo hrozí

mackar3p
autor
23. jan 2019

@jani321 Síce mi nikto nevolal,čo i len poštu som čakala,tak som tam do tretice volala,aby som vedela či sa nachádzam v konkurze alebo nie.Hm,prišla mi odpoveď,že či som dostala poštu od nich,kde bolo jasné povedané,že má zastupujú,takže odpoveď nikde,hm domyslieť si asi treba,no a apríli by malo byť oddlženie.Daľšia vec,čo by ma zaujímala je exekučná amnestia.Dosť ľudí,čo poznám sa stiahli z bankrotu kvôli exekučnej amnestii.tak neviem...

jani321
24. jan 2019

@mackar3p no ja som zo správ pochopila, že exekučna amnestia sa vzťahuje na dlhy staršie ako 5 rokov, ale exekúcia sa len zastaví, ale pohladavka ostáva a treba ju splácať. Bankrot rusi všetky exekúcie aj pohľadávky. Ohľadom toho CPP ti neviem povedať, lebo nám volali po 2 mesiacoch od podania. Možno im to dlhšie trvá, ostáva len čakať.

mackar3p
autor
25. jan 2019

@jani321 Doteraz som musela robiť brigadne,ale už budem rada,že budem mať všetko hradené.😊

lubaka
18. feb 2019

@lusi6537 áno

gembler1234
22. feb 2019

dobry den,,chcem sa spitat na osobny bankrot,,ma moznost gembler ktrory je bankrote narobil si dlhy a je v konci,,,moze ist na osobny bankrot ?dakujem