Opatrovanie - ohodnotenie

10. sep 2024

Opatrovala som 7 dní (deň =24 hodín), dozor, prebaľovanie, cez víkend varenie obeda, vozičkar. Plus upratanie domácnosti. Iba zametanie, umytie dlážok, komplet upratanie kúpeľne, prezlecenie postele (vypranie). Koľko by ste boli ochotné za to zaplatiť? Mám svoju sumu, akurát neviem, či sa neochudobňujem. Nevie pýtať možno to, čo to naozaj dáva. Ďakujem

autor
10. sep 2024

Bez nočného vstavania

zuzka2026
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
10. sep 2024

Opatrovatelsky prispevok je žobrota, je to len prispevok, nie prijem pre niekoho, kto sa tym zivi. Ja by som cloveka, co by mi takto pomohol doopatrit nevladneho, platila ovela viac, neviem povedat kolko, ale zasluzi si min 2x viac.

biba_18
10. sep 2024

za ústav človek zaplatí 600-900 na mesiac. takže za týždeň starostlivosti 24/7 u mňa doma za ten čas čo ja by som bola na dovolenke by som ti dala tak 500+, podľa toho akú by si mala prax a školy… ale to je jednorázovka… ak by som ti mala platiť dlhodobo, nemohla by som si ťa dovoliť aby si aj ty z toho vyžila…

alickapusinka
10. sep 2024

@biba_18 aj viac zaplatía kamarátka má mamu v zariadení a 1350 eur každý mesiac dôchodok plus sú 3 súrodenci tak každý z nich doplaca.

biba_18
10. sep 2024

@alickapusinka v akom zariadení a v akom meste. u nás ako som napísala…

autor
10. sep 2024

@zuzka2026 19€za deň?, kde je podľa teba min.mzda?trestné toto. Ja pýtam 70€ za deň, ok. Len mám možno výčitky.... Ani sama neviem prečo.

autor
10. sep 2024

@zuzka2026 ale ak mi zaplatia, a ja ponúknem maximum,všetci spokojní, načo to riešim..... Chcela som skúsenosti iných...zbytočne

alickapusinka
10. sep 2024

@biba_18 v Martine

milanemila
10. sep 2024

Podla mna 70e za den je velmi dobra suma za opatrovanie dospeleho cloveka, kt je na vozicku a plienkovany, ved to musi byt aj fyzicky narocne. Plus teda spominas varenie a upratovanie. No aj viac by bolo podla mna stale adekvatne.

biba_18
10. sep 2024

@alickapusinka to by som ti zaplatila, áno… 7x70=490… ja som počítala 500 aj viac… ☺️

veklipo
10. sep 2024

Ja som platila opatrovateľke k 1 zdravému dieťaťu 6€/h + zdravotne, bola u nás 4r. Myslím, ze taká je minimálna suma, aby mal človek tu prácu aj rad.

autor
10. sep 2024

Ďakujem, myslím, že som neprestrelila, len di vážim danú profesiu a samú seba zároveň

luccija
10. sep 2024

Neprestrelila...

kaja01
10. sep 2024

Ja som pred polrokom hľadala opatrovanie k onkologickej pacientke, pani si pýtala 70€/deň, čo sa nám zdala cena v norme. Áno za mesiac je to veľa, ale to je náročná práca, ja osobne by som to za tie peniaze nerobila.

alickapusinka
11. sep 2024

@biba_18 veru viac a štatne preplnene tak súkromne zarabaju.Hlavne že ľudia robili pre štát a na starobu a chorobu maju ísť do súkromneho.

alickapusinka
11. sep 2024

Aautorka kto neopatroval takeho čo nosím plienky leži alebo je na vozíku taký nevie čo to je. 60 eur na deň to beru aj viac. Ja som opatrovala viem čo je to za drina.A každý TI dá za pravdu kto opatroval alebo doopatroval.

andreafan
11. sep 2024

Absolútne si neprestrelila,u nás si pýtajú bez mihnutia oka 10-15€ na hodinu! A to sme malé mestečko...a úprimne- opatrovanie nie je len opatrovanie ale komplet full service aspoň u nás v niektorých prípadoch

jaroe
11. sep 2024

@zuzka2026 tak z výšky opatrovateľského príspevku by som teda nevychádzala. Ten nezohľadňuje hodnotu danej práce ani omylom. Je to len príspevok. Si neviem predstaviť, že by mi príbuzného niekto opatroval celý mesiac za 560 eur.