Odvody pri dohode

chromikova
24. aug 2016

Ahojte,prosím Vás potrebujem poradiť.Som evidovaná na úrade práce a začala som pracovať na dohodu podľa ktorej mesačne zarobím 100eur ale normálne dostanem minimálnu mzdu.Ide o to že vedúci mi síce povedal že ma nahlási ale neviem či to znamená aj to že bude za mna platit odvody.Chcela by som sa vyevidovat z uradu prace ale neviem ci a kolko budem v mojom pripade platit odvody.
Prosím poradte mi.

mirkafu
24. aug 2016

@chromikova Platit ma za teba zamestnavatel ...kedze si na dohodu palti za teba minimlane odvody ale musis sa chodit hlasit dalej az ked tvoj prijem presiahne 186 eur aj papierovo ... vtedy ta oni vyradia

chromikova
autor
24. aug 2016

A keby som sa dala vyevidovat tak budem platit nieco?

skajka204
24. aug 2016

zamestnávateľ odvody platí, ale nie v plnej výške ako keby si na normálnu praccovnú zmluvu treba si zistit v zdravotnej poistovni aky vysoky by bol ten doplatok. pokial si evidovana na UP tak zarobit mozes max 148,57 na papieri nie 186

mirkafu
24. aug 2016

@chromikova niesom si ista ale ja som sa vyevidovat nedala potom ta asi budu brat ako dobrovolne nezamestnanu ...no neviem ja som sa chodila hlasit stale pokial ma nedali na polovicny uvazok v praci

mirkafu
24. aug 2016

@skajka204 pred dvomi rokmi to este bolo asi 186 eur ..tam sa stake nieco meni 😖