Omeškanie splátky

peter1peter9
6. jan 2023

Dobrý deň . Môžem sa opýtať , v nedeľu mám splátkový termín , peniaze na účet som poslal včera , lenže mi úplne vypadlo z hlavy že je dnes štátny sviatok a že peniaze tam tím pádom neprídu . Jedná sa o 365 banku . Čo presne mi hrozí keď sa omeškám o pár hodín ? Splátka mi vždy odíde z účtu večer okolo 8-9 , v pondelok do 10 mi prídu peniaze na účet . Budem mať kvôli tomu zápis v úverovom registri ? Mám zavolať banke v pondelok a vysvetliť im to alebo ? Ma niekto skúsenosti prosím ? Viem že keď sa pár dní mešká so splátkou tak to ešte nie je tak hrozne , a keďže v banke začnú robiť v pondelok tak si nemyslím že by to mal byť až taký problém . Alebo sa mýlim ? Ďakujem veľmi pekne .

jankak50
6. jan 2023

@peter1peter9 Raz sa mi stalo v SLSP že mi prišla výplata až v deň splátky a splátka sa strháva vždy po polnoci. Volala som do banky. Povedali ze keď je to do 24 hodín nič sa nedeje. Proste sa to strhne hneď ako prídu prostriedky.

petamich
6. jan 2023

napr. v TB mi splatky odchadzaju iba v pracovny den, ak splatka pripadne na sobotu, zrealizuje sa v piatok pred, ak na nedelu napr. 15.1. teraz, tak odide az 16.1., skus si v IB pozriet aky mas uvedeny den nasledujucej splatky

kazdopadne nie, za omeskanie 1 den nebudes mat zapis v registri ani nic podobne a ani to nemusis s bankou riesit 🙂

peter1peter9
autor
6. jan 2023

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. No zdá sa mi že aj počas víkendu to odchádza ako normálny deň . Ale ako hovorím platbu už som poslal včera a v pondelok ráno bude na účte no , bohužiaľ som úplne zabudol že je sviatok dnes. Ďakujem ešte raz hneď ma to upokojilo

kompi111
7. jan 2023

Určite nebudeš mat koli pár hodinám omeškanie