Odklad splátok

29. sep 2024

Ahojte. Žiaľ sme sa dostali do takej zlej situácii že musím setrit kde sa len dá niekolko mesiacov určite. Tak by som sa chcela spýtať ako funguje odklad splátok úveru? Našla som na internete žiadosť ale podmienky už nie 🥺 som na materskej s dvoma malými deťmi (muž je vo vážnom stave v nemocnici) než by mi sem.niekto začal.pisat "finančná rezerva nič nehovorí?" " To je teda finančná gramotnosť" mali sme našetrené peniaze ale žiaľ sa stalo čo sa stalo plus sme mali jeden veľký výdavok čo sme museli zaplatiť samozrejmé niečo nám ostalo nie moc veľa a stačí na to čo človek potrebuje a plus rodicák ale proste musím setrit aj keď takto iné "zbytočne výdavky" nemáme len ten úver aj keď 100€ mesačne s tým získam je už dobre
Úver som brala.ja ešte ked deti neboli teraz som na materskej a nezamestná kedze pracovnú zmluvu som mala na dobu určitú
Mám nejakú šancu na odklad alebo aspoň na refinancovanie aby bola nižšia splátka ?
Ide o Tatra banku

petronellla87
29. sep 2024

Ahoj, odpovedať žiaľ neviem, ale určite by som hneď zajtra skočila do banky informovať sa. Pripadne volala svojmu finančnému poradcovi. Držím palce

rozculena
29. sep 2024

všetko rieš iba s bankou,tu ti nikto nedá relevantnú odpoveď

dori2
29. sep 2024
kitycat
29. sep 2024

Splatka je 100 eur?

autor
29. sep 2024

@kitycat nie 🙃

svetlonos
29. sep 2024

Odklad splátky by nemal byt problém vo vašom prípade. Ja mam zial len starú skúsenosť, bolo to pred 14 rokmi z VÚB. Odložila som splátku na pol roka, no potom sa mi splátka a úroky z tohoto dôvodu navysila.
Len pozor keďže takýto odklad sa dá spraviť asi len 2x za celú dobu splácania. Drzim palce a prajem rýchle zotavenie/uzdravenie.