Ohodnotenie nehnuteľnosti na hypotéku

25. jan 2023

Ahojte, ako dlho trva vytvorit znalecky posudok na hypoteku?

babovka2321
25. jan 2023

Podla toho, kolko roboty ma znalec... U nas to trvalo zakazdym tak 2-3 tyzdne.

autor
25. jan 2023

@babovka2321 a mohla si si vybrat ty sama znalca ci banka ti ponukla z coho moxes vyberst?

babovka2321
25. jan 2023

My sme si znalcov zhanali vzdy sami (z odporucania znamych, resp. od nasho financneho poradcu)

autor
25. jan 2023

@babovka2321 aha ja som si myslela ze to musi banka vybrat s kym externe spolupracuje,
A vyslo vam to na prvy krat?

nelca84
25. jan 2023

cca 2 tyzdne sme cakali na posudok, islo o rodinny dom
poziadali sme o znalca banku, aby to malo hladky priebeh

babovka2321
25. jan 2023

Vsetko nam vzdy vyslo, nesli sme nikdy cez svoje moznosti alebo co 🙂

autor
25. jan 2023

@nelca84 tak myslis ze ked pojdeme so znalcom od banky ze to bude mat hladky priebeh akoze sa to nebude zbytocne natahovat?
My sme chceli vyskusat expresnyposudok .sk tak ze to stihnu do 3 dni
Moze sa stat ze by neakceptovali posudok?

nelca84
25. jan 2023

tak banky maju tzv. ciernu listinu znalcov, zalezi koho si vyberiete, my sme nechceli riskovat natahovacky, tak sme si poziadali o znalca v banke
on bol prepojeny s ich systemom, takze z banky mi volali, ze maju nas posudok skor, nez mne volal znalec, ze ho uz ma

autor
25. jan 2023

@nelca84 xiernu listinu myslis nejakych znqlcov s ktorymi neradi spolupracuju a neakceptuju ich posudky?
A mozem sa spytat v ktorej banke ste to riesili?

nelca84
25. jan 2023

ano, takych, od ktorych neakceptuju posudky, alebo ich dodatocne preveruju
my v slsp

autor
25. jan 2023

@nelca84 uz aj ked ste mali hypoteku predschvalenu ste museli mat ten posudok uz hotovy?
Myslim tym ze ked ste isli ziadat

nelca84
25. jan 2023

znalca sme si pytali ked sme boli ziadat o hypo

autor
25. jan 2023

@nelca84 jaj taak 🤦‍♀️
Takze najprv tam len pojdeme vyrataju ci nam to vychadza a ak ano kolko percent daju ci 80 alebo 90% hypoteku - to je ten predschvalovacny proces?
A az potom sa riesi tento posudok..
Dakujem ze si mi to vysvetlila

nelca84
25. jan 2023

Neviem, ci to robia vsade rovnako, ale ano, my sme sli do banky, povedali sme sumu aku potrebujeme, ona nam hned preverila prijmy cez soc. poist., cize sme vedeli, ze hypo dostaneme a uz nam len povedala, ze treba dolozit posudok a kupno-predajnu zmluvu. Vtedy sme sa opytali na znalca a oni nam ho pridelili.
Obaja s manzelom sme klasicki zamestnanci, cize to bolo naozaj jednoduche a rychle. Ked znalec vlozil posudok, na druhy den sme podpisali zmluvy a o dalsie dva dni boli peniaze na ucte predavajucich.