NN - zrušenie sporenia k dôchodku

petka987
22. jún 2020

este sa spytam, z vyplaty si sporim v NN poistovni do dochodku a volala som si tam, mam tam taku a taku sumu uz a vybrat si to az teda v tom dochodku, jedine ak odstupim od zmluvy, ale pridem o 20% z tej sumy... nerusil ti to teraz niekto nahodou? ci by som to vybavila cez telefon, kebyze sa rozhodnem, alebo by som sa musela stretnut s nejakou tou pani co to robi tie zmluvy... dakujeeeem

mogaa
23. jún 2020

@petka987 cez telefon ti to nikto nezruší....treba overiť tvoju totožnosť OP a treba aj tvoj podpis😉rovnako číslo účtu kam majú poslať peniaze....

petka987
autor
23. jún 2020

@mogaa myslela som, dakujem moc za odpoved 🙂

simca06022011
23. jún 2020

zrusit sa to da aj pisomne, ale neviem ci sa to oplati rusit...

mogaa
23. jún 2020

@simca06022011 no neviem či ti niekto pošle peniaze bez overenia totožnosti či to žiadaš ty a či je číslo účtu tvoje😉

simca06022011
23. jún 2020

@mogaa kazda zmluva s kazdou poistovnou sa rusi pisomne, posle sa to doporucene. Este nikdy som sa s nikym nestretavala a nikde nikomu nepredkladala doklady totoznosti :D a rusila som nejednu poistku a nejednu zmluvu, ci osobnu alebo firemnu. Poslu to na ucet, ktory maju v systeme, ak nemaju posielaju to postovou poukazkou na adresu zo zmluvy.

danielinaa
28. jún 2020

Ale aj ked zrusis, v pripade ze ti prispieva aj zamestnavatel, k tym peniazom sa nefostanes, ax na dochodok. Dostanes sa len k peniazom co si tam vlozila ty. A preco to chces zrusit? Neni to skoda? Peniaze sa ti na dochodok zidu. A neviem aku mas zmluvu. Napr. ja taku ze si mozem kazdych 10 rokov svoje prispevky vybrat. Ale neplanuhem to robit.