Opatrovateľský príspevok na osobu s rakovinou v 4. štádiu

mima343
13. aug 2024

Ahojte,prešiel niekomu prosím vás opatrovateľský príspevok na osobu s rakovinou v štvrtom štádiu ?Ďakujem

sashka22
13. aug 2024

@mima343 mame v tom čase neuznali ani len invalidný dôchodok 🤢 nie to ešte opatrovanie na ňu

alickapusinka
13. aug 2024

@sashka22 hnus, katastrofa ešte an chorom človeku šetriť nemám slov😢

luccija
13. aug 2024

@sashka22 ja som si myslela, že to je automatické strašne:(

sashka22
13. aug 2024

@luccija vtedy jej to už už prešlo, keď zomrela...a to bola ležiaca celé mesiace, dokola chemoterapie, posledné týždne na morfiu... Keby nie je vedúca v obchode, čo bola ochotná napísať na sekeru aspoň vložky, ktorých potrebovala na niekoľko balení denne, tak neviem ako by sme to dali, kým vôbec predpísali plienky. O kyslíku domov ani nehovorím, to pred 8 rokmi bez známosti sa asi ani nedalo zohnať, teraz je to vraj lepšie, kamoška zháňala kyslík otcovi domov a hneď mala. Ale čo sa tohto času týka, stará mama má 92! rokov a doteraz tiež neprešiel opatrovateľský pre jej dcéru čo sa o ňu stará...

martul
13. aug 2024

@mima343 nie, neuznali. Horko-ťažko sme vybavili aspoň preukaz na parkovanie.

martinkatinka
13. aug 2024

Pred 4 rokmi ano, uz bolo morfium a biologicka liecba.

martinkatinka
13. aug 2024

@sashka22 kyslik sme platili sami cez sukromnu firmu, ako prenajom pristroja.

mima343
autor
13. aug 2024

@martinkatinka aj my máme biologickú liečbu ale zatiaľ sa drží aj keď lieky užíval iba mesiac ide ďalej ich brat

mima343
autor
13. aug 2024

@martul to mi je ľúto ale to je Slovensko ,ale je to smutne viem ťažko sa to vybavuje a malo komu schvália

janulienka78
13. aug 2024

mamine prišlo schválenie až keď tato zomrel 😢

rozculena
13. aug 2024

mne to schválili,ale mama v tom čase už bola na tom zle aj psychicky,vôbec nič si nepamätala.Schválili to predne na 30ty deň od podania žiadosti.
Ráno o tretej umrela a o osmej mi volali,že to schválili.