Operatívny leasing

nm218
22. sep 2022

Ahojte, mám otázočku. S priateľom by sme si chceli vziať auto na operativny leasing. Máte s tým niekto skúsenosti, ci sa to oplatí a tak? Predsa len by sme to mali na rok, nie je to len tak, tak chcem vediet názor aj ostatních co majú/mali auto na leasing 😊 (PS-nastudované o tom máme, len ma zaujimaju skúsenosti iných)

doriiis
22. sep 2022

My to mame v praci....nechcela by som

martinmmartin
25. sep 2022

leasingovka nieje charita a musi si na seba zarobit. Situacia ze by oni mali na niecom prerabat a ty buddes oproti priamemu vlastnictvu vo vyhode proste neexistuje. Uz z toho dovodu to nebude vyhodnejsie ako auto vlastnit sama.
Pre firmy je to vyhodne lebo nemusia vo vozovom parku zamestnavat x ludi co si odsleduju servisy, opravy, skrabance atd . Ak ti predajca ponukne zmluvu ktora je celkom vyhodna tak si najdi na nete ako vyzera vracanie auta- tam si ta poridne skasnu. Pokuta za presvihnutie km, pokuta za prilis malo km, pokuta za znecistenie interieru, za kazdy skrabancek.....

martinmmartin
25. sep 2022

Překvapení na závěr? Může být nemilé
Operativní leasing zažívá rozmach v posledních dvou letech. Mnozí klienti teprve zažijí situaci, kdy budou půjčené auto vracet. A v tu chvíli se může stát, že budou doplácet. Protože auto příliš „opotřebili“.

„S běžným opotřebením se počítá a zákazník je s podmínkami užívání vozu předem seznámen. Zákazník zpravidla platí za větší než běžné poškození,“ uvádí Kateřina Jouglíčková ze společnosti Kia. Co si pod tím představit? Poničená litá kola, škrábance, polité sedačky, poškrábaná přístrojová deska, auto plné chlupů od zvířecího miláčka, zakouřený

Řidičům není nic platné ani to, že auto je kompletně pojištěno. Za prvé u havarijního pojištění musí počítat se spoluúčastí, a za druhé škrábance z parkoviště si mnohdy ani sami nevšimnou, natož aby ho hlásili jako pojistnou událost.

„Když jsem odevzdával auto po operativním leasingu, ani mě nenapadlo, jaká to bude anabáze. Kontrolovali ho tři lidé a prohlídka byla velmi důkladná - trvala téměř hodinu,“ svěřuje se podnikatel z Prahy.

Auto na operativní leasing máte prostě opravdu jen v nájmu. Když na sedačku vylijete kávu, dejte si s čistěním opravdu dobře záležet, aby po ní nezůstala ani skvrnka. Mohla by vás přijít na pěkné peníze.