Odkúpenie bytu, úver a poistenie bytu

petruska05
10. dec 2021

Dobrý den. Prosím vas riesim odkupenie bytu a je mi v banke treba ked beriem uver poistenie bytu alebo zivotna poistka? Dakujem

dadis
10. dec 2021

Nie, netreba

jakubvojcik
10. dec 2021

@petruska05 áno, poistenie bytu je zákonom nutné pri hypotéke.. treba ho potom zvinkulovať v prospech banky. Dá sa riešiť priamo cez banku (čo neodporúčam kvôli cene a často nízkemu krytiu) alebo komerčne, čiže nemusíte to riešiť priamo s bankou.

Životné poistenie nikdy nie je povinnosť, na druhú stranu je dobré to vo veľa prípadoch zvážiť. Samozrejme nie cez banku kvôli obmedzeniam.

sasanka605
10. dec 2021

Poistenie bytu ano

dadis
10. dec 2021

Ano opravujem, ja som odpovedala, len na zivotnu poistku...poistka bytu ano (domacnosti netreba)...zivotna poistka- tu netreba. Najma ak si sama, je to uplne zbytocne..

akinom0077
10. dec 2021

@petruska05 poistenie bytu je nutne, bez toho banka nepusti ani cerpanie. Z logickeho hladiska je to pochopitelne, banka nezalozi nieco co nebude poistene...pochopitelne...

anna_2
10. dec 2021

Nenapisala si kolko, a aky uver. Ak beries spotrebny uver (napr. odkupenie od bytoveho druzstva-mala suma), netreba poistenie bytu. Ak beries hypotekarny uver (uver zabezpeceny nehnutelnostou), tak treba. Poistenie bytu je cca 15-30 EUR rocne, podla velkosti a vysky krytia. Vysku krytia by som nedavala viac, ako je hypo-uver, ale to je moj osobny nazor. Podla mna su to vyhodene peniaze a isla by som po najlacnejsiej poistke napr na netfinancie.sk.

petruska05
autor
10. dec 2021

Dakujem velmi pekne,ano jedna sa o hypo na byt,len som si nebola ista ze ktora poistka je povinna. Dakujem 🙂