Odpis dane na priateľku na materskej

zuzka444
23. mar 2013

ahoj.mam taku mensiu dilemu.s priatelom cakame babo no tento rok nastupujem uz na matersku dovolenku.chcem sa spytat moze si ma buduci rok dat do odpisu dani aj ked niesme zobraty?staci tam dat len cestne prehlasenie ze zijeme v jednej domacnosti popripade rodny list malej?mate s tym niekto skusenost?dakujem za odpoved.

sisaha
23. mar 2013

@zuzka444 nie, neda sa. Museli by ste byt manzelia...

ingridka07
23. mar 2013

nie len ked ste manželia.

zuzka444
autor
23. mar 2013

@sisaha aj som si myslela.dokelu ...ale nechapem preco by sa to nemohlo dat.vies vsak aj na danovy bonus staci len cestne prehlasenie a rodny list.lebo na tom danovom.vracaju dost slusne peniazky a nam sa do sobasenia moc nechce heh 🙂.

zuzana909
23. mar 2013

@zuzka444
odpočítateľná položka sa volá na manželku/manžela, takže toto využiť nemôžete
jediné čo si môže uplatniť je daňový bonus na dieťa, to nemusíte byť manželia 😉

sisaha
23. mar 2013

@zuzka444 moje peniaze tiez ostali tomuto nenazranemu statu, ale tak rozhodla som sa, ze svadbu nechcem, takze to akceptujem. Bohuzial je to takto..

zuzanockamt
23. mar 2013

@zuzka444 jasne je tam pisane manzel, manzelka, takze cestnym pehlasenim neurobis nic ... proste institut manzelstva ma obcas nejake vyhody 😀 🙂

mima4
23. mar 2013

@zuzka444
neda sa a ma to aj svoje logicke dovody, predovsetkym ide o podporu rodin - manzelov, to by mohol hocikto davat vyhlasenia. Treba si uvedomit, ze vela slobodnych mamiciek ma na rodnom liste byvaleho priatela... a takto by sa to dalo zneuzivat a čestne vyhlasenie neznamena v podstate nič.

Táto forma pomoci nedá sa uplatnit, ked zena nemá muža ale iba priatela.

zuzka444
autor
23. mar 2013

dakujem vam baby 🙂ste zlate

lencika
24. mar 2013

dakujem za temu aj mne pomohla aj mi sme mali v tomto dilemu