Odklad splátok SLSP

amy1122
28. mar 2023

Ahojte 🙂
Dlho som to nechcela ale asi budem musieť si dat aj ja odklad splátok... idem na rodičak a muž nezaraba nejak extra...chcela by som sa vás opýtať, aké Mate skúsenosti, videla som ze sa to dá aj cez Georga..chcela by som aj to vedieť ze keď sa to dá na 9 mesiacov,a napr.pojdem do roboty či to môžem aj zrušiť tých 9m..
Môžu mi to aj neschválit?
Mam v plane ísť aj do banky,lenže muž býva dlho v práci momentálne, tak zatiaľ len takto sa informujem.. dakujem veľmi pekne

petamich
28. mar 2023

na vasom mieste by som si to zvazila - odklad splatok = zaznam v uverovom registri a ak by ste v buducnosti chceli prefinancovat hypoteku niekde, kde budu mat vyhodnejsie podmienky alebo by ste chceli iny uver uz mate negativny zaznam a mozu vam uver neschvalit 🤷‍♀️

zobaka
28. mar 2023

presne tak, pozor na odklad splatok, ja som si raz dala a nemohli sme prejst do inej banky, neskor, lebo to svietilo v uverovom registri, bolo to cez covid obdobie, nastastie potom to vlada zrusila, ze banky to maju akceptovat a potom nas pustilo, len teraz uz nie je "pandemia" takze naozaj vam to moze skor poskodit do buducna, keby ste fakt velmi nevychadzali az potom poziadaj, ale dopredu urcite neodporucam

nika_val
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elalala
28. mar 2023

Ak uz ste rozhodnutá pre odklad splatok, požiadajte v Georgovi na maximum 9 mesiacov. O odklad sa dá ziadat len raz, ak by ste si dali napr.len na 3 mesiace a chcete na dlhsie, zial neda sa. Takze ked uz, tak na celých 9 a kludne potom viete ist do banky aj skor a zrušiť odklad, ze ste uz schopná splácať. Väčšinou pokles príjmu sa akceptuje bez problemov, ale dodatočne sa sleduju aj obraty na účte, tak pozor na to. Takisto si treba uvedomit, ze po tom odklade budete mat vyššiu splátku nez pred nim, kedze uver sa uroci aj pocas doby nesplacania, o ten urok bude ta splátka vyššia. Ak o odklad požiadate a bude schválený a ak je vas uver poistený, pocas odkladu musite platiť poplatok za poistenie toho úveru poisťovni, ten sa odpustiť ani odložiť neda, ak ten uver poistený nemáte, tak sa vas to netýka... Treba si to velmi premyslieť, kedze na niekolko rokov ste zablokovaná s úvermi, aj ked nie vsade a za každých podmienok, ale budete to mat ťažké...tak držím prsty, nech sa spravne rozhodnete a bude to ako si zelate

201didi201
30. mar 2023

Zdá sa mi, že raz to riešil kolega. Odklad splátok hypotéky počas rodicovskej dovolenke v SLSP. Viac informácií nemám o tom ale skúste si zavolať pripadne na pobočke ak natrafíte na niekoho kto bude ochotný. Nie je to bežné.