Odložené peniaze

karolinakaja
8. jún 2024

Ahojte ženy! Viem, ze téma peniaze sú náročná téma, lebo každý má iné moznosti, iné podmienky, iné očakávania atď... Takisto je tu tých tém už veľa, ja viem...Ale aj tak by som sa rada opýtala, ci suma 38 000e, ktorá je odložená, je vôbec v pohode v tejto dobe? Príde mi, ze na jednej strane ľudia hovoria, ze nemajú ani 1000e odložené a potom sú ľudia, ktorí majú aj omnoho viac ako 40 000. Sme s mužom bez hypotéky, bývame v byte po rodičoch, deti nemáme. Mesačne odkladáme ako vyjde... Ale stále mam pocit, ze je to málo. Ako to mate vy? Ďakujem za každu odpoveď 😊

bublinka1426
8. jún 2024

vela ludi aj podedi peniaze. to skresluje co je naozaj zarobene a usetrene a co nie, urcite je to pekna suma nasetrena,

maranco
8. jún 2024

@karolinakaja to máš dosť veľkú sumu odloženú, z toho máš mesačne čistý úrok 76€ a vieš z toho vyžiť niekoľko rokov. Skôr by si ich mohla investovať a odložené na okamžité použitie mať menej

eeffka
8. jún 2024

@karolinakaja 2ja dospeli bez deti a hypo... v pohode.ja by som za polku kupila garaz a mala z nej 50ku mesacne 🤣

doriiis
8. jún 2024

Nevidím zmysel v dnešnej dobe a pri tejto inflácii držať také veľké peniaze na účte.Do hrobu si peniaze nikto nevezme.
My všetky navyše peniaze dávame do domu.🤷🏻‍♀️

evcagabi
8. jún 2024

Na bezne uzivanie mam momentalne na ucte 3priemerne platy, zbytok v investiciach. Byt mame v prenajme. Momentalne nesetrim /neinvestujem

ivik4
8. jún 2024

Ci je to v pohode ? Vsak sama si tu vela tychto tem citala ako pises takze musis vediet ze oproti inym mas odlozenych penazi dost, duplom ked ani nemas na krku hypo a dieta/deti

vierkainka
8. jún 2024

Tak to máš kralovsky odložené 👍bez detí a hypo,je to super.

marci77
8. jún 2024

to je velmi fajn suma
nevieme, kolko mate rokov ....ale suma penazi fajn
urcite cast z toho aj investujte😉

pe_mi
8. jún 2024

@karolinakaja ahoj,máme podedené peniaze , plus poriešene vlastné bývanie, investičné byty 2.patríme medzi tých šťastlivcov,čo nerátajú každé euro a máme nadpriemerné zárobky.v začiatkoch sme na Tom neboli tak dobre.a môžem povedať,že peniaze nie sú všetko,ale žije sa s nimi oomnoho lahšie.to je bez debaty .
Rezervu máme cez 60.000.
Plánujeme ale zainvestovať do nového auta a dorobiť okolie domu.

veronka1996
8. jún 2024

Pani to asi myslela tak, že celkovo má assets 38000 EUR vrátane akcií, dlhopisov, ETF atď. My s partnerom máme tiež čosi odložené, ale len zlomok z toho na bankových účtoch. Väčšinu peňazí máme nainvestovanú v akciách, fondoch, drahých kovoch - niečo s vyšším rizikom, niečo s nižsím. Aj keď teraz sú celkom dobré úroky aj na niektorých bankových vkladoch.

bublinka1426
8. jún 2024

@veronka1996 hej uroky su celkom fajn teraz

slavomira236
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
8. jún 2024

super, ja nemám nič, biedny plat celý život, nikto mi nič nenechal, proste sa mi nemôže nič stať 😂

ahhola
8. jún 2024

Byt je vas? 40k., ruka hore a katalog ck v rukach...nejake Grecko?

monnci2226
8. jún 2024

fuuu toto neni vobec v poriadku mat takuto sumu nasetrenu, mas velmi vela.... ale nevadi, napis mi, poslem ti cislo uctu a ked mi posles 8000 tak budes mat uplne akurat 😉 a navyse budes stastna aj ty aj ja! dakovat nemusis, rada pomaham

zobaka
8. jún 2024

@monnci2226 😈❤

lubomirko2
9. jún 2024

Som jediný kto má pocit, že sa sem niektorí ľudia nechodia poradiť ale len chváliť?

cacianka
9. jún 2024

@lubomirko2 tiež si myslím ....

hatsepset
9. jún 2024

@slavomira236 ešte povedz že si slobodná matka a nič si nezdedila/ nevyhrala 😂😂😂😂 a bývalý ti na deti platí 30e 😂😂😂😂.

lenkakravcova
9. jún 2024

@karolinakaja totálne zbytočne. Každý rok sa ti to len zbytočne (v reálnej hodnote) znižuje infláciou.
V dnešnej dobe, kedy siaha inflácia ročne od 5-10% sa oplatí mať rezervu Max na pol roka platu.

Inak ono to nemá ani žiaden zmysel hromadiť peniaze na účte. Keď ich investuješ, môžeš niekomu pomôcť, zlepšiť spoločnosť. Takto si len ako stryčko Držgroš. 😄

tomtom2
9. jún 2024

6-12 mesačné výdavky = železná rezerva, zvyšok sú zbytočné peniaze, ktoré treba investovať, poprípade si užiť, respektíve 50/50 veď žijeme len obmedzený čas 🤷‍♂️

heln
9. jún 2024

@karolinakaja malo? malo na co? na konkretne nieco setrite?
keby som ja mala taku sumu, tak vobec neriesim ze zubar pyta 5000 za 8 koruniek a dala by som si spravit cely vrch.

luccija
9. jún 2024

@karolinakaja a koľko bude dosť?na kúpu bytu je to málo na železnú rezervu dosť.Mozes byt spokojná🙂

slavomira236
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
9. jún 2024

@slavomira236 za tých 10 r si toľko zarobila, že si kúpila dom, máš viac našetrené a si 10 r doma tak to si šikovná.Predpokladam, že nový partner neplatil časť domu ani neťahá teraz domácnosť.Az neuveritelne

slavomira236
9. jún 2024

@eliska13 ale ja nemam vilu. Dom som kupovala pred 13 stimi rokmi v okresnom meste starsi...uz ked som isla do uk somala nasetrene este boli koruny..s prvou dcerou som pracovala o 6stich mesiacoch.vtedy sa nedalo aj pracovat aj brat rodicak...to ti nepisem kolko zarobi partner lebo neuveris uz vobec. A ked sme sa dali dokopy nemal nic byt nechal byvalej pre ich syna

slavomira236
9. jún 2024

@eliska13 ja som sa nechcela chvalit ani nic autorka sa pochvalila ze kolko maju a ci je to dost. Na to som jej odpovedala ze je to dost. Ale oni byt zdedili dostali ja nie sama som si kupila. To bola odpoved pre autorku. A je mi jedno cii niekto veri ci nie. Ja napriklad nemam auto. Mozno si niekto pomysli ze som chudera vsade chodim na biku. Hoci by som si ho mohla kupit je mi ma nic kedze by som nikdy za volant nesadla. Ani moj nema auto ani vodicak. Nema k autu vztah ani ja.

eliska13
9. jún 2024

@slavomira236 píšem, že si sikovna nič viac nič menej 😉

slavomira236
9. jún 2024

@eliska13 co sa tyka prijmu partnera tak plny danovy nam nevysiel na dve deti takze vela to nieje..ja kedze som s chudobnejsich pomerov viem setrit mozno preto🙂vzdy od mlada som chcela mat nejaku istotu ak by nieco . Neviem ci by som dokazala zit tak ze nemam ziadnu istotu.

kikappp
9. jún 2024

@eeffka podľa toho kde budeš kupovať garáž v Ba jej nestačí ani na garáž..