Odporučte kapitalové poistenie pre dieťa

anketkarka
19. jan 2017

Viete odporučiť kapitalové poistenie dieťaťa? Staršiemu dieťaťu sme uzavreli kedysi Farbičku a chceli by sme niečo podobné aj pre mladšie.Alebo nejaké výhodné sporenie? Aké poistenie alebo sporenie máte a prečo ste sa pre neho rozhodli?

mischy00
20. jan 2017

@anketkarka kapitálové poistenie už momentálne neponúka žiadna poisťovňa, prešli na investičné. Nechcem robiť reklamu žiadnej poisťovni, tak ak máš záujem napis mi IP....

marrysa
20. jan 2017

@anketarka
My mame v spolocnosti este ak kapitalove poistenie s velmi vyhodnym krytim dietata .
Ak mate zaujem napiste spravu

mischy00
20. jan 2017

@marrysa to " veľmi výhodné" u mňa vždy zapne kontrolky, keď toto počujem, chlpy sa mi Ježia...

selly1
20. jan 2017

Kapitalove poistenie ponuka Kooperativa.

richardhudec
20. jan 2017

@mischy00 Nechcete robiť reklamu žiadnej poisťovni, ale hneď píšete, aby vám pani napísala správu, na ktorú jej odpoviete ponukou investičného poistenia, čo je skoro rovnaký podvod a okradnutie klienta ako kapitálové poistenie :D

richardhudec
20. jan 2017

@anketkarka Nejdem sa sem rozpisovať. Kapitálové poistenie je hlúposť najväčšieho kalibru. Hneď za ním ho nasleduje investičné poistenie. Základom dobre poisteného dieťaťa je dobre poistený rodič ;) Ak môžete zodpovedne prehlásiť, že vy máte dobré rizikové poistenie s dostatočnými poistnými sumami, že keď dostanete závažné ochorenie, stanete sa invalidom, umriete, prípadne budete na dlhodobej PNke, že vaša rodina bude stále finančne v bezpečí a o dieťa bude postarané, tak môžete začať riešiť poistenie dieťaťa. Dovtedy to je len nezodpovedná hlúposť 🙂

Ak však chcete zodpovedne dieťaťu našetriť nejaké peniaze, aby ste ho vypustili v dospelosti do života s nejakým počiatočným kapitálom, tak nepotrebujete na to poistenie, lebo poistenie má za úlohu kryť riziko, nie šetriť ;) Na šetrenie/investovanie su tu náááááásobne lacnejšie a vhodnejšie produkty ako poistky. Dosť sa táto téma pred pár dňami rozoberala tu https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/kde-sporit-pre-dietatko-2/ a aj som tam dosť podrobne rozpísal možnosti a nejaké odporúčania 🙂

Takže keď s čistým svedomím viete povedať, že vy s manželom ste dokonale krytí pre tie najdôležitejšie riziká, tak potom sem napíšte a vieme poradiť kde poistiť aj dieťa. Ak chcete poistku na šetrenie, tak môžete dať nejakému poradcovi ako možno slečna mischy čo tu zareagovala niekoľko stoviek eur, čo by ste zaplatili v takom paprodukte na utajených poplatkoch, o ktorých by vám určite zabudla povedať a môžete si dieťa poistiť normálne v rizikovej poistke. Ak chcete urobiť správnu vec, za ktorú sa vám dieťa v budúcnosti aj poďakuje, poistke sa vyhnite a poraďte sa s naozajstným odborníkom na základe referencií z vášho okolia, nie s podvodníkom, ktorý vám ponúka poistku na šetrenie a akosi vždy vám zabudne spomenúť poplatky spojené so zmluvou ;)

richardhudec
20. jan 2017

@marrysa Kapitálovka a slovo výhodné keď vidím v jednej vete, tak ma na stoličke obracia ako môžu byť niektorí ľudia zákerní len za účelom vlastného prospechu.
Toto je podľa mňa normálne napadnuteľné v NBS spájanie slov kapitálovka a výhodné :D

Len otázka je, či naozaj neviete aký paprodukt ponúkate, alebo viete a robíte to naschvál :( Neviem čo z toho je smutnejšie ;)

tinkalm
20. jan 2017

spoločnosť, v ktorej pôsobím ponúka rôzne druhy uloženia financií, či už možnosť sporenia alebo poistenia...vo všeobecnosti je vo väčšine prípadov "výhodnejšie" investičné poistenie, záleží však hlavne od toho, koľko peniažkov si môžte dovoliť do produktu dávať a hlavne, na akú dlhú dobu...lebo niekedy je vhodnejší jeden produkt, inokedy zas druhý...v každom prípade, je vhodné si zmapovať viacero inštitúcií ponúkajúcich široké spektrum finančných produktov....ja osobne by som určite základný balík poistenia uzatvorila, veď človek nikdy nevie ale riešila by som u dieťaťa čisto len úrazovku, to viete vykryť fakt pár eurami a máte istotu...zvyšok by som riešila zhodnotením inak ako cez poistku, hoci v niektorých prípadoch sa dá aj tam prísť k pekným peniazom, ale tam treba rátať s dlhou dobou...keď budete teda rozmýšľať čo a ako, určite berte do úvahy nie len poisťovne, ale aj banky a správcovské spoločnosti, vždy je najlepšie vyskladať si riešenie, ktoré je priamo pre vás a nie kopírovať také, čo vyhovuje potrebám niekoho iného....náš trh ponúka momentálne krásne možnosti, len si správne vyberte 🙂

mischy00
21. jan 2017

@richardhudec samozrejme, vy máte vešteckú guľu...tento koment bol absolútne od veci.........pekný deň🙂

mischy00
21. jan 2017

@richardhudec ...keby som mala záujem o ponúknutie nejaké produktu, tak rovno napíšem IP a nebudem to tu takto priehľadne vycapovať......
Vy sa tu staviate do pozície veľkého poradcu, profesionála....ale skutočný profesionál sa takto nechová a nikdy nebude......Z Vaších príspevkov cítim len a len Vašu pravdu, všetko naokolo je zlé, nevýhodné a pod. Staviate sa tu do pozície hotového samaritána a martýra, všetko je to len o tom, že Vy sám naháňate týmto spôsobom klientov a nie ja............Stačí čítať medzi riadkami a každý normálni pochopí Váš zámer.........

richardhudec
21. jan 2017

@mischy00 Žiadnych klientov nenaháňam. Z tohoto fóra nemám jedného jediného klienta, aj keď som dúfam dobre poradil už desiatkam ľudí. 🙂
A áno, nie som skazený predajca IŽP a KŽP, ako tu mnohí prispievatelia sú. Otázna je, či mnohí ani nevedia čo robia tým čo predávajú, alebo vedia a robia to naschvál. Nikdy v živote som sa nestretol s tým, aby niekto, kto má takú zmluvu podpísanú bol informovaný o poplatkoch, mnohí majú predané IŽP ako šetrenie, čo mimochodom už v ČR ústavný súd označil ako nezákonné.
Nikdy som na tomto fóre nikomu nenapísal, aby si niečo vyriešil cezo mňa, aby mi napísal, lebo moje rady sú tajné a napíšem ich len v súkromnej správe. Vždy všetko píšem verejne, každému odporúčam, aby sa vo svojom okolí popýtal na kvalitného poradcu. Ja viem, že takých je mnoho, mnoho takých poznám aj z konkurenčných firiem, niektorých som tu sem tam videl k niečomu aj pridať príspevok. Mnohí z nich majú vlastné blogy, kde prezentujú svoje názory a robia osvetu, aby ľudí nenapadlo naletieť rôznym zlodejom, ktorí im predajú predražený produkt len kvôli svojej provízií a poplatky im zataja.
Tak, ako sú technologické postupy pri výrobe niečoho hmotného, napríklad v železiarňach, tak sú postupy, ako by sa malo kvalitné finančné sprostredkovanie v prospech klienta vykonávať. Ono kvalitné sprostredkovanie nie je o tom, že táto kapitálovka je výhodná, toto si treba uzavrieť :D Alebo toto investičko je pecka, ja ho mám tiež, daj si ho aj ty :D Nie :D

No ale už som sa dosť rozpísal. Ak tento a moje predchádzajúce texty ušetria pani @anketarka aspoň niekoľko desiatok eur vďaka tomu, že si neuzavrie nejaký paprodukt, tak som rád, že som pomohol, poradil a povedzme urobil dobrý skutok :D A keďže predajcov kapitáloviek a investičiek som tým ochudobnil o tučnú províziu, tak sa teším dvojnásobne :D

marrysa
21. jan 2017

@richardhudec
Tak ja sama mam investicne sporenie a nemam nazor ze kapitalove je najvyhodnejsie. Taktiez zastavam nazor ze v prvom rade ma byt zabezpeceny rodic. Ale su ludia kt uprednostnuju konzervativne kapitalove poistenie a to bolo aj v pripade otazky anketarky - chcela odporucit kapitalove poistenie pre dieta. Takze ma neosocujte ze som zakerna a podobne len som odpovedala na otazku kt bola polozena. Osobne mam prejdene xy ponuk a viem usudit kt ked uz kapitalova ponuka je vhodnejsia.

danka92
28. jan 2017

@anketkarka Ahoj ak si s Ba a okolia kludne sa ozvi. Moj manze sa tymto zaobera. Pracuje pre Alianz vie ti spravit aj sporenie a aj poistenie. Takze ak mas zaujem viete sa stretnut a vsetko ti ukaze a vysvetli a sama sa rozhodnec ci by si mala oto zaujem. Potom by sa ti on sam staral o tvoje poistenie a v prpade dakoho problemu staci zavolat jemu a vybavovanie je na nom ty sa o nic nestars. A to vsetko samozreje teba nebude nic stat.

evittam
28. jan 2017

😂😂😂

evittam
28. jan 2017

😂
@danka92

anketkarka
autor
28. jan 2017

Dakujem za vsetky rady.skor mi islo o to, ktora spolocnost ponuka kapitalove zivotne pre dieta. Viem, ze to ako sporiaci produkt nie je nic moc, ale tak uz ked som uzavrela jednemu dietatu, tak chcem spravodlivo aj druhemu. A ked mate starost o to, ci aj ja s manzelom mame poistky, tak ano. Aj ked ja tiez nie som velky priazdnivec poistovien ( podla mna vacsina poistovakov su len klamari co povedia len polopravdy), ale ked ma clovek rodinu a trocha financii k dobru, tak sa snazi o nejake to zabezpecenie rodiny aj v pripade, keby sa nieco stalo.

richardhudec
30. jan 2017

@anketkarka Keď ste urobili nevhodné rozhodnutie pri prvom dieťati, urobíte ho teda už aj pri druhom, nech nie je v dospelosti nešťastné len to prvé 🙂
Tak príjemnú zábavu, budú aspoň peniaze na stužkovú :D
https://cmorej.blog.sme.sk/c/287931/kapitalove-...

daniel69
1. feb 2017

Z čiste odborného hľadiska sa vždy pousmejem, keď počujem pojmy ako kapitálové resp investičné životné poistenie. A do popuku mi je, keď sa to doplní dodatkom "s veľmi výhodným krytím". Nuž ale, čo nie je (bohužiaľ) legislatívne zakázané, je dovolené.
Z čiste osobného hľadiska, nevylučujúceho subjektivitu, ale ani rozum, som až na málo početné výnimky v zásade striktným odporcom akéhokoľvek životného poistenia, pretože mnohí z jeho plátcov by už za života vedeli kumulovaním potenciálnych splátok získať sumu nezriedka prevyšujúcu prípadné poistné plnenie. A to nehovorím o tom, ako sa poisťovne zdráhajú plniť to, k čomu sa zaviazali. Samozrejme, všetko v súlade s výkladom podmienok pre vyplatenie poistného plnenia, ako inak.
Summa summarum, skrátka zarobiť - usporiť treba počas života toľko peňazi , aby sme boli nezávislí od poisťovne aj od štátu. Lebo na dôchodky by som sa pri súčasnej demografickej krivke tiež veľmi nespoliehal. Pomôž si sám človeče, aj pán boh Ti potom pomôže. 😊 Prajem príjemný deň

richardhudec
2. feb 2017

@daniel69 Áno, z istého pohľadu máš pravdu, ALE čo keď dostaneš rakovinu, alebo umrieš, alebo sa staneš invalidným v 30 rokoch? 35 rokoch? 40 rokoch? Vtedy ti ešte naakumulovaná suma nestačí na pokrytie potrieb a nevyrovná plnenie 🙂 Poistenie má význam, ale mali by k nemu ľudia pristupovať zodpovedne a s rozumom a mimo neho si aj šetriť a akumulovať vlastné prostriedky aby s plynúcim časom nepotrebovali kryť riziká poistkou, nakoľko im budú stačiť vlastné úspory.
Ale to ľudia nevedia, teda väčšina ľudí, lebo však sa pokazí auto, však chceme ísť na dovolenku a podobne :D A potom sú všetky úspory hneď preč :D

daniel69
2. feb 2017

@richardhudec
Z istého pohľadu máš aj ty pravdu, prirodzene. Preto som napísal "až na málo početné výnimky"....Percentuálne je táto možnosť - tá alternatíva čo ak....sa stanú tieto zlé veci takto skoro omnoho menšia, ako možnosť tá, že to tvoje ALE nastane vo veku kedy je suma akumulovaná. Práve na tomto pravdepodobnostnom rozdiele je založený koncept životného poistenia. A u kapitálovo investičných alternatív (niekto nemá hanby nazvať to šetrenie !!) sa myslím zhodneme. A zhodneme sa aj na tom, že finančná gramotnosť by sa normálne mala zaviesť do stredoškolských osnov. Prajem príjemný deň.

mischy00
2. feb 2017

@daniel69 ....tvoj komentár možno znie logicky ale v skutočnosti sú to iba také povrchné informácie či tu vypisuješ..v podstate krčmové reči. Ak si ľudia uvedomia v čom vlastne spočíva poistenie, čiže v prvom rade o krytí rizík a že šetrenie je len vedľajší produkt, ešte veľa vody zrejme pretečie. Pretože mám pocit, že 80% ľudí absolútne nechápe v čom spočíva význam POISTIŤ SA.......A reči typu, že však to si môžem rovno aj odkladať a potom akože vybrať v prípade potreby, no radšej pomlčím koľko by ľudia mali na tento prípad odložené a ďalšia vec, či by to boli ochotný minúť na tento účel.....
Poistenie, resp. platenie poistného funguje na princípe solidarity...to znamená, že všetci sa skladáme v podstate tomu, kto to v tej chvíli potrebuje. Takto funguje aj sociálne poistenie, zdravotné poistenie, neživotné poistenie atď. Nikto tu nenadáva, ak platí roky poistenie domu alebo havarijnu poistku, že nemal plnenie. Ale ak nemám plnenie zo životného poistenia, tak to je hneď zlé, treba to zrušiť, načo mi to je.....pritom v skutočnosti je to šťastný človek, že sa mu nič zlé nestalo (ale to ľudia takto nevnímajú), skúste sa spýtať človeka s vážnym onkologickým ochorením, či by nemenil radšej byť zdraví a nemať plnenie z poisťovne alebo byť ťažko chorý a plnenie dostať.....
A tak ako ide každí jeden klient do rizika, že poisťovňa mu za celú tú dobu platenia nezaplatí ani cent, tak ide aj poisťovňa do rizika (a oveľa väčšieho) že bude musieť plniť poistnú sumu (tiež nikdy nevie kedy, možno už po zaplatení prvého poistného)
Táto moja úvaha nieje o tom, že idem zastávať poistovne, ani neponúkam žiadne poistenie, len poznám vo svojom okolí a dokonca v blízkej rodine prípady, kedy poistenie malo pre rodinu obrovský význam a plnenie im zabezpečilo naďalej fungovať bez zadlžovania sa, prípadne neplatenia svojích záväzkov.
A k tomu, že aká je percentuálna šanca, že sa stane poistná udalosť skôr ako mám naakumulovaný dostatočný počet financií na jej vykrytie...tak k tomu asi toľko....aká je šanca že vyhrám loto? a predsa ľudia tipujú....