Nové konsolidačné opatrenia

jaroslav81
17. sep 2024

Tak čo poviete na nové konsolidačné opatrenia? Hlavne 23% DPH a pravdepodobne aj zrušenie daňového bonusu na deti pre ľudí s vyšším príjmom?
https://www.topky.sk/cl/10/2854943/NAZIVO-Zasad...

lenkasarka
17. sep 2024

@jaroslav81 že sa mi z nich chce grcať

nyusika
17. sep 2024

slovami volicov tejto vlady - musime si zvyknut, co nam ine ostava.

dialnicna znamka 90 eur

gribka1
17. sep 2024

Ja som to nedokázala ani dopozerať.

raztovsetkozmizne
17. sep 2024

Takto, nevyčítam Matovičovi že vďaka nemu zvýšil rôzne prídavky, ale sakra ma štve to že matovič vedel že raz kasa bude prázdna a nastanú tieto konsolidačky.

kikushaa
17. sep 2024

Ach, kebyze to ma aspon nejaky zmysel, ale vsetko pojde im 😭

nyusika
17. sep 2024

@raztovsetkozmizne toto nemozes mysliet vazne ?? tie pridavky mali byt OKAMZITE zrusene ako prve.
zrusit trojroicnu matersku, nechat maximalne rok.
zrusit vsetko " zadarmo", nenavysovat si pausalne nahrady o 100 percent.

este vnumas, ci si sa stratila v pojmoch ?

jaaty
17. sep 2024

@jaroslav81 keby si nepozvysovali platy a neschválil doživotné renty, nemuselo by sa toľko uťahovať…

tanyan
17. sep 2024

@nyusika Čo je "trojročná materská?"

nyusika
17. sep 2024

@tanyan pardom - rodicovska dovolenka

rikarika
17. sep 2024

@raztovsetkozmizne aj za to že náš pán premiér R.F. si navýšil svoj príjem z tej prázdnej kasy, aj za to môže Matovič?

nyusika
17. sep 2024

@rikarika alebo este a Caputova, Radicova, liberali, homosexuali, Soros...

gribka1
17. sep 2024

@raztovsetkozmizne Lenže on dal tým, na ktorých sa za celú históriu sr**lo, podpora rodín s deťmi, a iné a to som ho nevolila. No a plus covid vojna. Oni by to isté spravili.

katulkagajdos
17. sep 2024

Made my day - Dôjde tiež k zvýšeniu základnej sadzby DPH na 23 percent. Tá sa bude týkať napríklad aj kníh, lebo tie si podľa Kamenického kupujú bohatí ľudia. 😣 Týmto sviniam pri koryte vyhovujú len 2 veci- aby bol národ sprostý a chudobný.

lenkasarka
17. sep 2024

@rikarika pre neho kasa prázdna nikdy nebude. Hajzel jeden

gribka1
17. sep 2024

@nyusika A z toho prd, dobabrali byvalú strednú triedu.

jaroslav81
autor
17. sep 2024

Demografia Slovenska je v pi*i a on zruší daňové bonusy na deti :D A všetko len dôchodcom...áno, dôchodcovia zachránia Slovensko :D

nyusika
17. sep 2024

@jaroslav81 tak podporuje svoju volicsku zakladnu...este aj matky na predlzenych rodicovskych dovolebka - aspon desat rokov doma - su pre neho OK

eliska13
17. sep 2024

@nyusika to nie je veľa za diaľničnú známku to ťa tak rozhodilo?K ostatnemu sa nevyjadrim, lebo píšeš bludy

janai1
17. sep 2024

@jaroslav81 ja neviem si to nečítal? Veď našiel rovnávahu - DB znížiť, RP tiež, ale 13. dôchodok zaviesť. Dobre, nie ?👌🏽
Babky zvolia, dostanú karafiatik a život gombička

deti95060810
17. sep 2024

nenapísali komu vlastne pôjde daňový bonus... 🙄
ale hlavná vec že Fico má doživotnú rentu... 😉

tanyan
17. sep 2024

@nyusika Úprimne si neviem predstaviť tú katastrofu, keby sa niektorým siahlo na rodičovský príspevok, resp. keby sa skrátil čo i len o rok. Veď už teraz majú niektorí plánované rodičovstvo podľa plynulého prechodu z dávky na dávku. V prípade skrátenia by sa v rámci vypočítavosti množili takí hospodársky neproduktívni ešte intenzívnejšie.

tramtada31
17. sep 2024

Na danove bonusy nemali siahať, už aj tak sa majú od roku 2025 znižovať. Bol to dobrý, ekonomicky nástroj, aby sa ľudia legalne zamestnali za skutočnú mzdu

lenkasarka
17. sep 2024

Nikde som sa nedočítala, že ľuďom na sociálnych dávkach niečo zoberú. Toto asi v pláne nebude🤮 nepracuješ rok? Beriem ti polku dávok a chod sa pasť. Nepracuješ dva roky beriem ti všetky dávky. Hladaj prácu. Ale tade asi cesta nevedie..

nini1978
17. sep 2024

@eliska13 zvýšená dialnicna známka by bola ok,keby boli dokončené aj diaľnice,nemyslíš?
A určite budeš vedieť,kto do nemoty už viac ako desaťročie sľubuje ich dokončenie

sisa_s
17. sep 2024

Babky na fb sa tesia z 5% 😀 len akosi zabudli docitat po cisielko 23% a zrusene rodicovske dochodky...nakoniec na toto najviac doplatia ti najchudobnejsi = volici koalicie... tak nech si to uziju

simca06022011
17. sep 2024

1) prejdem na cash :DDD uz to aj tak nacvicujem nejaku tu dobu vsade kde sa da
2) z DPH mam pomaly depky...
3) a osobne sa mi nepaci znizovanie dani a totalne absurdny nezmyselj je znizit to pre sro a pod... na zaklade obratu. Lebo to vedie iba k vymyslom a spekulaciam.
4) znizenie dane z MV??? preco?
no proste kopa somarin.. kozmeticke upravy dph... ano lebo beznych ludi zachrani znizenie dani na ucebniciach :DDDD nechapem ako chcu konsolidovat a pritom najvacsim spekulantom = malym srockam, znizia dane...

Prakticky nic co by podporilo aktivitu obcanov, firiem.. a zvysilo prijmy, dane do rozpoctu.. nic.

katulienkax
17. sep 2024

@nyusika ale ked A, tak potom aj B, ked by sa zrusila 3 rocna rodicovska, zaviest jasle pre deti ako za komunistov. Ono je pekne bezhlavo rusit, ale tym zrusenim sa narobi problem mamickam, ktore nebudu mat kde umiestnit 1 rocne deti a tym padom ostanu bez prijmu a aj bez rodicovskeho.

gribka1
17. sep 2024

@eliska13 Zo 60 na 90? A kde sú tie diaľnice?

sszuzu8
17. sep 2024

Ze sa hanbím za to ze žijem v takej hnilej krajine. Keby bola možnosť odišla by som

larinka552
17. sep 2024

Dakujeme vam z celeho srdca pan Fico, ze ste sa vratili a budete vladnut nam Slovakom tvrdou rukou. Lebo to je presne to, co slovensky narod potrebuje. Ste velky muz pan Fico, ste clovek na spravnom mieste. Verim, ze ked ste prezili atentat a zbavili sa nekompetentneho Šimečku uz vam nic nebude stat v ceste naplno zrealizovat vase plany. Som hlboko presvedcena, ze s nami Slovakmi a s nasou krajinou mate len tie najlepsie umysly a aj ked je to mnohokrat tazke pretoze opozicia a media vam kladu prekazky pod nohy, vy to nevzdavate. A spolu so svojimi stranickymi partnermi a s panom prezidentom Pellegrinym prinesiete na Slovensko vytuzeny mier a pokoj. Velmi vam drzim palce, pan premier Fico vela zdravia a uspechov vam prajem! Len vy mozete zachranit nasu republiku, bez vas by sme boli strateni!