Omylom ma odhlásili zo sociálky. Ako to stornovať?

snazivazuzi
26. okt 2011

Ahojte,

neviete náhodou ako to funguje so stornovanim odhlásenia na sociálke? Som na RD, o tyzden mi zacne MD a dnes som pri vybavovani MD zistila, ze ma omylom moj zamestnávatel odhlásil zo sociálnej poist. a potrebujem vediet, ci je mozné, aby ma len tak znova prihlásil, akoze som nová zamestnankyna firmy, alebo je aj moznost ak dobre viem, ze sa dá stronovat odhlásenie, treba podat ziadost... iba ze som sa dopocula, ze by to nieslo so sebou nejaké pokuty voci zamestnávatelovi, je to pravda?
Za odpovede vopred dakujem,
Z.

maznacik007
27. okt 2011

no toto nie je tak jednoduche lebo pokial ta zamestnavatel odhlasil zo soc. poistovne /na zaklade coho vobec? tak ti netrva poistenie a nevznikne ti narok na materske...
v prvom rade to ries so zamestnavatelom pripadne by som sa spojila s inspektoratom prace potom..

ak ta prihlasi ako novu zamestknankynu to tiez nie je take jednoduche lebo na zaklade coho novej pracovnej zmluvy... ? v kazdom pripade kontaktuj zamestnavatela a ziadaj pisomne aby to napravil...
a nasledky nech si znasa sam resp. nech ich zosobni tomu kto ta odhlasil napriek tomu ze tvoj prac. pomer trva...

ja mam skusenosti so stornovanim prihlasenia dohodara /mna sa to tykalo / a dalo sa to len to znamenalo prerabat uctovnictvo ... lebo uz slo o uzavrety rok... ale bolo to vlastne o nejake dva mesiace slo len...