Obedy zdarma

30. aug 2023

Ahojte, dotácia na stravovanie pre deti v predškolskom ročníku sa vybavuje kedy a ako prosím vás? V našej jedálni o tom nevedia nič. Vedúca hovorila, že o dotáciu musí žiadať škôlka a tá vraj žiadať nebude, budeme si platiť v plnej sume . Môžu to takto urobiť aj keď o to rodičia majú záujem?

evinqua
30. aug 2023

My sme vypisovali ziadost ešte niekedy v apríli tusim, syn bude teraz od septembra predskolak.

autor
30. aug 2023

@evinqua my nastupujeme prvý krát teraz.

evinqua
30. aug 2023

Nemali ste rodicovske informačné pre novoprijatych? Bolo by dobre opýtať sa riad.mš

xsuzannex
30. aug 2023

Dnes som kdesi citala ze do 15.9. na upsvar

autor
30. aug 2023

@evinqua nič sme nemali , prišlo rozhodnutie o prijatí a to je všetko. Dnes ráno zverejnila MŠ zoznam čo treba deťom nakúpiť a kedy je nástup s to je celé.

autor
30. aug 2023

@xsuzannex čiže to si musím sama riešiť s upsvar?

maranco
30. aug 2023

Sama to nevybavíš, musia spolupracovať. Rodič len vyplní žiadosť o dotáciou a odovzdá jedálni a oni potom požiadajú úrad o dotáciu a priložia zoznam detí ktorých rodičia žiadali.
Žiadosť o dotáciu na stravu sa predkladá úradu práce, sociálnych vecí a rodiny do 10. dňa kalendárneho mesiaca.

https://www.jedalne.sk/clanky/financie/doc/dota...
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

Žiadateľom o dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa môže byť:
- zriaďovateľ materskej školy
- obec podľa sídla školy, ak zriaďovateľom materskej školy alebo základnej školy je okresný úrad v sídle kraja
- občianske združenie, ktorého členmi sú rodičia alebo iní zástupcovia detí a priatelia školy, ak zriaďovateľom materskej školy alebo základnej školy je okresný úrad v sídle kraja
- v odôvodnených prípadoch aj materská alebo základná škola na základe písomnej dohody, ktorú spisuje škola so zriaďovateľom materskej alebo základnej školy s uvedením dôvodov

Takže kontaktuj zriaďovateľa škôlky, je to obec/mesto? cirkev?

deti95060810
30. aug 2023

@xsuzannex to myslíš niečo úplne iné resp. pre inú cieĺovú skupinu...
od 15.8 do 15.9 sa vybavuje pre deti ktoré majú individuálny vzd. program - väčšinou deti zo špec. škôl...tieto deti chodia do školy NIE celý týždeň - 5 dní, a aj to len na 2-3 hod. - skrátené vyučovanie.

babydesire
30. aug 2023

My sme vypisali tiez Ziadost, tu sme dostali v skole pre syna a v skolke pre dceru. Takze teraz platim menej.

xsuzannex
30. aug 2023

@deti95060810 jezis hej, pardon.. mam syna na takom vzdelavani, preto som sa sekla..

alenamihal
31. aug 2023

Ja som podpisovala papier posledny den v juni...teraz bude predskolak...ja budem doplacat za strabvu 22eur za mesiac a skolne ma zadarmo..

krajinka
31. aug 2023

asi to bolo treba riesit cez zriadovatela, ked skolka nespolupracuje...zoznamy deti bolo treba odovzdat na urad prace do 10.8.

kiki264
1. sep 2023

@alenamihal a daňový bonus ostáva potom? Citala som niečo že kto žiada o tu stravu, že sa zruší daňový bonus

ekira1
1. sep 2023

Na konci júna nám dali podpísať tlačivo či máme alebo nemáme záujem. Strava zadarmo je nejakých 1,30€ z 2,50€ čo platíme. Ak si dobre pamätám bude sa to vraciať na konci mesiaca za dní, čo bol v škôlke. Dní, kedy v škôlke nebol a obed si nevzal budeme platiť plnú sumu.

zuzanaete
1. sep 2023

@kiki264 Teraz zostava aj danovy bonus.